Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do dali 850


grzegorz39

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chwilę mnie nie było i niestety sprzęt audio musiał odejść na plan dalszy. Teraz podreperowałem trochę sprawy finansowe i znowu przyszła nieodparta chęć skompletowania ciekawego zestawu audio. Zanim zadam pytanie zawarte w tytule, chciałbym wszystkim wam podziękować za zaangażowanie i podpowiedzi we wcześniejszych dyskusjach, które niestety gdzieś znikły..Doczytałem,że ważność wypowiedzi utrzymuje się przez określony czas...( moja niedokładna znajomość regulaminu) . Chciałem szczególnie bardzo podziękować forumowiczowi; Angel, który namówił mnie na zakup dali 850. Przyszły właśnie dziś i jakąś chwilę temu była próba podłączenia. Ktoś tam kiedyś napisał, że kolumny wyglądają, jak z rodziny Adamsów. Nic takiego!! Udało mi się kupić kolumny w bardzo ładnym stanie. Po rozpakowaniu, pokazały się ładne, smukłe kolumienki z super dopasowanymi głośnikami. Myślę, że nawet w dzisiejszych czasach kolumny, zwróciły by nie jedno oko. Ale do rzeczy; Kolumny mam podpięte do amplitunera; SABA 9250. To oczko w głowie mojej małżonki i potrzebuję paru wieczorów i drinków zanim ją przekonam do czegoś innego. Niestety po podkręceniu głośności, obserwuję jakby przesterowanie i zniekształcenie dźwięku. Jest tam taki potencjometr; level, od -12db, do +8 db. , który steruje niskimi tonami. Przy nim są najgorsze przesterowania ( nie wiem, czy to odpowiednie słowo) Czy mogę nim uszkodzić kolumny?! Przy większej głośności, podświetlanie na skali amplitunera, przygasa i rozjaśnia się na zmianę. Czym to jest spowodowane? No i wreszcie pytanie zawarte w tytule; Jaki wzmacniacz wybrać, by osiągnąć pełne możliwości tych kolumienek? Wiem, trzeba określić kilka wariantów; Budżet; powiedzmy ok. 1500 zł. Sprzęt używany-ok. ( Fajnie jakby miał pilot, ale niekoniecznie). Dźwięk ciepły, niskie, naprawdę niskie, a wysokie mile ''syczące''...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grzegorz39 napisał:

chciałbym wszystkim wam podziękować za zaangażowanie i podpowiedzi we wcześniejszych dyskusjach, które niestety gdzieś znikły

Nie sądzę, żeby cokolwiek znikło.

https://forum.audio.com.pl/topic/43829-jaki-wzmacniacz-z-ciepłym-dźwiękiem/

https://forum.audio.com.pl/topic/43902-jakie-kolumny-podłogowe-do-50-mkw/

https://forum.audio.com.pl/topic/44865-opinie-o-kolumnach-stx-f-360n/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 1500 zł to już suma, za którą można kupić całkiem fajny używany wzmacniacz do tych Dali. Ostatnio jeden z kolegów z forum połączył Dali z dzielonym Rotelem i był z tego zestawienia zadowolony. Myślę, że jak nie chcesz zbytniego rozmycia i spowolnienia dźwięku to powinieneś celować w jasno lub neutralnie grający wzmacniacz - przykładowo w Rotela. Z takiego zestawienia powinieneś mieć miły dół pasma nie pozbawiony energiczności.

P.S. Do czego masz podpięty amplituner? Jakiś odtwarzacz CD, laptop?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...