Skocz do zawartości

Altusy 300 czy aby dla mnie


rysmen

Recommended Posts

Panie panowie na początku witam wszystkich, od jakiegoś czasu szukam zestawu audio do domu. Mam pokój 25m2 plus kuchnia 20m2 chce w pokoju jakiś dobry sprzęt ja osobiście wybrałem.

Kolumny TONSIL Altus 300 plus Denon AVR-X1300W  i przyszłościowo jakiś subwoofer ale czy to dobry wybór?

Słucham muzykę w 99% z kompa wiec wszystko będzie spięte z kompem, gatunek disco, pop, rock, czasem metal, country, folk. Lubie głośno w granicach rozsądku z czystym głębokim basem i by tony średnie i wysokie też były słyszalne.

Co mi doradzicie?

 

Znajomy ma Klipsch R-26F plus Denon avr x2000 i sub KLIPSCH R10SW i ładnie gra ale on metal i hard rock jak zapodałem pop czy country to nie podobał mi się dźwięk nie umiem określić, możne kwestia ustawień nie wiem nie grzebałem mu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rysmen napisał:

Ato do czego są te kolumny jak nie do słuchania muzyki wyjaśnij mi ? 

Rozumiem, że Twoje pytanie jest z tych lekko ironicznych:10_wink:, niemniej nie powinno, bo równie dobrze można by zapytać, a jak chcesz słuchać muzyki na amplitunerze kinowym i na takich kolumnach ? Pewnie odpowiesz, że kinówka ta nie jest taka najgorsza, czy najtańsza, niby tak, ale to tylko jako amplituner do filmów, wierz mi gatunki muzyczne typu mocny rock, metal, bardzo stracą na dynamice względem nawet niedrogiego wzmacniacza stereo. Napisałeś też , że chcesz dobry sprzęt, ale Altus i ampli kinowy to taki sam "mądry wybór" do słuchania muzyki , jak kupno  dostawczego auta aby zabrać dziewczynę na samochodową wycieczkę i zrobić wrażenie...wrażenie pewnie będzie, tylko pytanie czy o takie chodzi ;) 

Pewnie ciężko będzie Cie odwieść od pomysłu rezygnacji z tych wybranych elementów, ale zrezygnuj chociaż z Altusów, szkoda kasy i muzyki.

Amplituner kinowy, zamiast wzmacniacza stereo, czy amplitunera stereo, też jest jak pisałem dużo słabszy i mniej wydajny, a jak grasz z kompa, to i tak podasz mu z PC-ta pliki i inne tidale, spotifaje, S4Home zaproponował Yamaha a-s701 ( z wejściami cyfrowymi i wyjściem na sub), niemniej wydajnościowo i jakościowo nawet model a-s501 pogoni kinówkę do 3,5 tys., inne wzmacniacze też. Jednak wtedy też widział bym inne kolumny bo przy cenie altusów, a także ich wielkości to niskich tonów niewiele i kiepskie, średnica słaba, góra męcząca i jednostajna.

Chcesz zostać przy ampli kinowym wybierz zamiast altusów chociaż Magnaty quantum 677/675 są dużo lepsze, a w swej cenie nawet bardzo dobre kolumny, a posłuchasz ich niemal wszędzie, zachęcam do posłuchania przy okazji innych marek . Jak myślisz nad zmianą ampka kinowego na coś "stereo", a także na normalne kolumny to staraj się mądrze dobrać styl brzmienia wzmacniacza i charakter kolumn, aby dobrze dopasować sobie finalne brzmienie do gustu.

Co do wyjścia z PCta , jakościowo najlepiej byłoby wyjść cyfrowo, tak by ominąć zwykle słabe obwody audio PCta, więc nie po mini jacku, standardowo najlepiej po USB do DACa lub odpowiedniego wejścia już a wzmacniaczu, amplitunerze. Nie wiem jaki masz komp, można by też coaxialem, lub optykiem do amplitunera/wzmacniacza, ale to na marginesie. Jak kupisz altusy sposób wyjścia z sygnałem audio z pcta raczej nie ma już znaczenia ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home rozumiem zapoznam się z tym ewentualnie odezwę poproszę o pomoc doradztwo.

jacek75 tak ironiczne bo nijak tego nie argumentował w przeciwieństwie do ciebie i dziękuje ci.

Pewnie ciężko będzie Cie odwieść od pomysłu rezygnacji z tych wybranych elementów, ale zrezygnuj chociaż z Altusów, szkoda kasy i muzyki.

Jestem otwarty na propozycje, ma ładnie grać i dobrze wyglądać więc proszę o fachowa poradę może być stereo z wyjściem na suba dowolne konfiguracje

Zestaw max do 4000zł

Komp mam Laptop Asus G752

Edytowano przez rysmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz w pobliżu jakiegoś salonu audio odwiedź nawet coś sieciowego na M, czy S ;). Raz, że poznasz jakie lubisz brzmienie, dwa rozróżnisz jak bardzo różnią się nawet popularne kolumny w podobnej cenie 2 tys, a różnią się bardzo, przykładowo Magnat quantum 677, a Wharfedale diamond 230, Canton Gle, Yamha  ns 555( wiem Yamaha to nie kolumny, ale) Heco style, lub chociaż victa 701 itd, może parę innych, a ile jest kolumn w cenie 1700-2300za parę wiesz sam. Niech Ci podepną pod jedne i drugie zaproponowaną Yamahę a-s501/701, Pioneera A30, czy inne, a może amplituner sieciowy, ale stereo za ok 2 tys, bo i tak wyprzedają jakością i obsługą amplitunery kinowe sporo droższe.  W przypadku tych amplitunerów  ( i w sumie kinowych też) odpada Ci włączanie komputera jako źródła muzyki, bo zgrywasz muzykę na pendriwe, lub dysk hdd i wpinasz w usb amplitunera. Puszczanie muzyki z komputera to średnia wygoda, a jak dodatkowo chcesz puścić przez komputerowego minijacka to degradacja jakości.

Jak nie zdecydujesz się na amplituner kinowy, czy stereo sieciowy, tylko na klasyczny wzmacniacz stereo, w przypadku kolekcji plików muzycznych warto kupić potem nawet jakiś używany niedrogi odtwarzacz plików jak sieciowy  Denon dnp 720(najtańszy firmowy), zgrywasz pliki i już nie włączasz kompa, masz też Vtuner itd. 

PS. Nie wiem czy te Altusy to sentyment, czy jakiś lokalny patriotyzm, niemniej jak chcesz nasze krajowe kolumny to dobrych firm nie brakuje (choć jest drogawo. Bardzo dobrym niedrogim modelem jest STX electrino 250, czy model Pylon Saphire 25, Altus się nie umywa. Stx 250, tak jak wafle diamond 230 łączył bym z dynamiczniej i precyzyjniej grającym piecem jak np Yamaha a-s501,701, choć w zasadzie dobór klocków to kwestia gustu słuchacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...