Skocz do zawartości

stare wejscie glosnikowe w Tosca 303


marcin32

Recommended Posts

mam stary wzmacniacz Tosca 303, chce ja podlaczyc do kompa, mam w zwiazku z tym 2 pytania:

1) jakie 2 kolumny do niej kupic? Chcialbym zeby byly nowe, bo rozgladalem sie na allegro i jest mnóstwo starych, uzywanych altusów, tonsili,itd, ale to nigdy nie wiadomo jak takie uzywki zagrają, także prosze o porady jakie 2 podlogowe,niedrogie kolumny do tego wzmacniacza kupic

2) drugie pytanie - tosca 303 ma stare wejscia głosnikowe na kolumny, w tamtejszych czasach zdaje sie to byl standart, tzw "kreska-kropka", bede wiec musial kupic odpowiednie koncowki na kabel, ale moje pytanie czy nie bedzie problemu z zalozeniem kabla do tych koncowek, nigdy nie mialem doczynienia z tego typu koncowkami i nie wiem co tam jest w ich wnetrzu i jak to trzeba bedzie podlaczyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile chcesz przeznaczyć na kolumny?

2. Nie będzie, w środku są dwa styki, do których musisz przylutować kable. Nie da się tam co prawda założyć grubych kabli, ale do tego sprzętu nie ma takiej potrzeby. Jeśli masz podstawową wprawę w posługiwaniu się lutownicą, albo przynajmniej nie boisz się poeksperymetować to poradzisz sobie bez problemu. Pamiętaj tylko, że ten cienki to plus, a płaski duży to minus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki @wojak za pomoc

co do pkt 1 to mysle ze do 500 zł góra bo w sumie bede korzystał z nich tylko do gier

a co do pkt 2 to juz mi sie rozjasnilo icon_smile.gif tylko jeszcze banalne pytanie mam kabel glosnikowy skladajacy sie z dwoch wiazek, jedna o kolorze srebrnym, druga - złoty kolor. Teraz ktora to plus a ktora minus?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem tosce do kompa kablem DIN-maly Jack i dzwiek mam ale baaardzo cichy, skala na full a dzwiek ledwo slychac ;/ Na razie przez sluchawki slucham bo jeszcze kolumn nie kupilem, oczywiscie w kompie podkrecilem tez dzwiek na full, gdzies juz czytalem (tylko zapomnialem gdzie) ze wina cichego dzwieku to wina kabla DIN5 a wlasciwie zylek zle polutowanych w jego wnetrzu....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...