Skocz do zawartości

Audio do salonu


Mistrzu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, mordor12 napisał:

Od nas z forum @Audio Autonomy zajmuje się serwisowaniem tego typu sprzętu jakby co. Tyle , że byś musiał wysłać go do nich. Pakujesz pancernie i po sprawie.

Polecam się ;) Wzmacniacz całkiem przyjemny na początek przygody z audio, więc warto o niego zadbać. Tym bardziej, że często jedna mała usterka powoduje później kilka większych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jaki ruch w temacie - dzieki za wszystkie odpowiedzi

Seriws pewnie zrobie ale boje sie troche tych kurierów - szkoda ze nie dzialacie w wawie

powiem szczerze ze juz mnie korci troche zeby szybko kupic kolumny i cd i zeby to wreszcie zagralo - ale domyslam sie ze lepiej poswiecic troche czasu i odpowiednio skomponowac sprzet

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się wysyłki kurierem. Musisz tylko porządnie zapakować i po sprawie. Dobrym patentem są puste butelki po np. 1,5l napojach (oczywiście zakręcone) aby nimi wypchać dodatkowo karton, jakieś steropiany, czy tym podobne, albo jakieś grubsze gąbki. Trochę puszczałem kurierami już wzmacniaczy i zawsze było ok.

Oczywistą kwestią jest najpierw naprawa wzmaka, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo , że po serwisie  zagra on inaczej niż dotychczas (czyt. lepiej) i do tego dźwięku pod swój gust trzeba dobrac kolumny.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeglądam na bieżąco ogloszenia i tak sobie szukam tych kolumn

czytam o charakterystykach tych ktore mnie zainteresują ale nie zawsze jest to jasno sformułowane

 Muszę coś przefiltrować do odsluchów, chcialbym wyłączyc z poszukiwan ewidentie nie pasujace do mojego sprzetu ( pionieer a656) i muzyki ( wszystko ale glownie pop rock ) oraz preferencji ( dobry cieply bas, dynamika srednie tony wyrazne gleboka scena)

co odrzucic z ponizszej listy?

- epos m22

- monitor audio rx6

- elac debut f 5

- infinity reference 60

- wharfedale amber 20.5

 

Kilkukrotnie polecaliscie mi MA silver 8 - niestety nie znalazlem w mojej okolicy uzywek ale korci mnie zeby wziac je w ciemno - czy nie ...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Silvery 8 wypadają na tle innych wymienionych wyżej kolumn, ale kiedy szukałem kolumn dla siebie, to przegrały w odsłuchach właściwie ze wszystkimi innymi. Co nie znaczy, że grały jakoś bardzo słabo, ale inne kolumny grały po prostu lepiej. Dodam, że na początku byłem nastawiony właśnie na kupno Silverów, a odsłuchy miały mnie tylko utwierdzić we wstępnym przekonaniu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na odwrót, wcześniej słuchałem Silverów, również starszych RX8 i tak średnio mi się podobały. Ale jednak jak jest dobrze złożony tor to każde kolumny potrafią pokazać drugie oblicze i mnie właśnie tak ostatnio zachwyciły Silver 8 (grały z preampem lampowym). Sporą wadą jest, że one trochę mocniej obnażają jakość nagranych płyt, tu nie ma tzw. uśredniania, ale jak są dobre albumy to potrafią bardzo dużo zaoferować i dać duży efekt "wow" (i nie mam tu na myśli podbitych skrajów pasm), co w mniejszym stopniu wychodzi tym bardziej "tolerancyjnym" kolumnom.

1 godzinę temu, Mistrzu napisał:

Ok, przeglądam na bieżąco ogloszenia i tak sobie szukam tych kolumn

czytam o charakterystykach tych ktore mnie zainteresują ale nie zawsze jest to jasno sformułowane

 Muszę coś przefiltrować do odsluchów, chcialbym wyłączyc z poszukiwan ewidentie nie pasujace do mojego sprzetu ( pionieer a656) i muzyki ( wszystko ale glownie pop rock ) oraz preferencji ( dobry cieply bas, dynamika srednie tony wyrazne gleboka scena)

co odrzucic z ponizszej listy?

- epos m22

- monitor audio rx6

- elac debut f 5

- infinity reference 60

- wharfedale amber 20.5

 

Kilkukrotnie polecaliscie mi MA silver 8 - niestety nie znalazlem w mojej okolicy uzywek ale korci mnie zeby wziac je w ciemno - czy nie ...?

Chcesz kupić kolumny za kilka tys. ale trzymasz starego, średniego grata A-656 :) Tu nie uświadczysz ani dobrej dynamiki, ani kontrolowanego basu, dobrej szczegółowości (w porównaniu do innych). To będzie kula u nogi przy każdych kolumnach. Przy takim "mule" pewnie dobrze zagrałyby kolumny grające jasno i twardo (np Epos M22 czy może też wspomniane Silver 8), przynajmniej w teorii, ale ja bym nie szedł w tym kierunku - budując system wokół tego wzmacniacza, spore ograniczenie wprowadzasz już na start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - masz oczywiscie racje z tym wzmakiem ale jestem tego swiadomy

traktuje go jako budżetowy start do świata audio. Chciałem wydac do 3 tys na cały zestaw obecnie. W związku z tym, że udalo mi sie kupić tani wzmacniacz moge wiecej przeznaczyc na kolumny. 

Takze tego pionka traktuje na zasadzie -mam to gram :) za jakis czas wymienie wtedy sam wzmacniacz na cos lepszego

Dobierając kolumny teraz chce zeby w miare pasowalo to do a 656 , ale z opcją modernizacji w przyszlosci na lepszy wzmak.

Prawdę mówiąc zakup tego pionka byl po to zeby móc na spokojnie czekac na okazję

do powyzszych dodam jeszcze kolejne pytanie - jak duzo warto wydac na cd? Czy kupic dobrą uzywke czy lepiej tanią nówke?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używane CD - maks 600 - 800 zł, źródło jest ważne - poszukaj takiego który, rozrusza trochę tego pionka z dynamiką i wykopem. Zwróć też uwagę na ewentualne awarie optyki, wybierz takie modele gdzie laser jest łatwo dostępny i w cenie maks do 50 - 100 zł za nowy. Nowego odtwarzacza nie kupuj.
Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

chciałbym w weekend umówic sie na odsluch B&W 604 s3 - czytałem o nich i teoretycznie brzmieniem dobrze uzupełniały by sie z a 656 jednak  czy moj pionek nie będzie za słaby? Czy są to "rozwojowe" kolumny pod przyszły, lepszy wzmak ?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer jest przeciętny ale jest mocny, uciągnie większość kolumn. B&W można lubić albo nie. To są duże, mocne kolumny, jednak mają swoje ograniczenia. To podstawowa seria B&W, średnio muzykalna, trochę sterylne i męczące na dłuższą metę. Ale dobrze że kombinujesz z używanymi, w razie czego będziesz miał pole manewru jeśli się nie spodobają. Możesz na początek poszukać czegoś ze starszych, sprawdzonych modeli - np Dali 850 albo nawet mega tanie ale fajne Tannoy M4, to kolumny grające ciepłym basem, głęboką sceną, wysokie tony nie kłują w uszy, a może się okazać że będą wystarczające na dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko podpisać się pod tą wypowiedzią. Wiem że B&W trzyma cenę dlatego wydaje się być atrakcyjny. Jednak przychylam się do opinii kolegi.

M4 od Tannoya to po prostu bezpieczne granie, nie będzie cię męczyć i niczego Ci brakować. 850 jeśli znajdziesz w założonym budżecie i esktra stanie to jednak półka wyżej.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BW niskich serii a tylko takich miałem okazje słuchać, sa "przereklamowane" ja odbierałem je jako dość twarde i takie "bez klimatu" granie. Od znajomego słyszałem ale nie byłem w stanie zweryfikować ze np. Takie starsze BW p4 (? Chyba ..kurczę..) grały już trochę inaczej. Tzn. Były dość konturowe,precyzyjne ale jednak zachowywały jakiś klimat i muzykalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heya

jestem po odsluchu kolumn Pylon Saphire 25

Odsluch odbył sie najpierw na wzmaku sprzedającego -  Atol In100se

następnie podłączyliśmy pionieer a 656

moje wrażenia są następujace:

razem z Atolem kolumny dawaly bardzo ładną, szeroką i głęboką scene, dzwięk otaczal mnie dookola, wysokie tony wyrazne ale nie suche ani sterylne, nie dominowaly zdecydowanie nad srednimi, jednak caly dzięk dla mnie za jasny, brakowalo wyraznie niskiego brzmienia, sprzedawca mowil ze slucha glownie rocka i symfonii wiec do takiej muzyki ok chociaz w rocku brakowało by mi "buta"

 

odsluch na moim pionku - więcej srednich i basu niz na atolu, doły bardziej wyciągnięte, wysokie tony wyraźne, dobra scena i przestrzenność, jednak caly czas brakuje mocnego basu, podczas odsluchu byl niedosyt z powodu braku odczucia tej stopy z perkusji, caly dźwięk jednak za suchy i wysoki, na dłuzsza mete zbyt czysty i męczący; slyszalem niedoskonalosci nagran - szumy itd

 

ogolnie mi te kolumny dupy nie urwały - jednak nie tego szukam, pozatym mialem niedosyt mocy- odsluch byl w nieduzym salonie ok 24 m2, gdy potencjometr w pionku ustawiony na ponad polowe to dominacja wysokich tonow powodowala meczenie sluchacza a dolu jak nie bylo tak nie ma

szukam dalej ...

Edytowano przez Mistrzu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mistrzu napisał:

ogolnie mi te kolumny dupy nie urwały - jednak nie tego szukam, pozatym mialem niedosyt mocy- odsluch byl w nieduzym salonie ok 24 m2, gdy potencjometr w pionku ustawiony na ponad polowe to dominacja wysokich tonow powodowala meczenie sluchacza a dolu jak nie bylo tak nie ma

szukam dalej ...

No zdecydowanie.

Połowa mocy? Masakra.

Debut F6, Heco 900 sprawdzone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych nie sprawdzałem - obecnie brak w okolicy używek. Mam zamiar podejść do odsłuchu Monitor Audio MR6 - czytałem ze doły są bardziej wyeksponowane ale nie wiem czy nie za słaba moc do mojego metrażu.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...