Skocz do zawartości

Używane kolumny podłogowe - 2000zł


djud

Recommended Posts

Witam, 
Przeprowadziłem się do domu i stare kolumny nie wystarczają. Salon ma 20m2 (4m x 4,5m) i 3,10m wysokości, więc kubatura ok 55m3. 
Do tego otwarte przejście do kuchni (Przejście 1,5m szer i 2,2m wys). Kuchnia ma 16m2  taką samą wysokość, więc kolejne 45m3. 



Oczekiwania mam dość proste - ciepłe brzmienie, dobry niski bas. Kolumny nie mogą być jakieś super precyzyjne, gdyż często przedkładam przekaz muzyczny nad jakość nagrania i słucham z kiepskich źródeł (czyt. internety :)). Muzyka - pogranicze Jazzu i Elektroniki przede wszystkim. Często również fortepian i czasem muzyka gitarowa. 
Przez pierwszy miesiąc kolumny miałyby chodzić z moim starym Rotelem ra 930ax

Myślałem o jakichś BW 6xx lub KEF Q700 lub Cantonach albo Focal 726 ale to tak naprawdę ślepe strzały. Widziałem też Pylon sapphire 25 ale przekraczają budżet. 
Za Focalami przemawia to, że mógłbym dołożyć do nich inne elementy serii i mogłoby grać też jako kino domowe w przyszłości.
kolumny oczywiście używane. 


 

Edytowano przez djud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
Klipsch f3 ma opinie głośnej dudniącej kolumny, poza tym stricte pod kino domowe. 
Yamaha też pod kino. Magnatowi nie ufam. Jakieś sensowne info znalazłem jedynie na temat Elaca. Boję się, że będą za dużo. 
Priorytetem jest stereo. Szukam kolumn stereo, które później będę mógł wykorzystać też w kinie, ale najważniejsza funkcja tych kolumn to słuchanie muzyki w stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...