Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Znam jedną Panią z AS , która nie jednego Forumuwowicza mogła by zagiąć , specjalizacja Raspberry Pi :) Sporo mi pomogła.

Widziałem również jedną panią z firmy audio podczas prezentacji sprzętu z udziałem Jarre. Jednak nie widziałem żadnej pani zasiadającej w pokojach dla odsłuchów i nie związanej zawodowo z wystawą. Jak ktoś widział taką panią to proszę o informację.  

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fortepiano napisał:

Jednak nie widziałem żadnej pani zasiadającej w pokojach dla odsłuchów i nie związanej zawodowo z wystawą. Jak ktoś widział taką panią to proszę o informację.  

Jedną znam nawet osobiście , prezentacja Advance Acoustic , pokój Best Audio , AVS 2018 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Nasza niestety nie żyje :(

Szkoda ? śliczna kicia, chyba najważniejsze żeby takiemu zwierzątku dać godne życie. Napewno była szczęśliwa i to jest najważniejsze. A ja mam jeszcze dwa  łobuzy....?

A do moich R900 testuje właśnie kabelek XLO

DE267FEC-25CC-46BC-B646-75F483441AC0.jpeg

A jezeli chodzi o kotki to widzę pewne podobieństwo z moim młodym ?

5E78832A-1B2E-42CA-82E9-C570D0DA2F6D.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotr wszystko na miejscu, poukładane, równo niczego nie brakuje. Oczywiście na początku podpiąłem jedna kolumnę niezgodnie ze strzałkami ( jakoś tego nie ogarniam, dla świętego spokoju przepiąłem ) ? Tym Kimber brakowało chyba przekroju i basu było mniej. Z XLO jest ok tyle ze to był ślepy test - bo nie znałem ceny. Teraz znam i już mi się tak nie podobają ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 08:28, S4Home napisał:

Poprawione. Chodziło mi o słuch. Jak w ludzkim słuchu psuje się dolny zakres odbioru. Z reguły mierzy się górny. 

Piotr

Trochę więcej faktów z praktyki. 

1. Słuch bada się w zakresie od 125Hz- 8Khz (z krokiem co 5dB) w badaniach diagnostycznych. Ten zakres jest najważniejszy do zrozumienia mowy. Przy badaniu diagnostycznych łatwo wychwycimy rodzaj ubytku słuchu i jego potencjalną przyczynę.

2. W badaniach klinicznych, możemy zbadać słuch w szerszym zakresie tzn. typowo do 16Khz lub nawet do 20Khz z krokiem co 1dB. Podstawowe badanie odbywa się sygnałem "pure tone"

3. Nie ocenia się ubytku słuchu po testach z internetu - jest to typowe badanie screeningowe/przesiewowe z małą dokładnością.

4. Badania kliniczne = drogi sprzęt i taki audiometr posiadają z reguły tylko placówki Publiczne/szpitale wojewódzkie.

5. Częstotliwości powyżej 8kHz to generalnie już słyszenie szczegółów a nie pasma mowy.

6. Korekcja wad słuchu z użyciem aparatu słuchowego pokrywa z reguły pasmo o 8khz (priorytet 1 - korekcja słyszenia pasma mowy)

7. Mamy następujące ubytki słuchu; przewodzeniowy, odbiorczy i mieszany.

8. Najczęściej spotykany ubytek słuchu,jest rodzaju odbiorczego. Przyczyny - naturalne starzenie się rzęsek ślimaka lub zmora obecnych czasów - ubytek "hałasowy" - długotrwała (10-20-30 lat...)ekspozycja na hałas powoduje obniżanie czułości ucha, głównie dla f od 1Khz w górę. Bardzo duży odsetek ludzi pracujących w przemyśle ciężkim ma ubytki od średnich do dużych z powodu długotrwałej ekspozycji na hałas. 

9. Inne przyczyny ubytków; wady wrodzone ucha (ubytek przewodzeniowy), uraz akustyczny (uszkodzenie słuchu na dowolnych częstotliwościach), działanie leków (z końcówką "cyna" np. neomycyna), korek woskowinowy, problemy neurologiczne, kardiologiczne,...nadużywanie alkoholu

10. Cześć ubytków słuchu może być "czasowa" - przeziębienia, grypa, przyjmowanie leków, depresja,..

11. Fakty - generalnie obecna młodzież,która skończy 50- 60 lat będzie miała znacznie gorszy słuch, niż obecne pokolenie w tym wieku. Jeśli ktoś ma teraz 60 lat i słyszy 14Khz (super wynik), to można się pocieszać iż wnuk tej osoby mając 60 lat bedzie słyszął tylko 10Khz (wpływ cywilizacji, hałasu, mp3, niezdrowego tryby życia, leków,...)

12. Oprócz badania "pure tone" istnieje szereg innych badań np. badanie sygnałem warble, z szumem w tle, testy słowne....ale to już temat rzeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fortepiano napisał:

Czy ktoś słuchał chińskich DACów na kościach AKM, ponoć brzmią bardzo dobrze a ceny mają relatywnie niskie?

Wszystko zależy jak przetwornik będzie zaaplikowany, jakie zasilanie itd. Sama kość AKM nie gra. Chodzi za mną nowy DAC ale na kości ESS Sabre SMSL SU-8. Jest sporo tańszy od tego podlinkowanego, a ma bardzo dobrą prasę na forach anglojęzycznych jako budżetowy dac. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MariuszZ napisał:

Wszystko zależy jak przetwornik będzie zaaplikowany, jakie zasilanie itd. Sama kość AKM nie gra. Chodzi za mną nowy DAC ale na kości ESS Sabre SMSL SU-8. Jest sporo tańszy od tego podlinkowanego, a ma bardzo dobrą prasę na forach anglojęzycznych jako budżetowy dac. Pozdrawiam

Kosztuje co korg 100m.

Ktoś polecił mi szczególnie nową kość AK 4499eq  ale jeszcze nie ma takich Dac z nią w sprzedaży.  Czy mógłbyś mi powtórzyć wpis ostatniej konfiguracji do Foobar jeśli to nie problem dla Ciebie, ponieważ nie zdążyłem jej zrobić przed jego zniknięciem?

 

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fortepiano napisał:

Czy mógłbyś mi powtórzyć wpis ostatniej konfiguracji do Foobar jeśli to nie problem dla Ciebie, ponieważ nie zdążyłem jej zrobić przed jego zniknięciem?

Jak znajdę chwilę jutro powtórzę co i jak. Niestety zrzuty ekranu robiłem na bieżąco i usuwałem od razu po wklejeniu. Jeżeli chodzi o AKM 4499 eq Verita to parametry ma imponujące. Będzie hitem niewątpliwie ale z masową produkcją chipa ruszają dopiero w maju, więc zanim zaimplementują w powszechnie dostępne urządzenia to jeszcze trochę potrwa. Myślę, że warto poczekać 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...