Skocz do zawartości

zestaw stereo


Jakub Kołodziej

Recommended Posts

Więc nie jesteś w stanie zrobić, bo pojęcie masz blade ;), inna rzecz, to zbudowania nawet "średnio poprawnie" grających kolumn potrzebna jest według mnie duża wiedza i umiejętności, a dwa to i tak są spore koszty ... W każdym razie w tej samej cenie, czy może i taniej kupisz markowe używane kolumny, zagrają przewidywalnie i zapewne dużo lepiej od samoróbek.

Kolumny konkretnej marki wiadomo jakim dźwiękiem zagrają, każdy ma swój gust, a więc można doradzić jakie wybrać, a budując samemu kolumny poniekąd kreujesz sobie audio- niespodziankę , a jako amator pewnie niestety nieciekawą.

Warto też napisać o co chodzi dokładnie z tym zestawem stereo ... a jak , to poczytaj zakładkę pierwsze posty na forum

Bardzo istotnym jest wielkość pokoju, czy preferencje brzmieniowe, bo nawet jeśli wiadomo, że słuchasz rapu, a nie jazzu, to gatunek jednak nie przesądza o preferowanym stylu brzmienia tym samym wybieranych np. kolumn.

Czy np. co będzie źródłem ? Jeśli komputer  to statystycznie lepiej kupić wzmacniacz, bo zagra lepiej, niż podobny cenowo amplituner, a muzyczne stacje z Vtunera, czy zwykłe FM, lub serwisy muzyczne  i tak puścisz pewnie z PC, bo za 1 tys nie kupisz amplitunera z Vtunerem .  Warto może pomyśleć nad DACkiem jeśli muzyka z kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek75 napisał:

Więc nie jesteś w stanie zrobić, bo pojęcie masz blade ;), inna rzecz, to zbudowania nawet "średnio poprawnie" grających kolumn potrzebna jest według mnie duża wiedza i umiejętności, a dwa to i tak są spore koszty ... W każdym razie w tej samej cenie, czy może i taniej kupisz markowe używane kolumny, zagrają przewidywalnie i zapewne dużo lepiej od samoróbek.

Kolumny konkretnej marki wiadomo jakim dźwiękiem zagrają, każdy ma swój gust, a więc można doradzić jakie wybrać, a budując samemu kolumny poniekąd kreujesz sobie audio- niespodziankę , a jako amator pewnie niestety nieciekawą.

Warto też napisać o co chodzi dokładnie z tym zestawem stereo ... a jak , to poczytaj zakładkę pierwsze posty na forum

Bardzo istotnym jest wielkość pokoju, czy preferencje brzmieniowe, bo nawet jeśli wiadomo, że słuchasz rapu, a nie jazzu, to gatunek jednak nie przesądza o preferowanym stylu brzmienia tym samym wybieranych np. kolumn.

Czy np. co będzie źródłem ? Jeśli komputer  to statystycznie lepiej kupić wzmacniacz, bo zagra lepiej, niż podobny cenowo amplituner, a muzyczne stacje z Vtunera, czy zwykłe FM, lub serwisy muzyczne  i tak puścisz pewnie z PC, bo za 1 tys nie kupisz amplitunera z Vtunerem .  Warto może pomyśleć nad DACkiem jeśli muzyka z kompa.

pokoj ma 24m2 , zgadza sie muzyka bedzie puszczana glownie z komputera oraz telewizora z kabla jack-rca bynajmniej taki jest plan . Kolumny napewno musza byc 3 drozne . Zastanawiam sie czy nie kupic uzywanych altusow 140 lub 200. pozadane sa bardzo niskie tony (bass)  tak jak pisałem wczesniej  kolumny beda uzywane od sluchania remix'ow oraz rapu (muzyka z youtobe) 

Edytowano przez Jakub Kołodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij sobie jakiś używany wzmak stereo (np. Cambridge Audio) i do tego poszukaj jakichś monitorów z przynajmniej 6,5" wooferem. Kiedyś przerobiłem zestaw Cambridge Audio A1 + Mission M72i i byłem zadowolony. Lepiej to grało niż Altusy napędzane Technicsem (nie pamiętam jaki to był model), z którego korzystali rodzice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atutem technicsów z tamtych czasów ( ogólnie początek lat i koniec lat 90) względem ówczesnych krajowych Unitr i Dior była bezawaryjność, wykonanie i tylko nieco lepsze brzmienie. Patrząc jednak na twoje potrzeby w Technicsach basu jest niewiele, bo to raczej "techniczny dźwięk", podobnie jest w altusach. Będziesz miał kartonowy, wcale nie niski bas i dużo natarczywej góry. Dodatkowo popatrz na te Altusy z linku głośniki są nieoryginalne i powgniatane.

Rozglądałbym się za jakimś wzmacniaczem Denona pma, Yamahy, czy może też Onkyo, Akai, Sony niezależnie od modelu( bo są różne) tak czy siak będzie o niebo lepiej niż z takim Technicsem. Co do kolumn to pokój masz duży, niemniej coś w stylu Quadral w stylu starszych Odin, Missionm74, czy Magnat. Środki podziel powiedzmy około 400zł piecyk, a reszta 600 na kolumny, np. za 400-450 dostaniesz w miarę nowego (z nowej linii)Denona pma 520 który jest wydajniejszy i gra dynamiczniej od technicsa, lub jakiś starszy lecz wyższej serii 5 , lub 8, plus  jakieś konkretne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 17:54, Jakub Kołodziej napisał:

to poradzicie jakie mam kupic doklanie kolumny i wzmacniacz ? prosze o konkrety 

Opłaca sie cos takiego https://www.olx.pl/oferta/technics-sony-altus-CID99-IDniFki.html ?

 

Weście coś koledze doradźcie młody jest, kupi taki szajs i od razu odechce mu się słuchać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...