Skocz do zawartości

Zestaw do 700zł


Nano

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić kolumny do małego pokoju 2.5m na 4m. Gdzie 4m to odległość od miejsca słuchania (załączam obrazek w paincie, żółty kolor to docelowe miejsce kolumn). Budżet na kolumny to 500zł. Najczęściej słucham EDM, rap, jakiś pop itd. też się znajdzie. Najbardziej zależy mi na bassach oraz przyzwoitej czystości dźwięku.
W grę wchodzą używki, a nawet przy takim budżecie wydaje mi się, że są wskazane. Jakby ktoś mi doradził nad czym się rozglądać byłbym wdzięczny.
Po zakupie kolumn chciałbym kupić jakiś wzmacniacz, ale max do 250zł. LOL.thumb.png.f8d7c18c07269ad7c635e3e80aaed02e.png.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ważne są basy (a nie "bassy"), albo lepiej "niskie tony", to warto by kolumny miały większy głośnik niskośredniotonowy (około 17-18cm). Przykładowe niedrogie kolumny podstawkowe spełniające ten warunek to Magnat Supreme 202 (koszt za pare nowych - poniżej 450zł z dostawą).

http://allegro.pl/magnat-supreme-202-kolumny-okazja-okazja-koszalin-i6742501102.html

Czy masz do takich kolumn podstawki - bo muszą stać na odpowiedniej wysokości, a podstawki powinny być solidne. Jeżeli nie - to należy to uwzględnić w budżecie (koszt rozsądnych używanych podstawek to minimum 200zł). W takim wypadku i przy Twoich "basowych marzeniach" może mieć sens zakup niedużych kolumn podłogowych (choć zazwyczaj wymagają one większych pomieszczeń - więc to już będzie konieczny pewien kompromis).

Kolumny nie powinny stać w rogach pomieszczenia - powinny być odsunięte od nich przynajmniej kilkadziesiąt centymetrów (tak na szybko: wpisz w wyszukiwarkę "akustyka pomieszczeń" i poczytaj trochę na ten temat).

Pozdrawiam
PS. Sprzęt (wzmacniacz/amplituner oraz kolumny) zdecydowanie używany - podstawkowe Magnaty 202 są niedrogie jako nowe, ale jakbyś trafił używane to jeszcze lepiej (czyli taniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, poczytałem na temat akustyki.

Czyli oprócz Magnat Supreme 202 nic więcej się nie znajdzie za tą cenę? Jeśli chodzi o kolumny podłogowe to wydaję mi się, że jednak nie mam na tyle miejsca by było wygodnie, ale może jakieś mniejsze by się nadawały. 

A jaki wzmacniacz do tych głośników, czytałem, że YAMAHA Ax-500 jest dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha plus Magnat, to może być dźwięk zdecydowanie jasny a może nawet zbyt ofensywny, ostry. Chyba, że taki lubisz? Zazwyczaj jednak po chwilowej fascynacji takie brzmienie może męczyć. A lepiej chyba dłużej słuchać bez znużenia.

Co o tym myślisz? Wolisz dźwięk ostrzejszy czy łagodniejszy. 

Napisz jeszcze z jakiego źródła dźwięku korzystasz. Wiesz także, że będą Ci potrzebne przyzwoitej jakości przewody głośnikowe oraz interkonekty (połączeniowe). Aby jakieś choć najtańsze, byle z miedzi beztlenowej (OFC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Angel napisał:

Yamaha plus Magnat, to może być dźwięk zdecydowanie jasny a może nawet zbyt ofensywny, ostry. Chyba, że taki lubisz? 

Oo, ? mamy problem. Bo myślisz serię supreme z seria quantum. Kolega wspomniał o supreme 202. To kolumny o mocno wycofanym sopranie, bardzo delikatnym, stonowanym i połączenie jej do ostrzejsze Yamahy starszych lat jest więcej niż wskazane. 

 

Ze swojej strony także polecam tę kolumny. Są tanie, nowe i mocne. Do tego Yamaha ax500.

Wśród kolumn używanych proponował bym missiony m32i

 

Pozostaje do twojej dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość wiekowe kolumny. Oczywiście to o niczym nie świadczy, mogą grać jeszcze bardzo długo. 
Znam nowsze serie Arcusa. Ale one właśnie (na pewno) grają jasno, dość twardo i nawet ostro. Na pewno nie do Yamahy.
Ale jak wspominaliśmy w innym wątku tu raczej Pioneer z serii Reference (choć raczej za mały budżet), Harman Kardon, NAD (starsze, czterocyfrowe modele). Mogą być też wzmacniacze TEAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że lepiej. Bo dla niektórych one właśnie będą grały akuratnie. Rzecz w tym, że do kolumn ma pasować wzmacniacz. Lub odwrotnie. Ich cechy raczej nie powinny się nakładać. To znaczy jasno, twardo grających kolumn nie powinno się zestawiać z podobnie grającym wzmacniaczem, bo wyjdzie dźwięk dla większości drażniący czy wręcz nie do słuchania.
Ale to wszystko zależy właśnie od gustu, upodobań dźwiękowych. Bo są tacy, którzy zestawiają np. Altusy z Technicsem i są bardzo zadowoleni z dźwięku.
Inna sprawa, czy słyszeli jakiś lepszej klasy zestaw.
Tak więc najważniejszy jest gust brzmieniowy. A do niego dobieramy wówczas zestaw. Ważna jest też muzyka której się słucha. Jeśli lubimy muzyką wokalną i taką, gdzie dużo się dzieje w średnicy, to wybierzemy zestaw z ładną, soczystą, nasyconą barwami i rozdzielczą średnicą. A jeśli słuchamy ciężkiego rocka, metalu, to wybierzemy coś, co dobrze gra skrajami pasma, szybko, dynamicznie, wyraziście. Średnica bywa wówczas często schowana, drugorzędna.

Tak, że Magnaty, czy Arcusy albo Quadrale z serii Phonologue mogą być, jeśli szukasz dźwięcznej przejrzystej góry i mocnych, rytmicznych niskich tonów. Ale trzeba, jak pisałem w poście powyżej, dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz. By nie zagrało to zbyt jaskrawo i męcząco.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z aniołem. Arcus to na pewno brzmienie bardziej dojrzałe. Kolumny lepsze, ale to tak ogólnikowo. 

Do twoich preferencji może  się okazać właśnie odwrotnie. Magnaty jesteś w stanie odsłuchać bo dostaniesz je nowe. Sprawdź. Oceń, zobacz czy to jest twoje brzmienie, jeśli nie będziemy wiedzieć co innego szukać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem posłuchać Magnat Supreme 202, ale ich nie było, za to posłuchałem magnat quantum 673 i jeszcze kilku innych, ale to właśnie magnat quantum 673 zrobiły na mnie wrażenie. Niestety ich cena jest 2 razy większa. Właśnie takiego brzmienia szukam. Zastanawiam się czy supreme 202 dają radę, ale chyba nie mam wyjścia i się na nie zdecyduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nano napisał:

Znalazłem takie coś https://www.olx.pl/oferta/kolumny-monitory-magnat-quantum-673-CID99-IDlaMs2.html#

Kolumny na drugim końcu Polski, więc nie mam jak to sprawdzić osobiście. Ale według mnie cena dosyć niska jak na tak niewielkie uszkodzenia, co o tym myślicie?

Miałem je zaklepane, koleś pogubił się w rozmowie telefonicznej i sprzedał komuś z Rudy....

Jeśli to Ty je kupiłeś to niech Ci fajnie grają jeśli nie, to wiedz, że już sprzedane...

 

A już się podstawki pod nie robiły... :-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...