Skocz do zawartości

Od hi-fi do high-end


StaryWilk

Recommended Posts

13 godzin temu, wpszoniak napisał:

A więc- czy Hi-End to nie tylko sprzęt ale i adaptacja akustyczna i względy u żon i zwierząt (kiedyś nie kupiłem głośników Vandersteena bo kot mi zagroził, że wspinać się po nich będzie)?

Więc HiEnd nie dla mnie jest. W moim przypadku lepszy zgniły kompromis w audio niż słuchanie muzyki na sprzęcie HiEnd w samotności ;) 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

A teraz uwaga Panowie , w sobotę zamierzam przytargać takie coś , i zobaczę czy przesunięcie kilku suwaków, nie zmieni dźwięku bardziej niż cały HI-END w mojej chałupie :)

Obstawiam, że zmieni, tylko czy na lepsze ? Mam nadzieję, że przekażesz swoje doświadczenia :) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Wow! Jaką ma najniższą i najwyższą częstotliwość korekcji, bo na zdjęciu nie widać?

Widziałem go tylko chwilę , w sobotę mam zabrać do domu

https://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/ge-1100.shtml

6 minut temu, MariuszZ napisał:

Obstawiam, że zmieni, tylko czy na lepsze ? Mam nadzieję, że przekażesz swoje doświadczenia

Nie mam pojęcia ale napiszę :) Ale tak pomyślałem sobie , że jak te wszystkie kosztowne akcesoria kupujemy by poprawić, a więc zmienić dźwięk, to czy nie prościej czymś takim? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

...,tak i ja Ciebie do odpowiednich osób , które chętnie by Cię "wyśmiały".

Uważasz, że wyśmiałby mnie @Bartek z Mega-Acoustic, na którego się powołujesz? Zapytam go, niezależnie od tego, że uznaję rozmowę z Tobą za nie wartą (jak Ty to określasz) poświęcania czasu, bo albo się coś o temacie wie, albo nie wie. Ty nie wiesz nic.
Pozdrawiam Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

Uważasz, że wyśmiałby mnie @Bartek z Mega-Acoustic, na którego się powołujesz? Zapytam go, niezależnie od tego, że uznaję rozmowę z Tobą za nie wartą (jak Ty to określasz) poświęcania czasu, bo albo się coś o temacie wie, albo nie wie. Ty nie wiesz nic.
Pozdrawiam Ciebie, WP

A czemu miałby Cię wyśmiewać ? Jego koledzy z innego wydziału mogliby ;) 

No ja nic nie wiem ,a Ty nie masz pojęcia o protokole usb :)  //jak z dzieckiem :D 

@tomek4446 zacny ten korektor 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale tak pomyślałem sobie , że jak te wszystkie kosztowne akcesoria kupujemy by poprawić, a więc zmienić dźwięk, to czy nie prościej czymś takim? :) 

Możesz na wstępie ustalić charakterystykę swojego pomieszczenia odsłuchowego (np. https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/). Potem możesz spróbować skorygować suwakami ujawnione na wykresie wady akustyki. Pamiętaj tylko, że wykres z kalkulatora będzie prawdopodobnie przesadzony, bo nie uwzględnia on wpływu umeblowania pokoju. Rzeczywiste górki i dołki w paśmie częstotliwości są mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

Widziałem go tylko chwilę , w sobotę mam zabrać do domu

https://www.hifiengine.com/manual_library/kenwood/ge-1100.shtml

Nie mam pojęcia ale napiszę :) Ale tak pomyślałem sobie , że jak te wszystkie kosztowne akcesoria kupujemy by poprawić, a więc zmienić dźwięk, to czy nie prościej czymś takim? :) 

Tradycyjny eqaulizer z powodu dodania następnych elementów w torze audio ( kabel również) może mieć wpływ na zmniejszenie transparentności systemu i na charakter brzmienia. Trzeba wtedy policzyć zyski i straty. 

Z mojego doświadczenia korekcji programowym equalizerem APO  jeżeli chcemy poprawić w systemie wydobycie jakiś częstostliwości ( np. średnicy) to uważam equalizer za najszybszą i najlepszą metodę. Można oczywiście szukać innych kabli, przekładać wzmacniacze z kolumnami ale zajmie to dużo więcej czasu i pieniędzy. Dzwięk poprawiłem w moim s. audio bez degradacji brzmienia.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, audiowit napisał:

Mariuszz, Wojtek nie musi sluchać w samotnosci, bo czesto jest odwiedzany wlaśnie dlatego, ze ma dobry dźwiek.

Ja pisałem o sobie. Nie mieszam Wojtka w moje sprawy jeszcze ;) To fajnie mieć z kim słuchać i cieszyć się wspólną pasją, dyskutować o tym itd. W moim otoczeniu niestety nie ma szans. Wszyscy gonią za nie wiadomo czym i nie mają na nic czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Tomek, z equalizerem to tak jak z filtrami korekcyjnymi. To co stracisz, juz nie odzyskasz.

Czyli tak jak ze wszystkim co jest w torze , a jakoś te klocki połączyć muszę :) 

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

uważam equalizer za najszybszą i najlepszą metodę.

Właśnie o tym chcę się przekonać.

1 godzinę temu, Fortepiano napisał:

Można oczywiście szukać innych kabli,

To już przerabiałem , skutek marny , koszty spore :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O transmisji USB pisałem i podawałem linki... ale wytrawni audiofile olali to jak zwykle ;)

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zapraszam do mnie (Wejherowo) sobota 13,00, będzie paru ziomali, odwracamy bezpiecznik do góry nogami i zamieniam "X Fuse" na zwykły, bo nie mogą uwierzyć że to coś zmienia w graniu.

Zrób im wejście do mrocznej jaskini... "usłyszą wszystko" ;)

aaa bym zapomniał...

@audiowit co to jest w końcu ten srebrny zestaw?

M2tech ale jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

A teraz uwaga Panowie , w sobotę zamierzam przytargać takie coś , i zobaczę czy przesunięcie kilku suwaków, nie zmieni dźwięku bardziej niż cały HI-END w mojej chałupie

A zmieni i to mocno. Tyle, że ja bym odradzał stosowanie. Fakt wygląda efektownie, ale niestety zdecydowanie przeważają wady niż zalety tego rozwiązania. Po pierwsze oparty jest na filtrach analogowych wprowadzających przesunięcia fazowe - wprowadza zatem zniekształcenia nieliniowe do sygnału. Kolejny minus to mała liczba pasm (jest to korektor oktawowy, korektory profesjonalne tercjowe mają 31 pasm), o częstotliwościach ustalonych na stałe, jak również nieregulowalna dobroć filtrów, praktycznie wykluczają możliwość poprawnego skorygowania charakterystyki pomieszczenia. Można nim ewentualnie dostosować barwę do własnych preferencji, ale chyba nie o to chodzi. Poza tym takich korektorów nie stosuje się już od dawna. Nie sprawdziły się po prostu. Dzisiaj dysponujemy o wiele lepszymi, operującymi na sygnałach w postaci cyfrowej, a to już zupełnie inna bajka. No i jeszcze jedno, korekcja to nie to samo, co pozbywanie się zakłóceń / zniekształceń. 

Ale pobawić się nie zawadzi :) A nóż ...

5 godzin temu, Kraft napisał:

Wow! Jaką ma najniższą i najwyższą częstotliwość korekcji, bo na zdjęciu nie widać?

Wychodziłoby, że 16 Hz (korektor oktawowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zapraszam do mnie (Wejherowo) sobota 13,00, będzie paru ziomali, odwracamy bezpiecznik do góry nogami i zamieniam "X Fuse" na zwykły, bo nie mogą uwierzyć że to coś zmienia w graniu.

Jak będzie parę osób, to może pokusicie się o ślepy test? Trudno w necie znaleźć jakiś pozytywny ślepy test audio, więc rysuje się szansa na sensację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...