Skocz do zawartości

DIORA WS 442 - CO DO TEGO?


kosmaty69

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Po mamie odziedziczyłem wzmacniacz Diorę Ws 442 + Tuner AS 642. O ile tuner raczej nie jest mi zbytnio potrzebny aniżeli do ozdoby, chciałbym wskrzesić stary poczciwy wzmacniacz i posłuchać czegoś za jego pomocą. Otóż, mam 2 skrzynie, niestety głośniki po kilkudziesięciu latach zwyczajnie się posypały :) .

Tutaj pojawia się moje pytanie, jakie głośniki najlepiej dobrać aby to po podłączeniu do wzmacniacza i laptopa jakoś ładnie zagrało.

Budżet? Powiedzmy kilkaset złotych, ale też bez przesady. 200,300,400zł? - Proszę o propozycje :) 

Raczej jestem nastawiony na nowy sprzęt, nie przepadam za używkami. 

Rozmiary pokoju Ciężko powiedzieć, bo to jest pokój na poddaszu, skosy itp. Powiedzmy 8x12

Jestem laikiem, nie wymagam cudów.

Załączam zdjęcie jednej skrzyni.

Ps. Warto się z tym bawić, czy lepiej może kupić jakieś głośniki + wbudowany wzmacniacz za kilka $$$?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

DSC_0371.JPG

Edytowano przez kosmaty69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosmaty69 napisał:

jakie głośniki najlepiej dobrać aby to po podłączeniu do wzmacniacza i laptopa jakoś ładnie zagrało.

Budżet? Powiedzmy kilkaset złotych, ale też bez przesady. 200,300,400zł?

Raczej jestem nastawiony na nowy sprzęt, nie przepadam za używkami. 

Rozmiary pokoju  Powiedzmy 8x12

Jestem laikiem, nie wymagam cudów.

 

 

Kolumna to całość, czyli głośnik, odpowiednia skrzynia-obudowa, zwrotnica itd, a głośnik to to co wyleciało z obudowy skrzyni na twym zdjęciu ;) Jeśli oczekujesz nowych kolumn za 200-400zł, to właśnie to rozpatrywałbym w kategorii cudu  ;)  Chyba że piszesz 400zł za jedną wtedy tanią podłogową już kupisz. Radzę popatrzeć jakie są ceny kolumn, szkoda że dopiero po napisaniu zapytania. Kolumn, czy nawet samych głośników jeśli chciałbyś naprawiać te stare skrzynki...bo należy kupować  takie jak były w oryginale, bo muszą pasować do wewnętrznej zwrotnicy ( sprawnej ?)

Pojawiają się jednak kolejne "trudne" elementy układanki mianowicie metraż ...bo nagłośnić odpowiednimi kolumnami w miarę dobrze spory pokój już jest drogo, a co dopiero 80m kw. Dwa, nawet mając dobre duże podłogowe kolumny trzeba mieć mocny wydajny wzmacniacz, a ten taki nie jest.

Mając około 490zł jako nowe sugeruje średniej wielkości monitory Magnat supreme 202, za tę kasę są całkiem niezłe i raczej będą pasować brzmieniowo do Diory, na pewno to nie one będą tzw. " słabym" elementem zestawu . Muzyczka będzie miło plumkać w tle , bo niestety na muzyczne uniesienia i jako takie ciśnienie akustyczne w 80m kw brakuje w budżecie kilkunastu tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi podstawkowymi Magnatami 202 (nowe z przesyłką trafisz poniżej 450zł) będzie to grało dużo lepiej niż komputerowe głośniczki 2.1 (zakładam że pisząc 2.1 to właśnie miałeś na myśli-bo możliwości interpretacyjnych jest kilka).

Twoja Diora nie ma dedykowanego wyjścia na subwoofer-musiałbyś kupić aktywny sub umożliwiający podłączenie go pod gniazda glośnikowe wzmacniacza. Wydajesz kolejne 400-500 zł na używany sub i nie wiadomo, czy będzie Ci się bardziej podobało takie granie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolumnach (takich jak te Magnaty 202) będzie dużo lepiej. Wzmacniacz DIORY będzie mocniejszy i bardziej uniwersalny od głośniczków komputerowych.
Poza tym jak będziesz miał ochotę na dalszą poprawę dźwięku - to wtedy możesz wymienić wzmacniacz na lepszy (też używany - by nie obciążać za bardzo Twojego budżetu). A za jakiś czas - może także kolumny na większe konstrukcje podłogowe.

W "zabawach" z audio fajne jest to, że można dochodzić stopniowo do dobrze grającego zestawu i nie musisz od razu wydawać kilku lub kilkunastu tysięcy złotych (nie znaczy to też że masz tyle wydać). Można się już cieszyć z brzmienia zestawów za tysiąc złotych lub mniej xD

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...