Skocz do zawartości

Pianino Cyfrowe - nagrywanie jakie kable?


Recommended Posts

Witam posiadam Pianino yamaha Clavinova CLP 545.

Przedstawione wejscia to wyposażenie tego piania. Chciałbym się zapytać jakiego kabla mam użyć by nagrywać muzyke z pianina w najlpeszej jakosci?

Czy to ma być kabel pod to wejscie audio in? czy może najlepiej bedzie zakupić interface pod usb i wtedy nagrywac. 

Jestem totalnym amatorem w tych sprawach a zależy mi na wyoskiej jakości nagrywanych utworów (mogę zakupić odpowiedni sprzęt)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)

555.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 12.08.2017 o 16:45, grej33 napisał:

To chyba nie jest najlepsze miejsce do zadawania tego typu pytań :-). Lepiej zapuścić taki temat na fachowych portalach typu Estrada i Studio :-)

Wracając do głównego tematu, to chyba najlepszą metodą w przypadku tego instrumentu będzie nagrywanie bezpośrednio na pamięci USB podłączonej do portu "USB to device". Wykonanie będzie zapisane w pliku WAV ze standardowymi parametrami CD Audio, czyli 44,1 kHz/16-bits. Taki plik możesz później przenieść do dowolnego DAW i poddać go ewentualnej obróbce. Szczegóły masz w manualu instrumentu.

Jeżeli chodzi o "USB to host", z tego co widzę to z komputerem są wymieniane tylko dane MIDI. W podręcznikach nie ma żadnej informacji o tym, że instrument posiada wbudowany interfejs audio, czyli że po USB przesyłany jest również sygnał audio. W takim przypadku możesz nagrać plik MIDI w instrumencie, a następnie przesłać go do komputera. Jeżeli chcesz dokonać jakichś zmian w takim pliku, musisz skorzystać z jakiegoś DAW, w którym dokonasz modyfikacji na  poziomie MIDI, zapiszesz plik i ponownie możesz go przesłać do instrumentu w celu odtworzenia. Jest jeszcze mnóstwo innych możliwości związanych z takim plikiem i DAW, no ale to już nieco szerszy temat :-)

https://pl.yamaha.com/files/download/other_assets/6/329556/computer_pl_rm_i0.pdf

Ostatnią opcja jest wyjście z sygnałem audio przez wyjście słuchawkowe do zewnętrznego interfejsu audio (np. Focusrite 2i2) podłączonego do komputera. Wtedy jak najbardziej będziesz mógł zapisać utwór w postaci audio w dowolnym DAW lub np. Audacity. Problem w tym, że wyjścia słuchawkowe, to nie wyjścia liniowe, więc trudno powiedzieć jaka będzie jakość końcowa takiego sygnału. Niestety ten instrument nie posiada wyjść liniowych :-(

Pozostaje też otwarte pytanie, gdzie chcesz zapisywać swoje wykonania... komputer czy np. taśma :-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...