Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha RX-V381 + Dali Zensor 1


sagittarius

Recommended Posts

Cześć Wam,

To mój pierwszy post. Moje doświadczenie jeśli chodzi o audio jest bliskie 0. Nie jestem audiofilem. Zwyczajny użytkownik.
Chciałbym zakupić amplituner i monitory, pod które będzie podłączony TV i Xbox. Pokój ok. 10 m2. Głośniki będą ustawione na ścianie pomiędzy TV. Cena tego zestawu to ok. 2200 do 2600 w zależności od oferty sklepów.
Moje pytania:
1. Czy z punktu technicznego (watty, ohmy) jest to dobre połączenie?
2. Czy ktoś z Was posiada któryś z tych elementów? Jakie są Wasze opinie?
3. Czy macie inne propozycje?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Projekt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 1 pasują raczej jako kolumny efektowe(tył) w kinie domowym. Jako główne, czyli fronty tak w filmie jak i muzyce to są średnie. Mysiałbyś posłuchać czy według Ciebie wato. Generalnie planowany zestaw to ani typowe kinio domowe , bo sporo brakuje - czyli tylnych kolumn, centralnego i subwoofera. Ani to też zestaw typowi muzyczny -bo tani amplituner kinowy i przeciętne monitory. Jak liczysz na jakieś soniczne "wrażenia"w grach i filmie to pomyśl o niedużym subwoferze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ta propozycja to sprzęt nowy. Jestem też otwarty na sprzęt używany, ale tu już nie mam kompletnie pojęcia jakie modele miałbym rozpatrywać :-( Ktoś, coś używanego w tym budżecie zaproponuje?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 11:49, sagittarius napisał:

Ta propozycja to sprzęt nowy. Jestem też otwarty na sprzęt używany, ale tu już nie mam kompletnie pojęcia jakie modele miałbym rozpatrywać :-(

 

Sagittarius,
napisałeś o 2 kolumnach - jeśli na tym poprzestaniesz (lub dodasz subwoofer), to warto zastanowić się nad zakupem sprzętu stereo zamiast kina domowego (bo napisałeś swój wątek w dziale KINO DOMOWE). Potrzebne będzie kilka dodatkowych informacji: sprzęt będzie służył głównie do słuchania muzyki, czy raczej do filmów i gier, jakich złączy potrzebujesz (wejścia cyfrowe optyczne lub koaksjalne, czy HDMI musi być?). Jeżeli konieczne będzie HDMI, to wybór używanych  amplitunerów stereo z tym złączem jest zerowy (dopiero od niedawna jest dostępny stereofoniczny model Onkyo z HDMI) iwtedy albo trzeba kupić nowy - albo szukać wśród amplitunerów kina domowego.

Jest pare możliwości w podobnej cenie

1) kupujesz trochę wyższy model amplitunera kina domowego i grasz na nim na 2 kolumnach (ewentualnie dodasz później subwoofer) z HDMI

2) kupujesz wysoki model ampltunera kd bez HDMI (bo i tak możesz się podłączyć cyfrowym kablem: optycznym albo koaksjalnym)

3) kupujesz sprzęt stereo z wejściami cyfrowymi (albo bez wejść cyfrowych - ale dokupujesz DAC).

Pozdrawiam
PS. Generalnie - w takiej samej cenie sprzęt stereo zagra dużo lepiej niż amplituner (lub wzmacniacz) wielokanałowy. No i gorąco namawiam na sprzęt używany - bo w tej cenie to już można coś fajnego zestawić :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...