Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

17 godzin temu, Fortepiano napisał:

Czy ktoś słuchał chińskich DACów na kościach AKM, ponoć brzmią bardzo dobrze a ceny mają relatywnie niskie?

np. https://www.ebay.pl/itm/AK4497-USB-XMOS-DAC-Audio-Decoder-Digital-to-Analog-Converter-384K-24Bit-DSD256/282896561368?hash=item41ddf2f4d8:g:DZcAAOSwsGdatHd6

Mam wrażenie że duży procent tych "w obudowach" to wariacje z takich płytek :

https://www.ebay.pl/itm/Dual-AK4497-DAC-AK4118-32bit-384K-DAC-W-RC-Amazing-Sounding-XMOS-USB-IN-STOCK/263677465501?hash=item3d6466d39d:m:mwrhWDCGTkt7pPThbsWqrYg

Jakiś czas temu założyłem temat (chciałem ściągnąć płytkę) ale jakoś nie wzbudził on odzewu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fortepiano napisał:

Czy mógłbyś mi powtórzyć wpis ostatniej konfiguracji do Foobar jeśli to nie problem dla Ciebie, ponieważ nie zdążyłem jej zrobić przed jego zniknięciem?

1. Zainstaluj wtyczki ASIO out, DSD Processor i SACD wtyczki do Foobara.

2. Wybierz do odtwarzania urządzenie odtwarzające DSD. Te sterowniki DSD: ASIO: USB DAC ASIO (U Ciebie prawdopodobnie będzie USB Korg ...).

3. Zaznacz okienko Use DSD Processor i ustaw parametry w tabeli DSD256 (DAC wyświetla 11,2896 MHz), SDM type B (najlepsza jakość, najmniejsza kompresja).

4. Ustawienia SACD jak na slajdzie.

Tu źródło link.

Pozdrawiam.

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne od razu zapisuję to na dysk na wszelki wypadek

23 godziny temu, MariuszZ napisał:

1. Zainstaluj wtyczki ASIO out, DSD Processor i SACD wtyczki do Foobara.

2. Wybierz do odtwarzania urządzenie odtwarzające DSD. Te sterowniki DSD: ASIO: USB DAC ASIO (U Ciebie prawdopodobnie będzie USB Korg ...).

3. Zaznacz okienko Use DSD Processor i ustaw parametry w tabeli DSD256 (DAC wyświetla 11,2896 MHz), SDM type B (najlepsza jakość, najmniejsza kompresja).

4. Ustawienia SACD jak na slajdzie.

Tu źródło link.

Pozdrawiam.

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Czy próbowałeś konwersji Tidal do DSD w Foobarze? Jak na razie działa mi tylko w roonie i jest ona tam bardzo dobra. Szkoda, że ta aplikacja jest jednak bardzo droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Po co to łączyć ze sobą?

Aplikacje muzyczne mają na przykład korektor barwy, w tym parametryczny i inne cuda. Nie wszystkie wzmaki dają taką możliwość. Tidal mimo swoich zalet nie jest pod tym względem zbyt użyteczny. Napiszesz po co ? Ano po to żeby mieć wybór ;) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

A po co? Instalujesz na kompie apke tidala i gra.

Po co to łączyć ze sobą?

Piotr

Moim ostatnim odkryciem jest poprawa brzmienia dzięki konwersji Tidal do DSD przez Roona. Nagrania nabrały melodyjnego koncertowego charakteru. Ponieważ Roone swoje kosztuje szukałem tańszej aplikacji do konwersji równie dobrej jakościowo i nie znalazłem. W Roonie również za pomocą korektora parametrycznego podciągnołem trochę średnice i bas podobnie jak w APO, którego w tym przypadku nie używam.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Stosujesz systemowy eqalizer albo instalujesz dodatkowy darmowy wyższej klasy.

Piotrek , wiem , że nie o takim korektorze mowa ale ponieważ w związku z awarią przedwzmacniacza przez najbliższe dwa tygodnie jestem skazany na słuchanie muzyki z amp. KD. nieoceniony stał się stary korektor Kenwooda GE 1100  / Ypao to pikuś przy tym urządzeniu/, powinniście takie ustrojstwo dodawać do każdego amplitunera KD. w zestawie i dało by się słuchać stereo :)  

A jeszcze , nawiązując do tematu wątku , ostatnio byłem w knajpie na imprezie i grało coś takiego / zdjęcie/ , bas normalnie przesuwał stoły razem z krzesłami , normalny HI-END :)   

IMG_2833.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audiowit napisał:

Widziałem go ostatnio w jakimś polskim teledysku. 

Czyli legenda :) 

28 minut temu, S4Home napisał:

Niech szef imprezowymi to schowa i wystawi za parę lat za 10 000.

Powiem , bo często ostatnio tam bywam , a jak byś był zainteresowany to na dzień dzisiejszy możesz nabyć za OKAZYJNĄ cenę 5k. :) 

Sam zobacz : zakup wzmacniacza to jakieś min. 1500 zł + CD - 1200 zł + kolumny -3000 zł + kable 600 zł + szafeczka -600 zł = 6900 zł

A tu masz po audiofilsku , najkrótsza droga sygnału , design , czytelny wyświetlacz , intuicyjny pilot , normalnie same plusy ....zapakować ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Trochę się łamie, nie powiem :)

Piotr

hehehehehe 

Ta prowizorka (Kepler pod CD I Mac), potrafi zagrać bardzo .......satysfakcjonująco, chyba już bliżej do Hi-End`u, jeszcze nie wpiąłem xlr PAD Poseidon miedzy DAC i Maca, jest na Harmonix ic

 

20190314_143320.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...