Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tannoy M1 shadow


kuczok

Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić starego Denona, który napędza mi kolumienki Tannoy M1. Chciałbym rozjaśnić/wyostrzyć nieco ich brzmienie i poprawić szybkość/zwinność, w tej konfiguracji zestaw trochę przymula. Muzyka puszczana głównie z komputera i odtwarzacza CD czasami gramofon, więc phono też by się przydało i pilot. Cena do 300zł. Myślałem o jakimś Teacu. Co byście doradzili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Tannoye napędza amplituner Denon DRA 365 RD. Poważnie zastanawiam się też nad Cambridge Audio, udało mi się posłuchać modeli A1 i A5 i nawet spodobało mi się ich brzmienie (bardziej nadające się do muzyki rockowej niż dedykowane Tannoyom Rotele, tak przynajmniej mi się wydaję). A jak byś opisał S4Home brzmienie Yamhy i Sony wspomnianych modeli/serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo by się zgadzało, jednak czy Yamaha i Sony nie będą zbyt męczące pod kątem suchego/ostrego brzmienia. W rocku jest już wystarczające nasycenie podobnego brzmienia i nie wiem czy nie lepiej byłoby poszukać czegoś co by nadało tej muzyce trochę świeżości, nasycenia (pewnego złagodzenia) i soczystości a nie eksponowało to z czego słynie (bo to już taka muzyka ma sama w sobie). Poszukuję czegoś, co by nie męczyło przy długich odsłuchach. Zależy mi też na selekcyjnym brzmieniu, aby wiele ścieżek nie zlewało się w jedno.

Co do Denona to trochę jestem zrażony do tej marki po obecnym amplitunerze. Wiem, że model modelowi nie równy, a amplitunery grają gorzej niż same wzmaki, ale chciałbym od tej firmy trochę odpocząć.

A co ze wspomnianym wcześniej Cambridge Audio z serii A, może to byłaby dobra alternatywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem Cambridge Audio A5, jak na razie całkiem nieźle się spisuje. Dużo zwinniejszy i przejrzystszy od mojego starego Denona. Ale nabrałem też apetytu na tę Yamahe AX 500 lub Sony TAF 270, jeśli któryś z nich zaoferowałby więcej soczystego basu, to gdy znudzi mi się CA, spróbuje się na któryś z nich przesiąść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...