Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

Będę pierwszym chętnym by przeczytać o wrażeniach... Ale wolałbym żebyś to zrobił w wątku o tuningowaniu sprzętu... Ten temat jest zbyt już ogólnikowy

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Lebena czy Maca możnaby pomylić z jakąś inną znakomitością, ale Accuphase'a? Nie, raczej nie!

Wojtek , pewnie powiesz , że się czepiam :) 

Pomijając termin znakomitości ,bo nic mi to nie mówi i jest to określenie raczej płynne i czysto subiektywne , z tą rozpoznawalnością to bym uważał. Masz rację , że wszystko to co gra ma jakąś swoistą sygnaturę dźwięku radio kuchenne też, a i ponoć głośniki bluetooth  można rozróżnić. W ubiegłym m-cu przy okazji zakupu przez klienta komisu kolumn miałem okazję dłużej posłuchać Accuphase E-201 i E-301, a następnie Luxmana L-510 , facet się wahał  między ESS-4,ProAc Tablette a JBL Monitor Studio 4425, dla mnie to dobrze, że trochę to trwało, bo miałem okazje porównać. Mnie osobiście dźwięk Accuphase nie odpowiada ,choć ostatnio byłem bliski zakupu E-260 :)   Podpinaliśmy kolumny do Accuphase i one diametralnie zmieniały dźwięk wzmacniacza i o jednoznacznej sygnaturze nie było mowy , więc dlatego też nie jestem przekonany do określeń , stron jasnej czy ciemnej i ogólnie przylepianiu takich łatek. Ogólnie nie powinno się operować pewnikami mając na uwadze wyłącznie własne odczucia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie napiszę, że się czepiasz... Pod pojęciem znakomitości rozumiem sprzęt o jakim pisze się, że jest doskonale zbudowany i świetnie brzmiący oraz co najważniejsze- zwykle tak się mówi bądź pisze (oczywiście w świecie, bo w Polsce to... Ale o tym każdy z nas wie, że polskie piekiełko potrafi z najlepszych zrobić oszustów)

Pozdrawiam, WP

P.S.  Ja również, co już wyrażałem, wolałbym coś innego, a dokładniej Lebena.... A im droższy tym mocniej bym go chciał.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 18:46, Kubakk napisał:

"Bezpieczniki X Fuse są kierunkowe. Kierunkowość należy ustalić po 12 godz. wygrzewania poprzez odwrócenie bezpiecznika w gnieździe. Po ustaleniu kierunku bezpiecznik będzie się „układał” przez około 50 godzin." <-- z high fidelity recenzji , czyli trzeba samemu ocenić czy jest dobrze czy jak ?

dzięki za ten krótki fragment, uzmysłowił mi że tak naprawdę to, nie czytałem artykułu w całości a tylko podsumowanie, teraz zaliczyłem całość, szkoda że tak późno, bo już wcześniej wiedział bym co robić, tak bywa.    Tak trzeba samemu ocenić, ale jak dasz odwrotnie to się na pewno usłyszysz że to nie to, tak jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, steff napisał:

Wszystko to ładnie i pięknie wygląda, ale czy dobrze rozumiem, że w miejsce 3,5 A wstawiłeś 5,0 A (zwłoczny)?

Tak.

Ktoś tu wstawił fragment mówiący o zawyżeniu amperażu, musisz się cofnąć w wypowiedziach.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wpszoniak napisał:

@Fortepiano, czy Ty liczysz na odpowiedzi użytkowników forum, którzy mają za sobą doświadczenia związane z tym wzmacniaczem? Mam wrażenie, że na naszym forum jest takich  kolegów mało, a z tych co się wciąż tu odzywają to mały tylko procent.

Pozdrawiam, WP

P.S. Ja znam ten sprzęt, a nawet słuchałem (z dużym prawdopodobieństwem @audiowit też zna) .

Tak, zadając to pytanie byłem ciekaw odpowiedzi osób znających się dobrze na urządzeniach audio i potrafiących ocenić ich brzmienie.

Jak podobał Ci się dźwięk tego wzmacniacza i czy uważasz, że cena jest odpowiednia?

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steff napisał:

Wszystko to ładnie i pięknie wygląda, ale czy dobrze rozumiem, że w miejsce 3,5 A wstawiłeś 5,0 A (zwłoczny)?

Wg mnie lepiej byłoby wytoczyć taki bezpiecznik z miedzi poddać rodowaniu czy złoceniu bo pewnie "zagrałby" poprawniej. To w nawiązaniu do jego kosztów, bo nawet jakby spaliły się jakieś tranzystory czy rezystory w torze to wyszłoby taniej naprawić niż zapłacić za taki bezpiecznik (taka dygresja mnie naszła czytając) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Wg mnie lepiej byłoby wytoczyć taki bezpiecznik z miedzi poddać rodowaniu czy złoceniu bo pewnie "zagrałby" poprawniej.

Czy o czymś takim piszesz?

isoclean.jpg.020380799858afd3b214e50451166db4.jpg

Krótko opisałem na blogu....

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wpszoniak napisał:

Czy o czymś takim piszesz?

 

No właśnie. Antybezpiecznik. Nie miałem świadomości, że ktoś próbował hehe. Jak przeczytałem co na blogu pomysłowość jest ogromna przy konstruowaniu tychże bezpieczników. Ten z woskiem pszczelim jak dla mnie extra. Pewnie pszczelarze zainteresowani ;)  Zaczynam powoli "wymiękać". Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Jak przeczytałem co na blogu pomysłowość jest ogromna przy konstruowaniu tychże bezpieczników.

A to źle, że pomysły mają? 8 na 10 będzie chybionych, ale te 2 może będzie fajnych? Ja jestem optymistą. Ale byłbym zaniepokojony gdyby nie tworzono nowych projektów...

Jako, że przechodziłem parę etapów dobierania bezpiecznika (cale szczęście w odtwarzaczu w ogóle nie mam bezpieczników) to mogę powiedzieć, że przychodzi wreszcie moment, gdy wypowiemy słowo-"udało się" i  nie trzeba już dalej szukać. A wiec to nie tak jak tu niektórzy piszą o ciągłej "gonitwie za zajączkiem", bo ona trwa dopóty dopóki się jest z jakiegoś aspektu brzmieniowego niezadowolonym,

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 200 tys + kolumny 100 tys. + źródło 50 tys + dodatki 50 tys = 400 tys  

Przybliżony koszt systemów hi-end często konfigurowanych bez pewności na synergię elementów.

Gdybym posiadał takie pieniądze to wybudowałbym za nie dom a system audio do jego wnętrza dobrałbym z elementów vintage (kolumny, wzmacniacz) oraz pro(źródło, dodatki) aby uzyskać dobry dźwięk nie wydając przy tym fortuny.  

Accuphase a 250 grał razem Beonicke W 13. Słuchałem ich ponad godzinę, zdecydowanie wolę jednak ładny dom.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fortepiano napisał:

Accuphase a 250 grał razem Beonicke W 13. Słuchałem ich ponad godzinę, zdecydowanie wolę jednak ładny dom.

Wiadomo, własny dom to chwalebny cel jeśli się takowego nie posiada, ale są tacy co posiadają.

Accupulse?   hmm.... Wojtek świetnie opisał takie podejście do grania w teście nowej 480-ki

Tak jest i z nowym wzmacniaczem zintegrowanym tej firmy: w krótkim demo nowy Accuphase ma duże szanse, żeby przepaść. W rękach niedoświadczonego sprzedawcy niczym się nie wyróżni. Słuchany przez nieprzygotowanego do high-endu melomana niczym nie zachwyci. Nigdy nie doprowadzi do efektu „Wow!”.

Wnioskuje, że do takiego sprzętu trzeba dorosnąć, (może i dobrze że tyle kosztuje......) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wiadomo, własny dom to chwalebny cel jeśli się takowego nie posiada, ale są tacy co posiadają.

Accupulse?   hmm.... Wojtek świetnie opisał takie podejście do grania w teście nowej 480-ki

Tak jest i z nowym wzmacniaczem zintegrowanym tej firmy: w krótkim demo nowy Accuphase ma duże szanse, żeby przepaść. W rękach niedoświadczonego sprzedawcy niczym się nie wyróżni. Słuchany przez nieprzygotowanego do high-endu melomana niczym nie zachwyci. Nigdy nie doprowadzi do efektu „Wow!”.

Wnioskuje, że do takiego sprzętu trzeba dorosnąć, (może i dobrze że tyle kosztuje......) 

 sugerujesz, że nie dorosłem po 25 latach doświadczenia z dźwiękiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Fortepiano napisał:

posiadał takie pieniądze to wybudowałbym za nie dom a system audio do jego wnętrza dobrałbym z elementów vintage (kolumny, wzmacniacz) oraz pro(źródło, dodatki) aby uzyskać dobry dźwięk nie wydając przy tym fortuny.  

Pod koniec ubiegłego roku znajomy córki poprosił mnie o pomoc w doborze sprzętu do jednego z domów. Powiem krótko , osoba na tyle zamożna , że zakup tej Accuphasy jak najbardziej w zasięgu, bez uszczerbku dla miesięcznego budżetu. Poszliśmy do komisu , wybraliśmy starego Tandberga i kolumny po pełnej renowacji Sansuia z lat 70-tych. Całość kosztowała 3,5k. i kolega dorzucił kable głośnikowe. Do tej pory dzwoni z podziękowaniami i przysłał swoich znajomych , czyli klient zadowolony :) A więc można zmontować system pozwalający cieszyć się dźwiękiem bez wydawania fortuny.

17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wnioskuje, że do takiego sprzętu trzeba dorosnąć, (może i dobrze że tyle kosztuje......) 

W instrukcji Accuphase nic takiego nie jest napisane :) Ale teraz już wiem , że jak posłucham i dźwięk drogiego wzmacniacza wyda mi się słaby, to nie to, że sprzęt jest do bani ,tylko JA MUSZĘ DOROSNĄĆ :) Człowiek uczy się przez całe życie, ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiadomo o co tu chodzi, na tym polega klasa tego sprzętu.   Przecież sam nie dawno załapałem sie na "Wow" ze złym kierunkiem w bezpieczniku, a prędzej... jak byłem zachwycony Bowersami 685s2. mmmm..... potem nie dało się ich słuchać, pewnie w miedzy czasie dorosłem do lepszego(prawidłowego) dźwięku.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przytaczana już na forum analogia sprzętu audio do zegarków jest bardzo nośna. Jeśli ktoś powie, że jego drogi zegarek jest bardziej niezawodny niż tani - OK. Jeśli powie, że ma bardziej wytrzymałą szybkę - OK. Jeśli powie, że bransoletka mu się nie ściera - OK. Jeśli pochwali jego piękny wygląd - OK (o gustach się nie dyskutuje:). Jeśli jednak zakomunikuje, że jego zegarek odmierza czas dokładniej, to niestety przytaknięcia już nie będzie. I taka jest być może również różnica między hi-fi a hi-end. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...