Skocz do zawartości

Audio do salonu


Mistrzu

Recommended Posts

Witam

Założyłem nowy temat ponieważ mam prośbę o pomoc w dobraniu sprzętu audio do salonu a wiem że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Obecnie moje zamiłowanie do muzyki kuleje gdyż od czasu przeprowadzki do nowego domu dotychczas nie posiadam sprzetu do audio - nie licząc starej wieży

 

Moje potrzeby:

- slucham KAZDEGO rodzaju muzyki - przewaga rock pop ale naprawde mam szerokie horyzonty muzyczne

- docelowe źródło mam w planach CD - narazie slucham glownie z netu ale to w wyniku faktu iz nie mam sprzetu.

CD wydaje mi sie najbardziej optymalnym rozwiazaniem w kategorii cena / jakosc niemniej jednak irytowac mnie bedzie wachlowanie płytoteką - chyba ze nastawic sie na muzykę z laptopa? Ake to troche bez klimatu...

- wiadomo ze zalezy to od kategorii muzyki ale zdecydowanie lubie cieple brzmienia - zaloz sluchawki i włącz to, a zobaczysz co mam na myśli - 

 

- audio bedzie stalo w salonie 37 m2 stanowisko odsluchu naprzeciwko tv - załączam rysunek

- zestaw uzywany glownie do muzyki al chcialbym rowniez podlaczyc go do tv - efekt podczas ogladania filmow bedzie napewno lepszy niz z glosnikow tv

- budzet - nie chcialbym przekroczyc 3000 biorę pod uwage jak najbardziej uzywany sprzęt. Obiawiam sie tylko jak wybrać nie zjechany sprzęt 

Jestem z okolic Warszawy - pld zachodnia czesc - mozecie podrzucic namiary na dobre punkty gdzie mozna kupic sprzęt?

Proszę o Wasze podpowiedzi co brac pod uwagę? Do audiofila mi daleko ale z racji mojej muzycznej przeszlosci uwazam ze mam dobry sluch i dosyc wybredny jestem :)

 

 

IMG_0849.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

Z używanych Dali 850 , tannoy m5 oraz wzmaki Denon pma1060, Yamaha ax900. Sieć zalatwiasz przez chromecast audio lub yamahe wxad 10. Dav z telewizora wystarczy ci fioo.

Z nowych heco music style 500 lub melodika bl40 z Pioneer a30. Reszta ta sama. 

W przypadku pytań lub wycen pozostaje do twojej dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Mam parę pytań:

Czy ten pionieer a30 nie za słaby (2x40W) do proponowanych przez Ciebie kolumn (RMS 150W) ?

Czy rzeczywiscie lepiej kupić używany np 20 letni wzmacniacz niż nowy? Zwłaszcza, ze nie mam możliwości sprawdzenia w jakich warunkach pracował. Domyślam się że wzmacniacz z pierwszych rąk od miłośnika muzyki nie będzie problemem natomiast wzmacniacz pochodzący z "baru" może być już zjechany :)

Jaki wybrać odtwarzacz CD jeśli bym się zdecydował na to jako główne źródło? Rozumiem że muzyka z sieci jakoscią nie dogoni jednak płyty CD..... ?

Jeśli będe szukał używek to lepiej wzmacniacz używany i odtwarzacz a kolumny nowe czy inaczej?

Gdzie w Warszawie i okolicach znajdę sklepy godne polecenia ze sprzętem nowym i używanym? Gdzie na odsłuchy?

Jak sprawdzać używany sprzęt? O co pytać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei

Nie jest to przeszkodą że wzmacniacz ma 40w a kolumny 150. Moc kolumn to parametr ile sa w stanie wytrzymać mocy zanim dojdzie do uszkodzenia.

Tu masz rację. Możesz kupić zepsuty wzmacniacz, a takich coraz więcej. Jeśli kupujesz 20 letni to albo go wcześniej ogladnij/posluchaj albo że sprawdzonego źródła. Szrotow z Niemiec pełno.

Muzyka z sieci może nawet przegonić jakością cd. Jedno i drugie to pliki. Format zapisu cyfrowy taki sam. Różnic ise tylko spspob odczytu ich z dysku i za pomocą takiego przetowrnikach sygnał jest konwertowany. 

Używany sprawdzisz tylko go słuchając, kręcąc galkami, zmieniając źródła itp.

U nas nowy, bo nie ma granic z dowozem sprzętu na testy. Z używanych w wawie nie kojaze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja natomiast, nie zakładawszy nowego tematu, chciałbym się dowiedzieć czy zestaw yamaha r-n602 sprawdzi sie z kolumnami pylon audio pearl 25. Salon około 30 m2, muzyka zróżnicowana głównie lekki rock, ska, reggae, rock alternatywny, hiphop, generalnie kocham perkusje wszelkiego rodzaju gitary, trąbka (niech się dzieje, a co?) Jestem zwykłym zjadaczem chleba, zazwyczaj grałem na aktywnych budżetówkach 2.1   2.0 i przyszedł czas na pierwszy poważny sprzęt. Amplituner ów przemawia do mnie ze względu na funkcje typu Bluetooth, funkcje sieciowe (w chwili obecnej odtwarzam muzyke ze smartphonu i jestem z deka przyzwyczajony, tak że nie chciałbym z tego rezygnować) i nie kiepskie opinie (że tak napiszę w branży). Ewentualnie co polecicie do maks. 4000 w podobnej konfiguracji tj. sieciówka + kolumny. A, i chciałbym zapytać jak sprawdzi się jako nagłośnienie telewizora...

Pozdrowionka

Edytowano przez welur4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welur4 najważniejszą radę jaką tu zapewne przeczytasz, to idź do salonu i posłuchaj... i weź coś do porównania najlepiej dla odmiany coś brytyjskiego nad, może cambridge też chyba mają amplitunery.. chociaż jeśli chcesz żeby to jak najlepiej grało to może powinieneś spróbować zamiast amplitunera wzmaczniacz stereo, ogólnie na forum można przeczytać że gra to zauważalnie lepiej, jak będziesz w salonie to posłuchaj żeby mieć świadomość czy różnica jest dla Ciebie zauważalna...co do konkretnych modeli kolumn np tych pearl to niech się wypowiedzą fachowcy... ogólnie skupiłbym się bardziej na brzmieniu niż na funkcjonalności to drugie możesz z czasem rozbudować :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra stalo sie ...

kupilem wzmacniacz - w ciemno

na znanym portalu aukcyjnym

troche wczesniej czytalem o nim ale i tak za duzo sie nie dowiedzialem 

wzmak to pionieer a 656. - podrzucie swoje opinie o tym sprzecie i czynie zrobilem jakies glupoty z tym zakupem

 

musze teraz rozejrzec sie za zrodlem (sam juz nie wiem co) i kolumnami

 

podrzucicie cos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 21:27, welur4 napisał:

Witam

Ja natomiast, nie zakładawszy nowego tematu, chciałbym się dowiedzieć czy zestaw yamaha r-n602 sprawdzi sie z kolumnami pylon audio pearl 25. Salon około 30 m2, muzyka zróżnicowana głównie lekki rock, ska, reggae, rock alternatywny, hiphop, generalnie kocham perkusje wszelkiego rodzaju gitary, trąbka (niech się dzieje, a co?) Jestem zwykłym zjadaczem chleba, zazwyczaj grałem na aktywnych budżetówkach 2.1   2.0 i przyszedł czas na pierwszy poważny sprzęt. Amplituner ów przemawia do mnie ze względu na funkcje typu Bluetooth, funkcje sieciowe (w chwili obecnej odtwarzam muzyke ze smartphonu i jestem z deka przyzwyczajony, tak że nie chciałbym z tego rezygnować) i nie kiepskie opinie (że tak napiszę w branży). Ewentualnie co polecicie do maks. 4000 w podobnej konfiguracji tj. sieciówka + kolumny. A, i chciałbym zapytać jak sprawdzi się jako nagłośnienie telewizora...

Pozdrowionka

W tej cenie możesz mieć dużo lepiej. Czy to wspomniana Yamah ale z HEco MS 500 czy też Pioneer SXN30 wraz z Idniana Line Tesi 560 lub Quantum 677 od Magnata.

Pearl 25 to zbyt grzeczne kolumny.

Mistrzu, wzmak dobry, sprawny? Teraz musisz szukać kolumn żywych.

Quantum 677, Tesi 560, Dali 850, Klipsch RF82II itp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na kolumny:

- Taga Platinum F-90 SL HGB - cena 2400 zł - powystawowe

- dali blue 5005 - http://allegro.pl/dali-blue-5005-warszawa-i6839457394.html#thumb/2

- heco victa 700

- mistral http://allegro.pl/mistral-bow-a3-orzech-rozany-piekny-lakier-kolumny-i6928408189.html#thumb/1

- Taga Harmony Blue f80

- Dali Ikon 5

 - Monitor Audio Bronze BX5

 

PS. z uwagi na to ze chce je postawić przy ścianie - bas reflex z tyłu chyba odpada...??

Edytowano przez Mistrzu
dopiska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem dzis proby - ustawilem stara wieze sony w salonie. Nastepnie sluchalem utworow - jako zrodlo posluzylem sie telefonem. Najpierw glosniki podlaczone do wiezy, nastepnie glosniki podlaczone pod wzmak. Chcialem zobaczyc jak gra ten wzmacniacz.

Przemyslenia mam nastepujace: 

dzwiek z wiezy ok, szeroka scena, miły bas, srednie i wysokie dosc wyrazne ale brak głębi. Sluchając wiezy czulem ciągły niedosyt oraz lekką irytacje.

 

teraz odsluch poprzez a 656:

- za cichy bas, plytki, nieodczuwalny, szeroka scena ale caly dzwiek jakby delikatnie byl za sciana innego pomieszczenia, brakowalo troche wyrazu - w porownaniu do wiezy to jednak slychac wyraznie roznice - szlysze dokladniej poszczegolne instrumenty dzwiek tak jakby mnie otaczał - nie mam wrazenia ze idzie z konkretnego kierunku jak w przypadku wiezy. Dzwieki cieplejsze i przyjemniejsze dla ucha jednak na tych glosnikach czuje ze jeszcze to wszystko za bardzo sie zlewa.

 

w jedym i drugim przypadku odczuwalem brak satysfakcji - wzmak co prawda pewnie nawet nie zdązyl sie rozgrzac. Spodziewalem sie jednak ze milo zaskoczę sie dzwiekiem ze wzmacniacza ale nie. Ponadto zaniepokoil mnie fakt ze podczas wciskania przycisku direct, wystepuje problem z trzaskami i przy pewnym polozeniu tego przycisku przestaje grac jeden kanal - problem znika po odpowiednim ulozeniu tego przycisku. 

Pewnie zostane narazie przy tym wzmaku ale ze swiadomoscia ze bede musial zainwestowac w jakis nowy model. 

w tym tygodniu planuje wybrac sie na pare odsluchow zeby jednak dokladniej poznac swoje wymagania.

Sprawdzilem rowniez roznice pomiedzy roznymi zrodlami - you tube i cd - dla mnie roznica kolosalna na korzysc cd.

wiem ze pewnie to co pisze jest dla Was oczywiste ale dla mnie to nowe doswiadczenia - wiec moze moje wypociny pomogą komuś rownie zielonemu w temacie jak ja ?

 

 

Edytowano przez Mistrzu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w takim sprzęcie potrzebna będzie konserwacja, daj go do serwisu na czyszczenie przekaźników i wszystkich selektorów, zobaczysz jak dużo zmieni się w dźwięku. Kolumny Monitor Audio z tymi Pioneerami wypadają bardzo dobrze, wczoraj odbierał ode mnie klient A-616 z MA BR5, ale do Twojego pomieszczenia odsłuchaj Silver S8 ponieważ to sporo pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - Pan @Pumpurek we własnej osobie ;) Super, że pojawiłeś się na tym forum. W końcu będzie jakaś równowaga co do branży z nowym sprzętem ;) Nie uciekaj tylko stąd bo jesteś naprawdę cennym forumowiczem.

Witamy serdecznie ;)

@Mistrzu oddawaj jak najszybiej tego wzmaka do serwisu. Przy okazji niech sprawdzą również wszystkie kondensatory elektrolityczne czy nie straciły swojej pojemności, zarówno te w torze zasilania jak i pozostałe. Kolejną ważną rzeczą to sprawdzenie prądów spoczynkowych czy nie wymagają regulacji.

Od nas z forum @Audio Autonomy zajmuje się serwisowaniem tego typu sprzętu jakby co. Tyle , że byś musiał wysłać go do nich. Pakujesz pancernie i po sprawie. 

Do tego wzmaka te Monitor Audio S8 to słuszna droga. W Twoim metrażu jak i zarówno w muzyce Pop, Rock powinno się całkiem nieźle sprawdzić. W przyszłości wymienisz wzmaka na coś lepszego i kolumny jeszcze lepiej zagrają. Do tego Pionka to kolumny tylko jasne, żywsze gdyz z ciemniejszymi , cieplejszymi będzie za mułowato, no chyba że taki dźwięk lubisz.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...