Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe


Tomasz86

Recommended Posts

Czołem,

Od wielu lat posiadam zestaw stereo DENON złożony ze wzmacniacza PMA710 i źródła DCD710. Do tego mam głośniki Tannoy Mercury v1.

Teraz mam większą powierzchnię, gdzie stoi sprzęt i myślę o jakichś podłogówkach. Budżet 2,5 - 3,0 tys. PLN.

Czy możecie coś polecić? Byłem w kilku sklepach i oczywiście są różne opinie. Muszę je jakoś zebrać i coś zadecydować. Nie ma co wybierać przez pół roku, tylko decyzja i trzeba się cieszyć z zakupu :)

 Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było coś małego to bym napisał - najlepiej wypożycz i odsłuchaj w domu - też tak myślałem że wszystko jedno, a w zasadzie kierowałem się rewelacyjną funkcjonalnością sprzętu yamahy, dopóki nie usłyszlem róznicy brzmienia i zgrywania się  różnych źródeł z resztą zestawu - różnica może być na prawdę kolosalna, ktoś na pewno coś poleci ale sam musisz zdecydować ostatecznie co Ci się bardziej podoba ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Aby zaproponować Ci konkretne konfiguracje, potrzeba więcej informacji. Podaj proszę wielkość salonu odsłuchowego, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Czyto teoretycznie jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Tannoy, spójrz proszę na podłogówki Tannoy Mercury 7.4. To zestaw, który bez problemu nagłośni salon 20-30m2, zapewni dynamiczny, dobrze wypełniony, przestrzenny, można określić uniwersalny dźwięk. Będzie to charakter brzmienia zbieżny z tym, co masz teraz. Alternatywnie warto także rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To bardzie swobodne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. To kolumny, które świetnie sprawdzą się w szybszych gatunkach muzycznych. Rozważ także zestawy Dynavoice.

Natomiast jeśli możesz trochę podwyższyć budżet, gorąco namawiałbym na zestaw Monitor Audio Silver 6. Standardowo kolumny kosztują prawie 6 tys. zł., natomiast ze względu na wprowadzenie nowej serii, możne je teraz zakpić w znacznie atrakcyjniejszej ofercie. To kolumny, które świetnie sprawdziłyby się w połączeniu z Twoją elektroniką.

Czekam na szczegóły, przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w salonie na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Budżet na kolumny masz. I dobierzesz pod swoje preferencję zarówno z nowych jak i używanych. Pewnym ograniczeniem będzie tu jednak PMA710.

Muszą to być kolumny stosunkowo sztywne, unikające nadmiernego zejścia na basie oraz umiejące zagrać czysto w górze pasma. Denon ze swojej strony lubi nieco popuścić wodzy na basie.

Moim zdaniem propozycję:

Quantum 755, Indiana Line Tesi 560, Klipsch RP260, powinieneś odsłuchać w pierwszej kolejności.

slawas2001 ma rację. Sprzęt możesz od nas wypożyczyć i sprawdzić w swojej akustyce na swojej elektronice. Lepszego sposobu nie ma.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jakbym zasugerował, że niepotrzebnie na rynku są Heco i Magnat. Przecież to to samo, niech zrobią z tego, nie wiem, H&M... :4_joy:

Oboje jednak wiemy, że to trochę różniące się od siebie konstrukcje. Stawianie znaku równości pomiędzy Wharfedale a Mission jest dla mnie równie nie na miejscu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat i heco ma w swojej ofercie kilkanaście kolumn. Tak jak i wharfedale. dalem ten przykład bo to przecież i tak jeden koncern. 

Z kolei mission od pewnego czasu ma bardzo okrojona ofertę. Jak na producenta kolumn bardzo. No chyba sami przyznacie. 

Grają skrajnie różnie od wharfedale, wyrzuciłem je pod jedno logo że względu na produkcję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem uważnie wszystkie wpisy, bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Ogólnie brzmienie Tannoy'ów, które mam obecnie jest dla mnie odpowiednie. Nie wiem jakie opinie mają te głośniki, ale mi się podoba. Zakładam, że przy podłogówkach scena będzie bardziej rozbudowana i tony niskie będą wyraźniejsze.

Pokój odsłuchowy (dumnie powiedziane) ma 16 mkw - więc nie jest duży. Idealnie by było gdyby głośniki przylegały do ściany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ścianie będą dudnieć czy to podłogówki czy to podstawkowe, kolumny się odsuwa w takim pokoju pewnie minimum >50cm inaczej niskie tony kiepsko brzmią i niczym tego nie poprawisz, chyba że będą to specjalne pewnie bardzo drogie konstrukcje do takiego ustawienia, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kraft wyjaśnił tu sprawę. 

Dla bardziej laickiego podejścia. Wiele osób obawia się typowego dmuchania z bas refkexu. Ze powietrze może być zaburzone co wydobywa charakterystyczny dźwięk "pierdzenia"

Przepraszam za określenie.

Bas reflex nie pracuje jak dmuchawa, aby zasłonić wylot uniemożliwiając mu prawidłowa pracę trzeba by położyć coś zaraz przy nim.

A przypomnijmy że Polk audio w serii rti (zobacz sobie) ma specjalnie ułożona zasłonę na bas reflex, z kolei dużo kolumn ma bas reflex do dołu gdzie od wylotu do cokołu jest 6-10 cm.

Dlatego to mit. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz gdzie jest bas refleks tylko słuchaj brzmienia. BR najlepiej zatkać zwykle dołączoną gąbeczką, a jak nadal nurtuje i boli Cię problem jego umiejscowienia wybierz te BR skierowanym w dół i problem z głowy.

Do Denona kolumny  raczej z twardym i kontrolowanym prowadzeniem linii basu i średnicy, otwarte w górze pasma. Z wymienionych najlepiej Indiana Line Nota 550x, to dobry duet.  Monitor audio model BX5, nowe bronze 5 troche zbyt twarde i suche. Wisony 7 z Denonem będą miały dominację kluskowatego basu, ale może tak lubisz. Zresztą ciężko radzić bo nie piszesz jaki pokój i oczekiwania, chyba nie sprecyzowane bo wybór skromny i rozbieżny między sobą. Pokój chyba mały bo chcesz dosunąć kolumny do ściany, a jak mały dlaczego niemałe raptory 7 , a nie mniejsze 5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz86, a nie możesz po prostu zapakować sprzęt do samochodu i pojechać na odsłuchy do salonu?

PS. Ja Denona PMA720AE i DCD 720AE słuchałem z Cantonami GLE496 i dla mnie grało to super ale nie każdemu to połączenie się podoba. No i ostatnio te Cantony znacznie potaniały.

Chociaż ja ze względów finansowych i jakościowych kupiłbym kolumny używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...