Skocz do zawartości

Jaki amplituner do altusów 200


hubert841

Recommended Posts

Hej, Jestem nowy i zielony w temacie, więc się przedstawie. Hubert jestem :D Tworzę temat, bo nic podobnego na forum nie znalazłem.
Ostatnio wpadły mi wiekowe altusy 200, wiem że nie są to kolumny najwyższych lotów, ale szukam do nich jakiegoś sensownego amplitunera do 200zł, no góra 300. Będzie to grało mi w garażu, 24m kwadratowe powierzchni. Jest to garaż blaszany, z zewnątrz oklejony styropianem. Lubię słuchać wszystkiego poEdytuj trochę, i disco polo, i hity z lat 70-80, muzyke z radia, jakieś electro mixy. Proszę o pomoc! 

edit. Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Edytowano przez hubert841
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z tymi kolumnami zagra wszystko i nic. Chodzi o to, że jakoś tam zagra prawie każdy wzmacniacz czy amplituner. Byle w miarę mocny. A nic, bo to słabe jakościowo a raczej udziwnione tonalnie. Grają dość ostro, agresywnie. Chyba, że lubisz taki dźwięk a nie słyszałeś nic lepszego. 

A dlaczego ma być amplituner a nie wzmacniacz?

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Jakiegoś wzmacniacza czy amplitunera z USB raczej w tym budżecie nie znajdziesz. Nic sensownego. Natomiast z wyjścia mini jack jakoś to będzie grało. Zastosujesz przejściówkę: mini jack - 2 x RCA. Można byłoby oczywiście po USB, ale trzeba by dokupić DAC, który wpinasz pomiędzy telefon czy komputer a wzmacniacz. Może kiedyś z czasem jak nabierzesz ochoty na sprzęt lepszej jakości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, po obfitych poszukiwaniach wpadło mi w oko ampli pioneer sx757 za mniej niz 3 stowki. calkowicie mi odpowiada, ma wszystko to czego bym chciał, tylko zasadnicze pytanie, czy 65w rms 8ohm wystarczy mi do zasilenia tych altusów? a656 reference sobie odpuszczam, ceny nie schodza ponizej 400zl, harman kardon jest ciezki do wyrwania w takiej kasie z taka moca na altusy. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...