Skocz do zawartości

Audio do salonu


Mistrzu

Recommended Posts

Jestem po odsłuchu kolumn Focal 918 oraz dzięki uprzejmości sprzedawcy, jego nowego nabytu Pylon Diamond 28.

Odsłuch w salonie podobnym do mojego - podobny kształt umeblowanie itd.

Najpierw odsłuchy na amplitunerze sprzedającego - jakiś Denon, później na moim Pioneerze A 656 - wrażenia z odsłuchu na ampli pomijam gdyż jajec nie urwało - nawet sprzedający po podłaczeniu pionka zaciekawił się co to za klocka ze sobą przytargałem :) pioneek dwie klasy wyzej od tego amplitunera, pomimo że był to jakiś model ze średniej półki cenowej (ok 3500 zł)

Z powodu braku źródła w formie CD, odsłuch był najpierw ze Spotify (bezprzewodowo - o zgrozo ;) ) następnie z gramofonu.

Przejdźmy do konkretów

Focal 918

Bardzo ładna scena, dźwięk jasny przejrzysty, bardzo dobra szczegółowość,  kolumny bardzo obnażały niedoskonałości nagrań (szumy itd). dźwięk wyraźny, ładnie otaczał pokój. Przy ustawieniu potencjonometru na połowie było już bardzo głośno - czy to wzmak za mocny do kolumn czy salon za mały?

Brakowało mi w tym dźwięku basu - jednak lubie czuć niskie tony szczególnie "stopę" w perkusji. Dopiero po wyłączeniu directu i podkręceniu pokrętła basu to zaczynało to być satysfakcjonujące. Choć powiem szczerze ze dużo też zależy od utworu - słuchaliśmy na Jessie Ware - tam miałem niedosyt, na AcDC było już ok, później sprzedający włączył Pink Floyd i było naprawdę na 4+.

 

Pylon Diamond 28

ładna scena, trochę gorsza niż w Focalach ale nieznacznie, wysokie tony mniej drażniące niż w Focalach, natomiast zdecydowanie bardziej przypadający do mojego gustu bas i niskie tony - wygląda to tak że w Focalach po podrkęceniu basu na max był efekt prawie porównywalny z tym jaki dało się uszłyszeć w Diamondach przy włączonym trybie direct.... Kolumny dynamiczne, dawały dużo życia ze względu na te niskie tony. Z uwagi na ten bas bardziej przypadły mi do gustu no ale niestety nie jest to mój budżet i nie chce szaleć na początku przygody aż tak bardzo.

 

Napewno scena efekty przestrzenność były lepsze w Focalach, w Diamondach lepsze niskie a oceniajac całe wrażenie to miałbym problem wybrać choć z uwagi na brzmienie troszkę bliżej mi do tych Pylonów.

 

Teraz parę pytań:

- co sądzicie o tych Focalach

- czemu przy ustawieniu mocy na pół gwizdka, dźwięk, zwłaszcza wysokie i średnie tony robią się dla mnie drażniące? Kwestia mocy, doboru kolumn, wielkosci pomieszczenia?

- zauważyłem ze jednak lubię czuć niskie tony tzn nie chcę dyskotekowego grania ale musi być zdecydowany bas.

- chce odłuchać jeszcze Dali Zensor 7 - jakie opinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Focale są dość żywiołowe ;) , jak z twoim wzmacniaczem drażniły to nie ma co iść ta droga.

Dali po prostu posłuchaj.

Jestes w o tyle wygodnej sytuacji że bierzesz wzmak pod pachę i idziesz na odsłuch.

W Warszawie jest facet sprzedający infinity rs 4000. Cena jest chyba „troszku” wysoka, ale pisze o tym że zawieszenie zostało wymienione. Myślę że nawet z ciekawości powinieneś sie umówić i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-R z przodu nie zmieni dudnienia jeśli wokół kolumn są "przeszkody" typu szafka , która działa jak pudło rezonansowe ;) Mam kolumny z B-R z przodu i jak są bliżej ściany i szafek to basu jest więcej (co prawda nie dudni).

Są też kolumny które same z siebie potrafią dudnić mając 1m dookoła przestrzeni ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat spoko bo je wypożyczył od nas to zwróci. 
Ale dudnienie to negatywny wpływ akustyki. I większość kolumn będzie się tak zachowywać. Tomkowi poradziłem już inne kolumny. Ale tutaj autor wątku bierze pod uwagę inne modele. Music style. 


S4home - obierasz priv?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 08:16, Martinez MK napisał:

Dlatego basreflex z przodu może sprawiać mniejszy problem z basem. A jakie poleciłeś ?

Jeszcze raz powtórzę:

Dnia 1.12.2017 o 08:16, Martinez MK napisał:

Ale dudnienie to negatywny wpływ akustyki. I większość kolumn będzie się tak zachowywać

Akustyki pomieszczenia, nie gdzie znajduję się bass reflex.

3 godziny temu, Mistrzu napisał:

S4home - obierasz priv?

Nie odpisałem?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko w temcie odtwarzacza

Pioneer pd 8700 vs marantz cd 6000 - co wybrac? Ktory mechanicznie bedzie pewniejszy?

 

 

Pytanie drugie - czy dac w budzecie 600 zl bedzie slyszalnie lepszy nic fabryczne przetworniki w cd w podobnym budzecie badz sieciowym do tidala ( np chromecast)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...