Skocz do zawartości

Wybór sprzętu


viacheslav

Recommended Posts

Witam, proszę o polecenie sprzętu pod kino domowe.

Chciałbym używać go również (a może głownie) do muzyki. Słucham raczej ciężkich brzmień - rock/metal doom/progresywny, trochę electro.
Pokój dość duży ok 30m2.
Kino myślę że 5.1.

Mogę wydać ok. 5 tys. Miłym dodatkiem byłoby WiFi w amplitunerze i może dodatkowo CDek.
Podpinam pod TV Panasonic ST50, komputer i konsolę.

Nie jestem wyrobiony jeśli chodzi o sprzęt muzyczny. Po prostu nie chciałbym głupio wydać kasy.
Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Skoro mają to być sensownie wydane pieniądze zastanówmy się nad podstawową kwestią. Do czego to będzie używane?

Piszesz głównie do stereo? Ile? 80 procent? To idźmy w stereo. 

Jeśli będzie to pół na pół to wtedy można myśleć.

Skąd masz filmy?

Skąd masz muzykę?

Jakiej jakości materiały?

Ile procent muzyka, ile konsola, ile filmy?

Pytam bo chce ci doradzić dobrze. Chyba że się uprzesz powiesz chce kino to zaproponuje ci kino, to już jak wolisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym szedł w kino.

Większość kolegów z forum w stereo. Jak wolisz. Na pewno zachęcam cię do podjechania do nas i posłuchania różnic.

W przypadku kina

Onkyo 656, indiana line tesi 560 lub heco music style 500. Mowie o setach kolumn. Przydał by się sub. Jednak w tym budżecie nieco gorzej.

W przypadku stereo

Yamaha rn602 z CD 300 oraz heco music style 900.

Mogę ci wypożyczyć któryś zestawik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw na pewno zbudowałbym na bazie amplitunera wielokanałowego sieciowego Onkyo TX-NR656. To mocny i świetnie wyposażony amplituner, który na pewno w pełni Cię usatysfakcjonuje. Szczególnie że aktualnie jest w bardzo atrakcyjnej cenie dostępny. 

Kwestia kolumn - dobrym rozwiązaniem będzie polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. W tym przypadku możesz liczyć także na bardzo dobre stereo. Drugą opcją jest pakiet Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 250 Set 5.1. W tym przypadku masz kompletny i bardzo dobry system 5.1, który swietnie sprawdzi się w muzyce oraz w kinie domowym.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami i kolumnami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się do tematu Panowie. Nigdy nie miałem zestawu kina domowego więc oprócz tego co dowiedziałem się z tego forum to jestem kiepsko zorientowany w kwestii doboru sprzętu. Nie mieszkam w Polsce więc ciężko mi będzie pewnie znaleźć sprzęt który polecicie żeby go tu odsłuchać, wszystko chce zamówić online. Bardzo proszę o poradę. Chcę zbudować zestaw kina domowego 5.1 albo 5.1.2 Na chwilę obecną chcę kupić amplituner i 2 przednie głośniki. Po prostu chcę rozbudować zestaw w ciągu roku. Głownie będzie on wykorzystywany do filmów 80% i 20% spotify. Na amplituner przewiduje 2000-3000 zł. Przewody mam poprowadzone nad kanapę pod sufitem z możliwością obniżenia. Przesyłam plan poglądowy. Bardzo proszę o poradę.

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...