Skocz do zawartości

Onkyo TX nr656


Arma

Recommended Posts

Witam...

Zakupiłem ampka ONKYO TX NR 656 zastanawiam się nad kolumnami Magnat Quantum 667, może mi ktoś podpowiedzieć jak to będzie razem grało???? amplituner ma wyjścia Bi-Amp a te kolumny Bi-ware po sparowaniu ich razem bedzie ok???? mają one sprawować sie zarówno w kinie domowym jak i słuchaniu muzyki. Proszę doradzcie coś,pokój 25m.Czytałem o tych kolumnach na tóżnych forach i opinie są raczej ok, no i cena mi odpowiada bo mam na wydanie max 2300 zł....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ci próbować doradzić, musisz powiedzieć jaki masz metraż, jakiej muzyki słuchasz - lub czego najbardziej lubisz lubisz słuchać, w ilu procentach ma to być kino a w ilu odsłuch muzy, ile kasy możesz na to przeznaczyć

taka podstawowa wiedza - dla tych, którzy będą chcieli ci coś podpowiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając kolumny, bo amplituner już masz, kieruj się najważniejszym, czyli jak brzmią dane kolumny. Oczywiście biorąc pod uwagę jaki charakter brzmienia ma dany amplituner. Tak by finalnie dźwięk był taki jak oczekujesz.

Wybieranie kolumn poprzez pryzmat podwójnego wejścia do bi-wiringu, czy bi-ampingu, to trochę jak kupno jakiegoś tam auta dlatego, że ma felgi na 5 śrubach, a nie na 4. Bi-amping jest ciekawy jak ktoś ma wyrafinowany sprzęt , dwa wzmacniacze pod daną sekcję kolumn, słyszy niuanse, a sprzęt nie ma już słabych stron i właściciel zaczyna eksperymentować, choć oczywiście wybór  takich kolumn też robiony jest pod kątem brzmienia, ale tutaj to przerost formy nad treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Jeśli chcesz coś co jest łatwe w ustawieniu i zawsze dobrze zagra z Onkyo to Melodika BL40MK2. Upomnij się o rabat i powinieneś zmieścić się w tym 2300

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

 

Jeśli zaś musisz maksymalnie dosunąć kolumny do ściany bierz coś równie łatwego do ustawienia ale z przednim bas-refleksem

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330-t-kolumny-podlogowe-2-szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,nie spodziewałem się jakiejkolwiek odpowiedzi a tu niespodzianka;)

No więc tak na razie ma to być w stereo potem będę rozbudowywał zestaw ze względu na brak funduszu,następny będzie głośnik centralny pod telewizorem.

Ma to być ok 60% do filmu i 40% do muzyki, pokój ok 25m. Słucham właściwie każdego rodzaju muzyki co wpadnie w ucho ( naprawdę każdego ) wcześniej miałem Yamahę i kolumnami prism audio falcon czyli tania marketwka bo była w zestawie.Podejrzewam że wszystko będzie grało lepiej , tylko budżet strasznie ograniczony bo ok 1100 zł na kolumnę max 1200. Czytałem że panele na podłodze to błąd niestety mam panele,ampek Onkyo TX NR 656 może grać w systemie Dolby-Atmos i do tego w przyszłości będę dążył.Kolumny będę mógł odstawić od sciany ok 30 cm, lubię w muzyce tzwane cykanie tylko nie kłujące w uszy ale dosyć wyrazne, moc ampka wg. instrukcji 170wat ,no i ampek ma wyjscia do Bi-Amp, a kolumny oklądałem żeby zmieścić się w budżecie. Proszę o doradzenie każda wskazówka na miarę złota dla mnie... Pozdrawiam koledzy i z góry dziękuję za radę....... Nie mam możliwosci odsłuchu kolumngdzieś w salonie bo najbliższy podejżewam że w Gdańsku to jakieś 100km od miejsca zamieszkania....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km to raczej niewiele. Przejazd zapewne będzie mniej kosztowny niż kupno nowego sprzętu i sprzedaż 40% taniej, bo okazało się, że nie grało dobrze.

Uparłeś się na Bi-Amp itp., a już @jacek75 wyjaśnił ci, że jest to ostatnia rzecz, którą powinieneś brać pod uwagę w tego typu sprzęcie. Generalnie moja rada jest taka, że jeśli zamierzasz budować kino domowe, czy tam zestaw 5.1 to zrób to od razu. Szukaj zestawu kolumn 5.0, ewentualnie subwoofer dokupisz później. W przeciwnym wypadku pomyśl o wymianie tego amplitunera na sprzęt stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Amplituner ma opcję Bi-Amping a kolumny mają opcje Bi-Wiring :) To nieco inna sprawa. Ale do rzeczy.

Quantum 677 http://s4home.pl/produkt/magnat-quantum-677/ to jedne z lepszych kolumn w swojej cenie. Dobrze zgrywają się z Onkyo i nie są wymagające prądowo.

Jesli masz nieco większy budżet to możesz też pomyśleć o Melodika BL40 i Heco Music Style 500.

Zapraszam Cie do wypożyczenia u nas sprzetu :) Nie musisz nigdzie jeździć tylko sprawdzisz sprzęt u siebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...