Skocz do zawartości

Głośnik niskotonowy


Didek12345

Recommended Posts

Witam posiadam zestaw stereo (domowy) , mam 2 suby 12" lecz one nie schodzą poniżej 30hz i potrzeba mi dodatkowego suba (głośnika) do dodania tych najniższych częstotliwości czyli 29-11hz wiem że 20 hz to próg ludzkiego słuchu ale mi chodzi o bas ruszający moje bebechy, przeszywający,nie słyszalny lecz odczuwalny i trochę powyżej. Miałem na oku smd audio 18" v2 tylko cena jest masakryczna i nie chcę wydawać takiej sumy bo to ok.1700 dolarów i chcę się zapytać czy jest jakieś tańsze rozwiązanie tego czy nawet lepsze od tego bo jednak taki głośnik to kupno na min 10 lat po prostu stać mnie na jedną sztukę a Poza tym oszczędzam na harleya moje marzenie a to wydatek ok. 82k.

Z góry dzięki za pomoc i liczę że nie będzie jak na elektrodzie że dostanę komentarz typu: a po co ci to właśnie temu tu pisze bo tam chyba mają ból dupy że ich nie stać ale ja na to oszczędzam i gdybym nie oszczędzał nie było by mnie stać liczę na wyrozumiałość (nie jestem jakimś bogaczem tylko Polakiem z kredytem do spłacenia na. szczęście nie dużego) :-) 

 

Przepraszam za zawiłość opisu.

Edytowano przez Didek12345
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów dotyczących subwooferów na Forum jest dużo. Warto poczytać.

Poproszę też o możliwie poprawne pisanie w języku polskim. O to dbamy na tym forum. Każdy wyraz zawierający błąd  w czasie jego edycji zostaje podkreślony na czerwono. Proszę też, jak Kolega wyżej, bez uciekania się do komentarzy i słów o cechach wulgarnych.

I na koniec my Polacy możemy się czuć obrażeni, że pisze się wyraz Polak z małej litery. Choć jak widać taka maniera jest coraz częściej spotykana.

Cytat

 

Miałem na oku smd audio 18" v2 tylko cena jest masakryczna i nie chcem wydawać takiej sumy bo to ok.1700 dolarów i chcem się zapytać czy jest jakieś tańsze rozwiązanie tego czy nawet lepsze od tego bo jednak taki głośnik to kupno na min 10 lat poprostu stać mnie na jedną sztukę a Poza tym oszczędzam na harleya moje mażenie a to wydatek żędu 82k.

Z góry dzięki za pomoc i licze że nie będzie jak na elektrodzie że dostane komentarz typu: a po co ci to właśnie temu tu pisze bo tam chyba mają ból dupy że ich nie stać ale ja na to oszczędzam i gdybym nie oszczędzał nie było by mnie stać liczę na wyrozumiałość (nie jestem jakimś bogaczem tylko polakiem z kredytem do spłacenia naszczęście nie dużego) :-) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Didek12345 napisał:

 a Poza tym oszczędzam na harleya moje mażenie a to wydatek żędu 82k.

Z góry dzięki za pomoc i licze że nie będzie jak na elektrodzie że dostane komentarz typu... (nie jestem jakimś bogaczem tylko polakiem z kredytem do spłacenia naszczęście nie dużego) :-) 

 

 

Największy ból jest jak się to czyta>:(. Zainwestuj parę groszy w słownik, lub uruchom sobie poprawianie błędów pisowni, albo nie przyznawaj się kim jesteś , bo nawet zagraniczni studenci  robią mniej błędów. Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek do języka ( chyba ojczystego) i innych czytających.

Faktycznie komentarze o tym co komu ściska zbędne, może Tobie zdaje się że 1700$ to powód do zazdrości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o to, że chcesz,, czuć'' to 11hz. Bo ich nie poczujesz. Co najwyżej zobaczysz, że rusza się membrana. 

Naprawdę chcesz wydać pieniądze tylko dla satysfakcji, której i tak nie będziesz miał? 

Ale jeśli chcesz to jak koledzy zwrócili Ci uwagę, ze brak podstawowych informacji. Przede wszystkim o pomieszczeniu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 1.08.2017 o 03:22, audiowit napisał:

Nawet nie chodzi o to, że chcesz,, czuć'' to 11hz. Bo ich nie poczujesz. Co najwyżej zobaczysz, że rusza się membrana. 

Naprawdę chcesz wydać pieniądze tylko dla satysfakcji, której i tak nie będziesz miał? 

Ale jeśli chcesz to jak koledzy zwrócili Ci uwagę, ze brak podstawowych informacji. Przede wszystkim o pomieszczeniu.

Pokój 22m2 

Nie poczuje 11hz? Jakoś u kolegi czułem to więc nie opowiadaj bajek

Dnia 1.08.2017 o 11:34, S4Home napisał:

Jakie pomieszczenie? Wielkość, układ

Jaki wzmak?

Jakie masz obecnie suby?

Jakie kolumny?

 

Pokój 22m2 o kształcie kwadratu z dołączonym prostokątem w którym jest łóżko.

Wzmak to sundownaudio  sae1500d i boschmann pch2500fx.

A suby to blow a300, ob samoróbki przy pomocy specjalisty 90l zamknięte, kolumny też samoróbki ale grają lepiej niż niejedne za 4000zł

 

1501788695881438807090.jpg

Edytowano przez Didek12345
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jasny napisał:

A nie myślałeś, żeby przy pomocy specjalisty zrobić jeszcze jeden, schodzący niżej? :) 

Ty no głośnik konstruować nie mówię o ob ale na montowaniu membran itp. ja się nie znam, bo ob to ja zrobię.?

7 godzin temu, audiowit napisał:

Wzmaniacz ma pasmo przenoszenia od 10hz(ciekawe z jakim spadkiem jest to 10hz). A co jest źródłem? Powiem Ci tak. Ci z elektrody mieli rację. A Ty może  poczytaj trochę o audio, a szczegolnie o niskich częstotliwościach, a kasę lepiej przeznacz na Harleya. Powodzenia.

A co niby mam przeczytać o tej subsonice? A na harleya to ja mieć osobny budżet?,ale dzięki za pomoc. ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego suba w cenie przy najmniej dostępnej wchodzącego tak nisko nie znajdziesz. 

Blow to mi się kojarzy jednak z samochodowka a nie audio domowym.

Zrób suba zamkniętego na 38 cm membranie, ze wzmakiem 700w.

A swoją drogą to faktycznie jakie źródło wyślę do tego suba te 11 hz.

U kumpla czego sluchaliscie? Może jego sub schodził tak nisko na papierze a grał wyższe rejestry tylko po prostu był głośniejszy, bardziej odczuwalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 oczywiście, ze tak. Raz, ze to wzmacniacze samochodowe, 2 trzeba by zrobić profesjonalną adaptację bo przy 22m to byloby kwestią  przypadku osiądnięcie takiego zejścia. I z gramofonu będzie sluchał. Chyba nie...

Bez profesjonalisty, pomiarow i dobrego sprzętu niemożliwe. Zejście do 20hz jest baaaardzo trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit, myślę, że Twoje kolumny odtwarzają 30 Hz (nie teoretycznie tylko praktycznie). Pytanie tylko z jakim spadkiem głośności i czy w nagraniach których słuchasz ta częstotliwość w ogóle występuje?  

Moje Diamondy 25 osiągają 20 Hz ze spadkiem ok. -30 dB

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie prototypowe? Sprawdzona konstrukcja tylko, ze w kilku egzemplarzach :). YB to mała ale w pełni profesjonalna manufaktura. Bez pomiarów nic od nich nie wychodzi. Kraft poczytaj sobie o YB. Warto :). Ja mam podobny egz ktory Robert zrobił dla siebie i mial go przez 3 lata. Mój jest poprawiony o br z przodu, a nie od spodu. Z br od spodu okazalo sie, ze zrobił siè przedlużeniem skrzyni. Na pv wyślę Ci link. Ja ich znam osobiscie i słichałem ich konsyrukcji.

pulpit__1_z_5__1971.jpg

2560000100_1302857718_thumb.jpg

img_4633_5335.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...