Skocz do zawartości

Rozbudowa Kino Domowe - Stereo


KHT

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie         

Planuję remont salonu co wiąże się z przeniesieniem aktualnego sprzętu w inne bardziej odpowiednie do kina domowego miejsce (5m/3m, pierwsze 2 metry od frontów ściany zamknięte dalej jedna strona otwarta, odległość widza do tv i frontów 4m). Po negocjacjach z żoną został wypracowany kompromis a mianowicie mam możliwość rozbudowy sprzętu ale z zachowaniem jak największej prostoty obsługi i estetyki wnętrza. 

Mój aktualny zestaw to: amplituner  Onkyo TX-NR717, głośniki Klipsch 2xRF82II, 2xRS52II 1x sub RW10D, TV plazmowy Panasonic 55 cali, do tego zestawu podłączam PC (głównie gry), TV kablowa, Bluray Sony S7200 (głównie filmy 5.1 czasami płyta CD), Przy zakupie sprzętu kierowaliśmy się potrzebami 80% kino 20% muzyka, aktualnie jest mniej więcej 50/50 gdzie źródłem muzyki jest internetowe radio z amplitunera oraz kolekcja  płyt cd zgrana do mp3 na dysku udostępnionym prze DLNA, słuchamy różnej muzyki najmniej klasyki, więcej instrumentalnej filmowej, najwięcej rocka, hardcore punk, reggae, hip hop, muzyka elektroniczna,  cały system pracuje po kablach internetowych przy wyłączonym wifi i taki stan chcemy zachować. System 5.1 w zupełności wystarczy i nie będzie rozszerzany. Rozbudowując system chciałbym zauważalnie poprawić jakość dźwięku w stereo oraz kinie domowym. Zaczynając od kina, przy głośnym odsłuchu wszystko gra efektownie, im głośniej tym lepiej. Głośniki nie potrzebują więcej mocy (maksymalnie dochodzimy do 70% bez żadnych zniekształceń), za to system dużo traci kiedy puszczamy filmy ciszej, ten element zdecydowanie chciałbym poprawić. Poprawę Stereo chciałbym uzyskać podczas słuchania radia internetowego z poziomu amplitunera, oraz MP3 przez DLNA i CD przez  odtwarzacz bluray. Bardzo odpowiada mi taka forma gdzie np. radio internetowe czy dysk usb obsługuję włączając na chwilę  obraz tv. Jakość dźwięku stereo im lepsza tym byłoby lepiej ale nie chodzi mi o bardzo wysoką jakość. Dodatkowo do systemu chciałbym dołączyć drugą strefę kuchnia/jadalnia dla samej muzyki z tych samych źródeł co w salonie która grałaby samodzielnie przy wyłączonej głównej strefie. Do głośników frontowych planuje użyć kabli Supra ply3.4 4mm a pozostałe głośniki połączyć Supra Classic Ice Blue 4.0 do tej pory używałem starych kabli które mogły pogorszyć jakość. Cały sprzęt grający będzie schowany i ten punkt rozwiązany przedłużaczem IR. Przechodząc do sedna:

1. Jaki mały subwoofer możecie polecić zamiast RW10D , subwoofer musi być mały i w miarę ładny (kompromis z żoną). Czy któryś z tych sprawdziłby się w moim zestawie: Polk PSW111, SVS PB-1000, Cambridge Audio Minx x201 ?

2. Jakie głośniki typu bookshelf do drugiej strefy możecie polecić, uniwersalne dobre do każdego rodzaju muzyki, ładny wygląd (kolor drzewa). Ta para będzie grać podczas zajęć w kuchni i jadalni.

3. Poprawa stereo dla radia internetowego/MP3/FLAC/CD i jakośći kina szczególnie przy ciszej oglądanych filmach. Z tego co czytałem taki zestaw Klipsch podpięty do dobrego wzmacniacza nabiera ogólnej wyrazistości również przy ciszej granej muzyce czy kinie. Amplituner posiada pre-out na wszystkie głośniki, rozważam takie opcje:

a) Dodanie wzmacniacza posiadającego  dwie strefy i wyjście frontami przez pre out koniecznie do wejścia ht/bypass w wzmacniaczu. Podłączenie do wzmacniacza bluray aby puszczać CD i odsłuchiwać dysk po DLNA. Tutaj mam pytanie, bluray będzie podłączony do amplitunera przez hdmi aby odgrywać ścieżki 5.1 w kinie. Czy będę mógł włączyć amplituner aby sterować bluray z poziomu ekranu tv a muzyka będzie szła bezpośrednio z bluraya do wzmacniacza ? Jaki wzmacniacz możecie mi polecić do takiego rozwiązania, Onkyo 9150, Marantz 8005 ? Ten drugi nie ma DAC czy w takiej sytuacji warto rozważyć dodanie DACA ? Jeżeli tak to proszę o propozycje. Jak w takim połączeniu uzyskać najlepszą jakość radia internetowego puszczanego w amplitunerze ? Czy wzmacniacz z wbudowanym DAC może poprawić jakość radia czy nie będzie miał wpływu bo źródłem będzie amplituner ? 

b) Czy nie lepiej aby zachować prostotę obsługi podłączyć amplituner wyjściami pre out do wzmacniacza 5 kanałowego, aby polepszyć i stereo i kino jednocześnie ? Czy w takim zestawieniu można z wzmacniacza 5 kanałowego stworzyć drugą strefę w kuchni ? jaki wzmacniacz 5 lub 7 kanałowy możecie polecić aby stworzyć również drugą strefę ?

c) Jakieś inne rozwiązania ?

d) Zostawić na razie to co mam i poczekać bo szykuje się jakaś zmiana pod kątem moich zapotrzebowań lub wyjdą ciekawe warte uwagi produkty ?

Za około 7-10 lat chciałbym wymienić tv pod kątem 4K lub 8K i wtedy mogę rozważyć wymianę amplitunera na wyższej klasy wzmacniacz wielokanałowy z wbudowanym DAC jak np. klasy Emotiva XPA GEN3 czy inną ciekawą nowość.  Zdaję sobie sprawę że ciężko jest osiągnąć dobry efekt jednocześnie w stereo i kinie a wzmak na preout z kina to bardziej kompromis, szukam bardzo dobrego rozwiązania adekwatnego do źródła a więc MP3/radio internetowe + lepszy efekt kina kiedy gra ciszej, nie zależy mi na zbliżeniu się do poziomu audiofilskiego bo nie mam tak utalentowanego słuchu. Równie ważnym aspektem jest osiągnięcie zamierzonego efektu zachowując prostotę obsługi, sprzęt będzie schowany więc sterowanie pilotem bez przełączania przycisków w szafie czy zmiany kabli to najbardziej optymalne wyjście, im mniej żonglowania pilotami, zmian ustawień tym lepiej.

Mój budżet jest elastyczny z zachowaniem umiaru na zasadzie cena/jakość/efekt zaspokojenia wymagań. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie, każda rada pomoże mi objąć optymalny kurs.

Po podjęciu ostatecznej decyzji podzielę się rezultatem. 

Edytowano przez KHT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mariusz1967 napisał:

Emotiva XPA GEN3 jest końcówka mocy nie ma DAC-a - sam jestem jej ciekaw , potężna moc i wygląd . :)

A jeżeli chodzi o sub , zainteresuj się firmą velodyne .

Kurcze głowa mała... czyli np. amplitunery to przedwzmacniacze i dalej można podłączyć wzmacniacz lub końcówkę mocy, a czy są wzmacniacze wielokanałowe które są dużo lepsze od standardowych amplitunerów a spełniają podobną rolę ? Emotiva XMC-1 ? im mniej klocków przy zadowalającym efekcie tym byłoby lepiej.

Do suba chyba dojdę na koniec jak uda się sprzedać RW10D velodyne dodaję do listy, będę starał się testować po kolei jakie efekty mogę osiągnąć rozbudowując sprzęt. 1. Nowe miejsce a więc akustyka, nowe kable 2. Jak to zagra z wzmacniaczem lub końcówką mocy przez preout. 3. Jak zagra system bez suba. 4.Jak zagra samo stereo pod wzmacniacz itp.  

3 godziny temu, rms.pl napisał:

Kiedy kupowałem zestaw pod kino, serię Klipsch RFII mocno chwalono za jakość w kinie domowym, pewnie najlepiej nadaje się do mini sal kinowych rodem z USA gdzie można swobodnie podkręcić gałką, opcję wymiany kolumn rozważę jak nie uda się osiągnąć lepszej efektowności w kinie przy mniej głośnych seansach. W sumie oglądając film ciszej jest okej ale kiedy oglądamy filmy głośniej to różnica robi się spora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A kiedy kupowaleś ten TV? Bo piszesz, że to plazma. O ile dobrze pamiętam to ostatnie plazmy Panasonica byly wyprodukowane w 2013 lub 2014 roku. To jest technologia juz dość mocno przestarzała, że sie tak wyrażę, na chwilę obecną. W tej chwili LCD są już tak dopracowane, że posiadajace HDR i szeroką paletę barw ,,zjadają na śniadanie,, plazmy, pomimo, ze te mają cały czas swoich zwolenników. Nie wspomnę już o OLED, bo to już zupełnie inna bajka i gdyby nie ich bolączka,jaką są wypalenia, to na chwile obecną byłby to TOP zupelny.  I dalej piszesz, zamierzasz wymienic za ok 7-10 lat. Życzę Ci jak najlepiej , ale obawiam sie, że bedziesz musiał zrobic to szybciej. 4K to w TEJ CHWILI jest standard przy zakupie nowego sprzętu, a za 7-10 lat ... . Sorry za maly offtop, bo głównie chodzi Ci o audio (i tu nie ośmieliłbym się udzielać jakichkolwiek rad bo są na tym forum ludzie posiadający o niebo wiekszą wiedzę i to ich zadanie, bądź uprzejmość) ale video w kinie to podstawa. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

Cześć!

A kiedy kupowaleś ten TV? Bo piszesz, że to plazma. O ile dobrze pamiętam to ostatnie plazmy Panasonica byly wyprodukowane w 2013 lub 2014 roku. To jest technologia juz dość mocno przestarzała, że sie tak wyrażę, na chwilę obecną. W tej chwili LCD są już tak dopracowane, że posiadajace HDR i szeroką paletę barw ,,zjadają na śniadanie,, plazmy, pomimo, ze te mają cały czas swoich zwolenników. Nie wspomnę już o OLED, bo to już zupełnie inna bajka i gdyby nie ich bolączka,jaką są wypalenia, to na chwile obecną byłby to TOP zupelny.  I dalej piszesz, zamierzasz wymienic za ok 7-10 lat. Życzę Ci jak najlepiej , ale obawiam sie, że bedziesz musiał zrobic to szybciej. 4K to w TEJ CHWILI jest standard przy zakupie nowego sprzętu, a za 7-10 lat ... . Sorry za maly offtop, bo głównie chodzi Ci o audio (i tu nie ośmieliłbym się udzielać jakichkolwiek rad bo są na tym forum ludzie posiadający o niebo wiekszą wiedzę i to ich zadanie, bądź uprzejmość) ale video w kinie to podstawa. Pozdrawiam.

Cześć,

Posiadam Panasonic Viera TX-P55ST50E a więc jeden z ostatnich TV w tej technologi. Z tego co pamiętam to jednym z  głównych czynników który pogrzebał telewizory plazmowe był droższy proces produkcji w stosunku do porównywalnych jakościowo telewizorów LCD czy OLED.  Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Mogę spokojnie poczekać aż 4K będzie wszechobecne tak jak teraz Full HD, a cena telewizorów z dużymi ekranami będzie niższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o KD to 4K w tej chwili jest normą. Podkreślam KINIE DOMOWYM. Abstrahując od przekazow TV naziemnej bądź gorszych operatorow tv kablowej bądź satelitarnej. Nie łudź sie, ze tv 4K bedzie dotepna w naziemnej tv cyfrowej i że będzie, jak to określiłeś, wszechobecne. Prędzej już u operatorów tv satelitarnej, bądź kablowej. Wiąże sie to z możliwościami transponderow w satelitach.  Ogólnodostepna tv cyfrowa ma wielki problem aby wprowadzić zwykle HD o przyzwoitej przepływności sygnału, wiec o 4K zapomnij. Posiadając śedniej klasy KD przekaz 4K jest obecnie jak najbardziej dostępny i czekajac na wszechobecność takiego przekazu obawiam sie, że musiałbyś czekac zbyt długo. Dla porównania w bardziej rozwinietych technicznie krajach przeprowadza sie juz próby z transmisją sygnału w 8K. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KHT napisał:

Cześć,

Posiadam Panasonic Viera TX-P55ST50E a więc jeden z ostatnich TV w tej technologi. Z tego co pamiętam to jednym z  głównych czynników który pogrzebał telewizory plazmowe był droższy proces produkcji w stosunku do porównywalnych jakościowo telewizorów LCD czy OLED.  Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Mogę spokojnie poczekać aż 4K będzie wszechobecne tak jak teraz Full HD, a cena telewizorów z dużymi ekranami będzie niższa.

Bardzo słusznie. Nie ma większego sensu wymieniać ostatnią generację plazmy na jakiekolwiek LCD. Dopiero wymiana na OLEDa ma sens, ale jak już wspomniano, lepiej poczekać aż ta technologia jeszcze trochę dojrzeje. Te 7-10 lat to może przesada, ale jeszcze z 4-5 można spokojnie siedzieć na tym, co się ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przy cichym graniu gra słabo to kwestia ustawień.

Audyssey dynamic i volume włączone?

Druga strefę napedz z amplitunera albo wybierz tam strikte inny systemik.

Jako wzmacniacz do klipscha polecam produkty Roksana, music fidelity czy NADa.

Co do suba znowu to tu możesz wymienić w zła stronę. Ten subok co masz i tak olbrzymem nie jest. Zostawił bym go. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To że przy cichym graniu gra słabo to kwestia ustawień.

Audyssey dynamic i volume włączone?

Druga strefę napedz z amplitunera albo wybierz tam strikte inny systemik.

Jako wzmacniacz do klipscha polecam produkty Roksana, music fidelity czy NADa.

Co do suba znowu to tu możesz wymienić w zła stronę. Ten subok co masz i tak olbrzymem nie jest. Zostawił bym go. 

Dynamic EQ mam włączony, dynamic volume mam off - przeprowadzę testy czy poprawi ciche granie.

Drugą strefę chciałbym napędzić również wzmacniaczem gdzie wybierałbym speaker A/B lub obydwa naraz. 

Czy możesz polecić mi konkretne modele Roksana, music fidelity czy NADa  z bypass/HT ?

Czy powinienem celować tylko w wzmacniacze stereo czy warto się zainteresować wzmacniaczami lub końcówkami mocy wielokanałowymi ?

Z subem to ciężka sprawa, dużego suba nie zaakceptuje żona. Mniejsze suby dużo gorsze ? Może rozważyć dwa mniejsze ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KHT napisał:

Audyssey dynamic i volume włączone?

Wielkie dzięki za tą sugestie, Dynamic EQ miałem włączony, dynamic volume miałem wyłączony - po testowałem na najwyższym poziomie, nawet sobie przypomniałem dlaczego go wyłączyłem, dialogi były za cicho, wtedy trzymałem się ustawień audyssey a w podobnych wątkach polecano wyłączenie dynamic volume aby dialogi były wyraźne. Tym razem dynamic volume ustawiłem na max a głośnik centralny sam ustawiłem tak aby dialogi fajnie pasowały a jednocześnie nie wychodziły przed szereg. Super efekt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jedno z głowy. Ja oglądam na poziomie 9 !! I dynamika nie kuleje. 

Dalej idziemy. Sub? Tak mniejszy gorszy. Za mały dobry sub musisz trochę dac. Rel, velodyne czy heco new phalanx.

 

Dalej. Wzmak na kolumny A i B to nie druga strefa. Zawsze musi lecieć to samo z tą samą głośnością. Szczerze, głupota!!

Druga strefę zasil z amplitunera. 

Co do wzmakow to roksan k2, k3 starszy caspian1, dobre cenowo masz też końcówki mocy atolla seria am. 

Przyniesie to pozytywne zmiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Dalej. Wzmak na kolumny A i B to nie druga strefa. Zawsze musi lecieć to samo z tą samą głośnością. Szczerze, głupota!!

Druga strefę zasil z amplitunera. 

Co do wzmakow to roksan k2, k3 starszy caspian1, dobre cenowo masz też końcówki mocy atolla seria am. 

Przyniesie to pozytywne zmiany. 


Nie do końca  sprecyzowałem o co chodziło z drugą strefą, salon mam dwu częściowy plus połączenie z kuchnią a więc w sumie 3 połączone części. W tej chwili kino mam w centralnej części a jadalnie i kuchnie po bokach. Po przemeblowaniu kino będzie w części bocznej, w części środkowej będzie salon/jadalnia i dalej kuchnia. Planowałem dodatkową parę głośników do części salon/jadalnia aby dobrze były słyszalne w kuchni, wtedy grałyby razem strefy w części kinowej i dodatkowa jak opisałem lub tylko jedna z nich. Mój plan bazował na 2 metrowej ściance oddzielającej nowe miejsce położenia głośników centralnych, obawiałem się że tak umiejscowione głośniki nie na głośnią kuchni kiedy będą grały nie za głośno, po 2 metrowej ściance jest otwarta przestrzeń o długości 3 metrów. Dzisiaj zrobiłem test z mini wieżą JVC którą odpaliłem tam gdzie będzie serce kina i już wiem że tej drugiej strefy nie potrzebuję ;) Żona nawet myślała że muzyka leci z kina które jeszcze stoi w części centralnej ;) Jak widać nie mam dużego pojęcia o akustyce. W obecnym ustawieniu na pewno pozycja widza jest za blisko frontów (2,5 metra), satelity są z tyłu zamiast po bokach, centralny jest nad telewizorem a suba dużo bardziej słychać w dalszych częściach pomieszczenia. W nowym ustawieniu wszystkie te mankamenty ulegną dużej poprawie. Reasumując wzmacniacz z HT bypass nie musi mieć funkcji speaker A/B a z kosztów rozbudowy wypadają dodatkowe głośniki ;)
Znalazłem aktualną  listę z takimi wzmacniaczami, fajnie jak moglibyście dopisać na które modele jeszcze warto zwrócić uwagę pod kątem moich głośników Klipsch RF82II, mogą być nowe i starsze w cenie 2000-6000zł    wzmacniacze HT bypass

11 godzin temu, S4Home napisał:

No i jedno z głowy. Ja oglądam na poziomie 9 !! I dynamika nie kuleje. 

Dalej idziemy. Sub? Tak mniejszy gorszy. Za mały dobry sub musisz trochę dac. Rel, velodyne czy heco new phalanx.

Z kosztów wypadły dodatkowe kolumny. Dodanie Streamera i zewnętrznego DAC jest opcjonalne, przetestuje czy będzie warto to zrobić robiąc odsłuchy na zakupionym już wzmacniaczu, może na moje ucho nie zrobi to różnicy na tyle dużej aby dokonać takiego zakupu.  Odsłuchy muzyki będę robił podłączając  bluray do wzmacniacza, radio internetowe z amplitunera to prawie zawsze leci w tle codziennych zajęć czy też spotkań towarzyskich więc tutaj jakość nie będzie aż tak bardzo istotna. Po zakupie wzmacniacza wystawię na sprzedaż obecnie posiadany sub Klipsch i jak już sprzedam zakupię nowy mały sub. W takiej sytuacji na małego suba mógłbym wydać 2000-4000tys. zł Może w takiej cenie lepszy byłby układ z dwoma subami ? Nie mniej jednak jeżeli różnice w jakości byłyby nie wielkie to bardziej budżetowe rozwiązania byłyby najlepsze (żona bardziej zadowolona, no i za te 7-10 lat marzy mi się dużo większy TV ;) Aby nie co ułatwić wytypowanie najlepszych "kandydatów" dodaję mały podgląd jak to będzie miało wyglądać.

2uMqxxW.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie chyba najlepiej 1 sub a jak by brakowało drugiego wariata to za rok na mikolaja mógłby być  drugi taki sam. Jaki model z małych subów możesz polecić w budżecie około 4 000.

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki, w wrześniu po wakacjach przenoszę całe kino w nowe miejsce oraz planuję wizytę w salonie gdzie mają głośniki Klipsch, zobaczę jak brzmią poszczególne wzmacniacze i subwoofery w interesujących mnie konfiguracjach. W między czasie wymieniłem kable frontów na Supra Ply 3.4s , notując duży skok jakości. Taki rezultat wynika zapewne z faktu iż poprzednie kable jakości podstawowej były jeszcze po poprzednim właścicielu mieszkania (dość stare) , pozostałe kable wymienię po przemeblowaniu. Kiedy kupowałem zestaw Klipsch i amplituner natrafiłem na sporo informacji że kabel to kabel i liczy się dla bardziej osłuchanych/utalentowanych słuchaczy... z mojego doświadczenia wynika że jednak kabel ma spore znaczenie,  może te jeszcze lepsze/droższe dla mnie nie zrobiłby już różnicy nie mniej jednak podstawowy kabel a np. Supra ply3.4s to spory skok. 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"przenosiny" nie co  się przeciągną. Tymczasem udało mi się posłuchać 3 wzmaki posiadające bypass/ht (main in) z klipschami. Pierwsze porównanie to MUSICAL FIDELITY M3SI z MARANTZ PM8005 słucham głównie muzyki w kręgach rocka i na tym się skupiłem. Bardziej podszedł mi marantz, M3SI nie co za dużo "dodawał od siebie" przynajmniej takie miałem odczucie porównując do PM8005. Drugie porównanie marantza z DENON PMA-1600NE i tu nie słyszałem zauważalnej różnicy, sprzedawca potwierdził wskazując na tego samego wykonawcę tych marek. Hmm z marantza pewnie byłbym zadowolony, jednak rozważam jeszcze taki wzmacniacz Onkyo A-9150 cena super, posiada DAC czyli mogę spokojnie podpiąć bluray jako źródło MP3/Flac , moc słabsza ale do RF82II (łatwe do napędzenia) może wystarczyć szczególnie biorąc pod uwagę że nie słucham bardzo głośno (na amplitunerze dochodzę maksymalnie do 85% przeważnie 65% i ciszej). Mam możliwość zakupu Onkyo z gwarancją zwrotu do 14 dni (wiem  że sklep akceptuje praktycznie każdy retour). Czy Onkyo może pasować do mojego zestawu czy też jednak zdecydowanie wybrać mocniejszy model ? Trochę czytałem o modelach onkyo 9010 i 91050 czy ktoś już miał okazje przetestować jak wypada 9150 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 23:20, KHT napisał:

Drugie porównanie marantza z DENON PMA-1600NE i tu nie słyszałem zauważalnej różnicy, sprzedawca potwierdził wskazując na tego samego wykonawcę tych marek.

Marantz i Denon są markami tego samego koncernu i na tym w zasadzie podobieństwa się kończą. Wymienione wzmacniacze to zupełnie różne konstrukcje. Nie mają ze sobą więcej wspólnego niż dowolnie wybrane inne dwa piecyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Marantz i Denon są markami tego samego koncernu i na tym w zasadzie podobieństwa się kończą. Wymienione wzmacniacze to zupełnie różne konstrukcje. Nie mają ze sobą więcej wspólnego niż dowolnie wybrane inne dwa piecyki. 

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zgadzam się z przedmowca!

Jak nie słyszałeś różnić to jesteś w tej lepszej grupie ludzi. 

Brat który jest już w pewnym stopniu muzycznie bardziej osłuchany, gra na różnych instrumentach od pianina po perkusje, kolekcjonuje na bieżąco płyty itd. również nie słyszał zauważalnej różnicy. Dla mnie i żony grały tak samo za to oboje odczuliśmy sporą różnicę po wymianie kabli głośników jak wcześniej wspomniałem. Czyli górna półka w naszym przypadku kończy się na wzmacniaczach klasy Marantz PM 6005 do 8005, a wyżej już nie zrobi różnicy, rozumiem że pod tym względem możemy zaliczyć się do "lepszej" grupy...

13 godzin temu, S4Home napisał:

PM8005 a 9150 to przepaść

Nie wiem czy jakikolwiek dalszy komentarz jest potrzebny

Czyli może być jak z kablami głośnikowymi a po za tym taki Marantz PM8005 będzie bardziej "elastyczny" w wypadku ewentualnej wymiany głośników itp. Jedyny minus to brak DACa a moim głównym źródłem są płyty zgrane na twardy dysk i to raczej się nie zmieni. Najlepszą opcją wydaje mi się będzie dokupienie streamera z wbudowanym DAC, zależy mi przede wszystkim na możliwości podpięcia dysku twardego oraz słuchania radia internetowego, w dalszej kolejności możliwość podpięcia bluraya z którego od czasu do czasu puszczam płyty CD i komputera. Rróżnego rodzaju serwisy typu spotify czy tidal, łączność wifi to opcje bez których spokojnie mogę się obejść. Możecie polecić mi jakiś streamer pod kątem Marantza 8005PM który zdecydowanie polepszy jakość brzmienia cyfrowego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc po uwagę moje potrzeby oraz zachowanie elastyczności przy ewentualnej rozbudowie za kilka lat do 4K (nowe TV, bluray, amplituner) to chyba najlepszym wyborem byłaby kombinacja Marantz PM8005 + NA8005 taki zestaw służyłby mi na bardzo długo nawet jakbym pomyślał o wymianie głośników. Marantz zapowiedział już nowe modele z serii 8... czyli ND8006 / PM8006  Myślę że najlepszym wyjściem będzie poczekać na wyprzedaże pary PM8005 + NA8005 a jeżeli ceny znacznie nie spadną zainteresować się już nowymi modelami gdzie w odtwarzaczu strumieniowym będzie również CD player.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...