Skocz do zawartości

Wieża lub zestaw amplituner i kolumny dla laika 1500zł


Amarokiee

Recommended Posts

Witam, poszukuję rozwiązania nagłośnienia do pokoju. Napisałem już jeden post wczoraj wieczorem ale był dosyć chaotyczny i pisany na telefonie, więc piszę wersję nową z większą ilością informacji.

Budżet: 1500zł jeżeli nie zmieszczę się w tej kasie to maksymalnie do 2500zł.

Rodzaj sprzętu: nowy- mieszkam w Irlandii i nie mam opcji pojechać gdzieś coś odsłuchać. Pewnie będę kupował coś tutaj na miejscu albo sprowadzał z Polski zależy jak się będzie bardziej opłacać, chociaż jak coś będzie nie działać to bawić się w odsyłanie to pewnie minie się z celem a trzeba rozważać takie ewentualności. 

Pokój: mały 4,5m x 3,5m. Możliwość rozstawienia kolumn w dwóch rogach pokoju. Około 30 cm odległości od ściany bocznej i tylnej. 

Preferowana muzyka: heavy metal, rock, reggae, hip-hop, techno. Czyli duża rozbieżność ale najczęściej uciekam w ciężkie brzmienia. 

Preferowany zestaw: amplituner+dwie kolumny. Ewentualnie wieża chociaż wydaje mi się, że ten segment cenowy pozwala na większe pole do manewru ale nie jestem pewny. Dotychczas miałem wieżę Panasonica SA-PM 19 OD KOMUNII czyli 12 lat :D Wysłużyła mi się naprawdę dobrze chociaż brakowało mi w niej wiele, słuchałem na niej muzyki na imprezach, w domu, oglądałem filmy i grałem. Za dużych wymagań nie mam, audiofilem nie jestem, chociaż słyszę, że czegoś mi brakuje. Młody jestem dużo przede mną jak kupie pierwszy lepszy sprzęt grający to pewnie wjedzie mi na jakość i będę miał drugie chore hobby, które zgwałci mój portfel, pierwszym jest sprzęt komputerowy.

Mam nadzieję, że tyle informacji wystarczy, żeby coś sensownego znaleźć i zaspokoić moje potrzeby. 

Dzięki za każdą sugestię i możecie podawać swoje propozycję. Muszę znaleźć w Irlandii jakieś sklepy gdzie można sobie takie sprzęty odsłuchać bo wydaje mi się, że kupować w ciemno to też słabo a wiadomo, każdy ma inne ucho. Zresztą z tego co lekko się rozeznałem to sprzęt musi się wygrzać, odpowiednie kable, rozstawienie, połączenie dobrych kolumn i amplitunera robi swoje, nie wszystko ze sobą dobrze gra. 

Pozdro i czekam na ciekawe komentarze :)

 

Edytowano przez Amarokiee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę twoje preferencje i zakładany budżet to w mini wieże raczej nie idź. Będzie to za mało dynamiczne do twoich potrzeb. 

Stawiał bym tu na kolumny Cambridge audio gdy w richer są w dobrej cenie. 

Nie wiem czy w Irlandii jest ale jak tak to warto.

Do tego wzmak pokroju Pioneer a30 lub amplituner sxn30.

Jeśli sprzęt sprowadzał byś z polski to pewnie stanęło by na Polk audio t50. 

W razie pytań służę pomocą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...