Skocz do zawartości

Wymiana przetwórników w słuchawkach - dobór zamiennika


Recommended Posts

Przede wszystkim chciałbym się przywitać. Cześć!

Posiadam słuchawki Kruger&Matz KM0880EB, z których wygody i wykonania jestem bardzo zadowolony ale z brzmienia już tak średnio. Ostatnio jeden z przetworników zaczął "charczeć" i postanowiłem je wymienić. Wiedząc o tym, że w przypadku kolumn dobór głośników jest rzeczą wymagającą wiedzy pomyślałem, że w przypadku słuchawek jest podobnie i postawiłem na oryginalną część mimo tego, że byłem średnio zadowolony. Niestety w serwisie K&M nie posiadają przetworników do tych słuchawek i mnie nie wspomogą. Postanowiłem więc zaryzykować i wymienić membrany na coś bardziej przyzwoitego. No i moje zdziwienie było ogromne gdy okazało się, że wybór takich części jest bardzo słaby. Postawiłem więc na rynek chiński... Co sądzicie o takich przetwornikach? (link) Dodam, że zależy mi na ciepłym brzemieniu z niskim bassem ale nie kosztem  kompletnego braku średnich i wysokich tonów.

https://pl.aliexpress.com/item/50MM-unit-speaker-wearing-silk-wool-composite-cone-diaphragm-unit-DIY-headset-accessories/2027311262.html?spm=a2g17.10010108.1000013.3.phtdXx&traffic_analysisId=recommend_2088_2_82199_new&scm=1007.13339.82199.0&pvid=6f254b25-0a18-4adf-8693-fc855cdfa018&tpp=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Musisz wiedzieć że te same przetworniki użyte w różnych słuchawkach mogą dać inne brzmienie. Ma na to wpływ np. rozmieszczenie otworów przegrodzie za którą są umieszczone, rodzaj i wielkość padów, odległość od ucha. wielkość i kształt komory za przetwornikiem oraz otwory w niej. Do tego brzmienie to można modyfikować doborem ilości i rodzaju materiału wytłumiającego ta komorę. To jak zabrzmią Twoje słuchawki po wymianie przetworników tylko Ty sam możesz ocenić czy będziesz zadowolony. Biorąc pod uwagę to że oryginalne brzmienie tych słuchawek Ci odpowiadało i kształt charakterystyk pasma przenoszenia powinien być zgodny z Twoimi gustem. Najprawdopodobniej będą miały dość łagodna górę. Myślę że warto spróbować. Osobiście wybrał bym chyba głośniki do słuchawek Steelseries Siberia V2 lub nowszej ich wersji 200. Są łatwo dostępne.

Ten drugi rodzaj przetworników z aliexpress będzie bardziej faworyzował środek pasma, szczególnie w jego wyższym zakresie i może mieć tendencje do wyostrzeń.

Napisz koniecznie jak będą grały Twoje słuchawki po modyfikacjach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...