Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

I na koniec wzmianka o ostatnim nabytku: X Fuse, dźwięk bardziej rozdzielczy, dobrze to słychać w trąbce czy w talerzach, jest lepszy atak dźwięku, jest zysk w separacji kanałów, bas zyskał na szybkości i jest bardziej konturowy,, a z minusów, bo są, ... głoski ś i ć są bardziej słyszalne a słuchanie płyty George Michael ‎– Ladies & Gentlemen stało sie lekko nie przyjemne (przejaskrawione), innym minusem jest że bas nie schodzi tak nisko, zabrało jakieś harmoniczne i subiektywnie jest ich mniej. Tyle.

Ustalałeś prawidłowo kierunkowość bezpiecznika? Taki dźwięk jak opisujesz z dużym prawdopodobieństwem świadczy o błędnym zorientowaniu bezpiecznika. X Fuse tak nie "gra"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Verictum napisał:

Ustalałeś prawidłowo kierunkowość bezpiecznika? Taki dźwięk jak opisujesz z dużym prawdopodobieństwem świadczy o błędnym zorientowaniu bezpiecznika. X Fuse tak nie "gra"

oki, przełożę jeszcze raz i niech tak zostanie na parę dni.

swoją drogą, mała kropka na jednym z końców ułatwiła by orientacje.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

swoją drogą, mała kropka na jednym z końców ułatwiła by orientacje.

A nie jest wystarczającym wskaźnikiem logo "V" i napis z amperażem? Ja się kierowałem właśnie napisem gdy ustalałem kierunek.

 

36 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko sam nic nic nie rób , bo stracisz gwarancję ? Kartę gwarancyjną oczywiście masz ?

Tomku, wielu przedmiotów musiałbyś sobie zakazywać (ot np gumki do mazania ołówkowej kreski) gdybyś od wszystkich żądał gwarancji... Mam nadzieję, że żartowałeś.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wpszoniak napisał:

A nie jest wystarczającym wskaźnikiem logo "V" i napis z amperażem? Ja się kierowałem właśnie napisem gdy ustalałem kierunek

Obejrzę go dokładnie bo jak dotąd bardziej dbałem o nie uszkodzenie części środkowej, a kierunku z wartości dowiedziałem się teraz.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

swoją drogą, mała kropka na jednym z końców ułatwiła by orientacje.

Zamiast kropki powinna być dołączona instrukcja z informacją..., co należy "usłyszeć". Widać wyraźnie, że jak da się użytkownikowi swobodę w tym względzie, to bywa różnie. Współczuję Ci Bogusławie w kwestii presji, której zostałeś poddany. Najpierw sprzedawca. Teraz producent. A to nie koniec. I jak tu nie "usłyszeć" tego, co trzeba? Trzymam za Ciebie kciuki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Zamiast kropki powinna być dołączona instrukcja z informacją..., co należy "usłyszeć"

To na darmo w wielu przypadkach... Np  w Twoim, bo Ty nie nawykłeś do wsłuchiwania się (a tak naprawdę to Twoje wiedza na ten temat jest niepełna, bowiem miernik, tak-MIERNIK, jest wystarczającym narzędziem w przypadku ustalenia kierunkowości bezpiecznika firmy Verictum, choć ja wolę własne ucho)

Pozdrawiam Ciebie, WP
 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Zamiast kropki powinna być dołączona instrukcja z informacją..., co należy "usłyszeć". Widać wyraźnie, że jak da się użytkownikowi swobodę w tym względzie, to bywa różnie. Współczuję Ci Bogusławie w kwestii presji, której zostałeś poddany. Najpierw sprzedawca. Teraz producent. A to nie koniec. I jak tu nie "usłyszeć" tego, co trzeba? Trzymam za Ciebie kciuki. 

...... A nie krytykujesz mnie?? jak śmiem usłyszeć różnice pomiędzy bezpiecznikami? to chyba parametr nie namierzamy?, zaskoczyłeś mnie tym wpisem, zresztą ...co to będzie jak go odwrócę?  ups!  Lubisz tak, szukać dziury w całym, co?  No nic, to taki urok forum, no .....sorry że wypadło na Ciebie, ale uszy do góry, będzie lepiej. Jutro zamienię mu kierunek i dam pograć 2-3 dni na dźwięku z TV i wtedy posłucham ponownie ma płytach CD i zobaczymy jak zaśpiewa.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

...... A nie krytykujesz mnie?? jak śmiem usłyszeć różnice pomiędzy bezpiecznikami? 

Sam nie wiem, co trudniejsze - usłyszeć, czy nie usłyszeć? Nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się to wszystko z sytuacją, gdy przechodzień widzi, jak trzepią kogoś w bramie. Jak tu odwrócić wzrok i pójść dalej obojętnie? Wybacz, że zabrałem głos. Zrobiłem to najdelikatniej, jak potrafiłem.

Już się więcej nie odzywam.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 14:48, MariuszZ napisał:

Reaktancja indukcyjna dla zwykłego kabla Cu f=20kHz dla 10uH to już 1,27 Ohm plus opór czynny 0,5 Ohm i mamy prawie 2 Ohm ;) 

To prawda, tyle, że przeciętny kabel głośnikowy o klasycznej konstrukcji przy przekroju 3,5mm2 ma indukcyjność ~0.2uH/m, więc żeby uzyskać indukcyjność 10uH musielibyśmy użyć kabla o długości 50m. Przy większym przekroju indukcyjność jest jeszcze mniejsza. Z kolei opór czynny wynosi 0.007ohm/m, więc żeby uzyskać 0.5ohm to też potrzeba kilkadziesiąt metrów długości.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A nie chcesz zrewidować swojego podejścia do Audio? 

Wiem , że to pytanie nie do mnie ale uwierz mi , że ja naprawdę chcę i nawet coś robię w tym kierunku. Kupuję czasem drogie gadżety / choć drogie to pojęcie względne/ jak kable , podkładki , wtyki RCA  , gniazda itp. i k.. chciałbym , by choć raz to się zracjonalizowało na tyle, bym mógł powiedzieć ok. opłacało się, jest lepiej w porównaniu do stanu poprzedniego, dobrze wydany grosz. Dlaczego więc kupuję ? Bo lubię ten sznyt "profesjonalizmu" , bo chęć sprawdzenia jest silna, bo budżet domowy i tak się domyka, więc nikogo nie krzywdzę, ale nadal to co kupię zostaje tylko jako wartość czysto estetyczna, nie zaś wprowadzająca zmiany adekwatne do wydanych pieniędzy.Nie płaczę , że mnie ktoś nabił w butelkę ,bo jestem dorosłym facetem i sam podejmuje decyzje. Ale nadal , jak przytargam od kolegi sprzęt do testów , to każdy wzmacniacz , czy kolumny wnoszą większe zmiany / przy zachowaniu reszty stałego systemu/ niż dwie szafki moich kabli razem z gniazdami , wtykami Furutecha razem wzięte. :) 

Ale walczę dalej , może coś na tyle mnie zaskoczy , że powiem nareszcie .... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...