Skocz do zawartości

Yamaha R-N500


Damian1406

Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum wiec jeśli powtarzam temat to sorki ale liczę na waszą pomoc, mianowicie posiadam amplituner yamaha r-n500 do tego są podłączone JBL ES80, JBL ES30 no i mój rodzynek JBL ES250PW.

Problem w tym iż yamaha r-n500 ma problem z "uciągnięciem" takiego zestawu przegrzewa się i wywala zabezpieczenie. Bardzo chcę was prosić o pomoc na co wymienić ową yamahę r-n500.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Chyba nie podłączyłeś tych kolumn jednocześnie? Tylko grasz na nich zamiennie. Bo to amplituner stereo i można grać tylko na jednej parze kolumn naraz. 

I każdy taki amplituner, nawet mocniejszy tak ma. Dobrze, że są zabezpieczenia, bo uszkodziłbyś urządzenie. 

Jeśli gra tylko jedna para naraz i tak się dzieje (przy każdej z par kolumn?), To trzeba dać amplituner do serwisu by sprawdzili. 

A jeśli zabezpieczenia włączają się tylko przy najbardziej wymagających kolumnach, to faktycznie trzeba kupić mocniejszy amplituner. Popatrz na parametry i sprawdź, na jaki Cię stać. Lepszy byłby oczywiście dobry klasyczny wzmacniacz i osobno odtwarzacz z funkcjami sieciowymi.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie problem , czy temat osób które "zakładają na siebie dwie pary butów sądząc że będą szybsi, czy że będzie im wygodniej "przewija się niepokojąco często...widać szukanie i czytanie boli bardziej niż pisanie;)

Żarty na bok ;) sprzęt mogłeś uszkodzić, ten, a nawet mocniejszy. Czytałeś kiedyś o impedancji kolumn , jbl są raczej 4ohmowe( patrząc na ich efektywność )więc sumarycznie łącząc 80ki i 3ki stworzyłeś sytuację jaką opisałeś.

Natomiast pomijając aspekt wydajności piecyka, pracy z daną impedancją kolumn tych czy, innych to granie jednocześnie na 4 kolumnach jest  ( powiedzmy to wyraźnie i głośno ) bez sensu. Tracisz wiele rzeczy...pogarsza się jakość dźwięku i możliwości każdej z kolumn(.nawet najlepszych) i kolejna rzecz, najważniejsza, tracisz stereo, scenę, głębię. W zasadzie masz rąbankę , a nie dobrze podaną muzykę. Chcesz mieć 5 kolumn i sub to kup amplituner kina domowego do filmów, bo muzykę nawet na nim odtwarza się jak już w stereo-dwie kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? Ten amplituner się wyłącza, bo nie jest spawarką (czytaj: nie jest nadzwyczaj wydajny prądowo) i jak kolega Jacek napisał - tu chodzi o kwestie impedancji kolumn i obciążenia. Z tyłu sprzętu masz to opisane. I będzie Ci się grzał i wyłączał, jeśli taki zestaw będzie podłączony.

Nie wymieniaj Yamahy, tylko zmień poglądy na stereo lub wymień na kino domowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko O.o czyli tak jak myślałem . Słucha się A lub B ( wiele osób ma dwie pary kolumn i sobie przełącza guzikiem) ale nie jednocześnie... niby jest możliwość, co nieznaczy, że tak się robi, bo skutki są fatalne o czym pisałem.

Wymiana na super mocny i wydajny wzmacniacz niewiele tu zmieni...owszem nie wyłączy się ( może) , ale kolumny zagrają na powiedzmy połowę możliwości, a jakość muzyki stereo pogrążysz już na starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne poziomy głośności tej Yamahy, przy prawidłowo podłączonych kolumnach, są w zakresie -40 do -20. Nic dziwnego, że przy 0 lub +10 się przegrzewa. AMPLITUNERA STEREO SŁUCHA SIĘ TYLKO Z JEDNĄ PARĄ KOLUMN NA RAZ! (plus ewentualnie sub, bo R-N500 ma odpowiednie wyjście do jego podłączenia)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega w skrócie nie wymienisz na nic. 

Możesz zastosować przewidziany do twojego systemu amplituner kina domowego. Skoro i tak grasz na raz na kolumnach to idź w amplituner kinowy zamiast stereo. Chodź widzę że i tak lubisz sobie posłuchać głośniej :)

Więc raczej jakiś starszy wyższy model.

P.S Panowie to nie żadna nowość :) tego typu temat pojawia się co dwa tygodnie przecież. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...