Skocz do zawartości

denon avr-x6300h jakie fronty podłogowe


lordnaju

Recommended Posts

Witam serdeczenie forumowiczów

mam wielki dylemat potrzebuje dokupić fronty do amplitunera Denon AVR-X6300H nie wydając ogromnej kwoty na taka inwestycje

co do warunków akustycznych to :

pomieszczenie obecnie 22 m2 docelowo 27 m2

przeznaczenie głownie filmy w dolby atmos , dts-hd dolby digital

radio internetowe , radio fm , pliki dsd, flac z serwisów internetowych

Podłogówki o których myśle najlepiej jak by miały np 100 cm wysokości szerokość i głębokość obojętna

co do brzmienia jakie lubie hm trudno okreslic zawsze lubialem duzo basu i niecierpiałem syczacych sopranów takiego szpilkowego brzmienia nie weim czy to precyzyjnie podane to co chce

mam juz kilka propzycji np

Taga Harmony TAV-806F

KEF Q5

Dali 808,800,450

B&W P'5

Mission M74

Jamo Classic 8

Magnat Quantum 677

Yamaha NS-F50

 

Proszę o poradę i podpowiedzi co może dobrze zagrać ewentualnie jak i czym precyzyjnie przetestować takie kolumny do tego Denona przy tych wymiarach pomieszczenia

PS. proszę mi nie wyskoczyć z kolumnami za 5000 zł i więcej :)

proponowal mi ktos jeszcze cos z dynaaudio ale ceny kosmiczne sa jakies uzywki na allegro ale nie wem jak graja

Edytowano przez lordnaju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie mylisz to jest najtanszy amplituner z dolby atmos 7,2,4 w 1 obudowie inne sa 9 koncowkowe i trzeba dokupic wzmacniacz stereo aby grały z 11 koncowkami wzmacnianymi + zewnetrzny subwofer

przypominam ze nowe amplitunery jak integra  onkyo i pioneer maja pobor mocy 340 wat i nikt mnie nie przekona ze sa one dobre i dobrze grają przy podłaczonych wszystkich 11 kolumnach np 8 omowych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę mają rację. 

Będziesz miał dolby atmos 15.12.35 (przepraszam za sakrazm) w oparciu o słabe kolumny?

No to slaby system będzie. Atmos dla szpanu. Tak bym powiedział. 

Z wymienionych przez ciebie 677 tylko dlatego że są najmocniejsze z całej stawki. 

Ale raczej kierował bym uwagę na monitor audio silver 6/8/10 

Klipsch RP 280

Quantum 757

Indiana line diva 650

Może półki rti a7

No tego pokroju kolumny. 

Podejdź do nas i posłuchaj jak sporą jest różnica w kinie!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić "przedpiszcy" mają rację. Powiem więcej np kolumny pokroju yamahy f 50 to wymieniają na lepsze właściele amplitunerów kinowych z poziomu 1500 zł typu Denon 500, czy Pioneer serii vsx329, 4&&, bo f50 są kiepskie. Taga harmony to też mezalians do tego amplitunera;) i słuchania muzyki jako takiej jakości.

Branża nie zauważyła jednak istotnej rzeczy w Twym opisieB|, bo pytasz jakie kolumny na front... ja odpowiem..., a takie jak na tył i centralny. Chciałeś inaczej? Taki misz-masz kolumnowy słychać już przy tańszych zestawach KD, a co dopiero przy solidnym amplitunerze i tych najnowszych systemach-kodekach dźwięku kinowego. To jakbyś to fajnej fury zamontował koła od taczki, a na tył inne od malucha, nonsens. 

Takie miniumum uwzględniając prefetencje brzmienia to jakieś Dali zensor 7, efekty na 1, centralny i sub, lub taniej też takie jakościowe minimum dla tego amplitunera Warfedale diamond 240, efekty na 210 lub 220 plus centralny i sub. Zestaw na bazie Indiana line diva też pasuje co do klipsch moze być efektownie acz ostro. 

Quantum 677 który podałeś ok ale to precyzyjne brzmienie. Używany mission m74 też ok ale do tego efekty z tej samej serii. Masywniej i łagodniej w górze gra Mission m34i lub m35i plus efekty mission m30i z centralnym i jakiś sub.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem okazje posluchac monitor audio silver 8 i jak dlamnie straszniemetaliczne brzmienie

sluchalem tez phonar veritas style p2 ciekawe brzmienie

taga harmony 806 calkowicie niezbyt  mimo powaznego wygladu

polk audio signature s55 tez dosc ciekawe brzmienie ale znow cena w okolicach 4000 zł

aczy ktokolwiek slyszal i co sadzi np o Dynaudio 70 ? lub Dynaudio 72 ? obawiam sie ze to dsc stare modele podłogowek

wykrylem ze sa jeszcze polk audio sygnature s50  i za niecale 3000 zł to juz 1000 zł oszczednosci :)

Edytowano przez lordnaju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś docenił to co słuchałem ale już wiem czym s50rozni się od55wielkoscia głośników basowych tylko pozostaje mi pewien niedosyt czy głośniki z basrefleksem skierowane do tyłu ustawione przy ścianie będą podobnie grały jak te s50czy55 boję się że źle testowałem inne modele w pewnym salonie w Krakowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 09:59, lordnaju napisał:

Nareszcie ktoś docenił to co słuchałem ale już wiem czym s50rozni się od55wielkoscia głośników basowych tylko pozostaje mi pewien niedosyt czy głośniki z basrefleksem skierowane do tyłu ustawione przy ścianie będą podobnie grały jak te s50czy55 boję się że źle testowałem inne modele w pewnym salonie w Krakowie

Cała seria Signature ma bas refleks skierowany w dół, więc jeśli słuchałeś Polk Signature to nie ma opcji, żeby miał bas refleks w tył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...