Skocz do zawartości

CD czy nowe kolumny?


mpawel5

Recommended Posts

Witaj kolego. 

Kolejna prośba z naszej strony o przyłożenie się do napisania pierwszego postu. Masz niezły sprzęt warto coś o nim napisać konkretnie pomoże to w udzieleniu Tobie porządnej, poprawnej odpowiedzi. Napisz prócz podstawowych informacji jak jest z nośnikiem muzyki u Ciebie. Czy posiadasz masę plików FLAC na dysku, używasz tidala czy może masz kolekcje płyt CD? 

Tak poza tym masz pół roku na zastanowienie się warto wypożyczyć trochę sprzętu i protestować.  

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli tylko pliki są dobrej jakości i autor ma dobry DAC jeśli nie to wtedy lepiej zainwestować w źródło. Zaczekajmy na więcej informacji. Choć widzę że we wzmacniaczu jest wbudowany DAC pytanie tylko jak to gra.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zbyt krotki opis sytuacji. Mam duzo plikow i to flac. Z tego co slyszalem DAC w moim soul note jest calkiem calkiem. Plyt Cd mam kilka. Tidala rowniez uzywam(zastanawiam sie nad wersja hifi). Pokoj 4 na 5 m. Muzyka to elektronika ambient techno(90%) i troche instrumentow klasycznych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jasność jest że w pierwszej kolejności kolumny do wymiany. Mam u szwagra blisko te szafiry są to niezłe kolumny za 1300-1600 zł jako używki warto je brać pod uwagę natomiast jako nowe nie do końca. Do elektro warto poszukać kolumn bardzo dynamicznych gdzie bas nie będzie rozlazły mimo ogólnego poglądu, że bas ma po nerki sięgać w muzyce elektronicznej nie do końca się to sprawdza. O diamondach Kraft więcej napiszę bo jest użytkownikiem. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już pod odsłuchach. Na początek Schiller "Sonne". Bardzo słabo to wypadło. Płasko, posklejane, ani góry, ani dołu. Dalej: Asura "360" (pięć pierwszych utworów). Dużo lepiej. Pojawiła się przestrzeń i rozmach. Bas moim zdaniem zadowalający. Nie dudni. W "Regenesis" bas grający cały czas jedną nutę ładnie wprowadza pomieszczenie w wibracje. W "Altered State" i "Atlantis Child" ma odpowiednie uderzenie i wypełnienie. Dla mnie OK. Dalej: E-Mantra "Raining Lights" (pierwsze cztery utwory). Rozległa scena, bas wystarczająco szybki i treściwy. Miejscami całkiem imponująco to brzmi.

Ogólnie. Jeśli bardziej zależy Ci w elektronice na delektowaniu się przestrzenią, niuansami to Diamondy będą do tego całkiem dobre. Bas jest wystarczająco szybki i mięsisty. Góra delikatna, ale szczegółowa. Całe brzmienie lekko przyciemnione i niemęczące. Wiem jednak z doświadczenia, że miłośnicy elektronicznych bitów szukają jednak specjalnych emocji. Mój znajomy nie potrafi się cieszyć muzyką, póki mu się od odrzutu subwoofera nie otworzy klapa w bagażniku. Dla takich słuchaczy to raczej Diamondy nie będą dobre. Nie uświadczysz w nich np. tak pożądanego przez niektórych cykania. W konkursie na najmocniejsze umc, umc też polegną. Ich dźwięk nie jest wykonturowany, co w elektronice może być wadą. 

Jeśli przestrzeń, barwa, nastrój - Tak
Jeśli cykanie i bardzo mocny bit - Nie

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za taka obszerna odpowiedz. Wlasnie szukam raczej przestrzeni i nastroju, ktory daje ta muzyka. Na swoich wlasnych safirach cos takiego otrzymuje. Rozumiem, ze diamondy daja to w jeszcze lepszym wykonaniu. Spytam tak z ciekawosci, ktore kolumny dalyby cykanie i mocny bit. Chodzi mi o ceniwy poziom diamondow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń i nastrój, to popisowa konkurencja Diamondów. Kupując je porównywałem w domu ich brzmienie z Dali Opticon 6. Dali grały właśnie bardziej konturowo, z jeszcze lepiej kontrolowanym basem, bardziej wyrazistą górą oraz równie precyzyjną stereofonią, ale też mniej muzykalnie, "klimatycznie" i bez takiego oddania pogłosów i przestrzeni. Obie konstrukcje bardzo mi się podobały, ale coś trzeba było wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kraft napisał:

Nie przesądzam, co gra lepiej, CD czy USB, ale wiadomo, że źródło wnosi do systemu najmniej, a kolumny najwięcej, więc dla mnie decyzja jest oczywista. Mając już przyzwoite źródło, lepiej zainwestować w lepsze kolumny. Koszt/efekt będzie korzystniejszy.

Dokładnie, kolumny decydują w największym stopniu o dźwięku.

6 godzin temu, mpawel5 napisał:

Wielkie dzieki za taka obszerna odpowiedz. Wlasnie szukam raczej przestrzeni i nastroju, ktory daje ta muzyka. Na swoich wlasnych safirach cos takiego otrzymuje. Rozumiem, ze diamondy daja to w jeszcze lepszym wykonaniu. Spytam tak z ciekawosci, ktore kolumny dalyby cykanie i mocny bit. Chodzi mi o ceniwy poziom diamondow.

Cykanie to się bardziej kojarzy z Altusami albo starymi niemieckimi gratami z lat 90-tych. Rozróżniamy generalnie 2 typy "góry", cykająca to metalowe i pochodne tweetery a takie zmiękczone wydźwięki, csss to domena tych miękkich, tekstylnych/jedwabnych itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie wymiana kolumn mogła by tu wnieść najwięcej. 

Ale czy kolejny raz na pylony nie wiem. 

Bardziej skłaniał bym się jak kolega wyżej w kierunku opticon 6, ewentualnie monitor audio silver 8.

Nie chciałbym jednak abyś strzelał z wyborem dlatego proponuję wypożyczenie ci kolumn i sprawdzenie ich w domu. Czy poprawa jest taka na jaką liczyłes. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. 

Co z tego że jeden i drugi słucha muzyki klasycznej.

Skoro jedna osoba będzie lubić dźwięk jasny, dokładny i uwielbia skrzypce. Druga z kolei lubi dźwięk głębszy bębnów czy organów.

To że w większości pytamy o upodobania muzyczne jest tylko dlatego że większość ludzi nie umie określić jaki dźwięk lubi. Ale to nie ma nic wspólnego z gatunkiem muzycznym. Jako taki znawca powinieneś to wiedzieć :)

Najprostszy przykład. 

Dwóch klientów jednocześnie. Obaj słuchają rocka. Mało tego obaj słuchają tego samego utworu. Jeden bierze kolumny A drugi bierze kolumny B.

Tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to jeszcze ciekawsza opinia. A smaczku dodaje fakt, że wychodzi spod "pióra" branżowca. Gratulacje dla wyczucia i wiedzy.:ph34r:
Najkrócej, bo na dłuższe wywody nie mam ochoty. Niestety nie każdy sprzęt pasuje do każdego/danego rodzaju muzyki. Bo albo sprzęt jest specyficzny, albo muzyka wymaga specyficznie grającego sprzętu. I taki czy inny gust tu nie pomoże. Niestety. Tyle w temacie.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...