Skocz do zawartości

Audio do salonu


Mistrzu

Recommended Posts

OK, dzięki za odpowiedzi.  Jestem już bliżej niż dalej :)

 

Mam taki plan na wypożyczenie do odsłuchów. Chce min 2 pary wypożyczyc za jednym zamachem - co wziąć z poniższych?

1. Heco 900 albo od razu Heco 1000 - trochę na przyszłość pod mocniejszy wzmak

2. Klipsch Rp 260 lub Rp 280

 

Do tego kupię odtwarzacz CD Marantz 6000 i chyba Wxcad 10 do tidala

 

Jak to jest z tymi streamerami - bo ile użytkowników tyle opinii - chciałbym mieć mozliwość korzystania z dobrej jakości dźwięku przy stosunkowo prostej instalacji, tymczasem czytam ze tidal tylko przy użyciu Daphile bądź innych cudów co wymaga już kolejnego elementy czyli komputera itd itd.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ho Ho Ho Merrry Christmas ;)

 

udało mi się na święta wypożyczyć 3 pary kolumn do odsłuchów: Klipsch Rp 280, Magnat Quantum 677, Heco 1000, zakupiłem również źródło - cd

po kilkunastu już odsłuchach moje wrażenia.

Obecnie zestaw przedstawia się następująco:

Wzmak - Pioneer A 656

źródło - Harman Kardon HD 970 - cd i jako DAC do chromecasta audio i Tidala

1. Klipsch RP280

nie mój klimat, podbity bas i górne części, dźwięk jak dla mnie mało wyrazisty, średnia szczegółowość, troche taki kinowy klimat

aczkolwiek do muzyki elektronicznej i dance gdzie jest przeaga basu sprawują się dobrze

 

2. magnat quantum 677

tutaj moje mega zaskoczenie - kolumny grają naprawdę bardzo ładnie. Wziąłem je bardziej z ciekawości jak wypadną w zestawieniu z , bądź co bądź kolumnami z wyższej półki. Myślałem że po odsłuchu nie będą miały polotu do Klipscha i Heco, tymczasem do dnia dzisiejszego to był mój faworyt. Bardzo ładna średnica i niskie tony - bas taki ciepły miękki ale nie leniwy, jeśli była potrzeba to dosyć dynamiczny. dobra szczegółowość, fajna scena. Naprawdę do dzisiaj myślałem że zdecyduję się na nie. Na plus należy również dodać ładne wykonanie.

 

3. heco 1000

Początkowo mnie zawiodły. Głównie z uwagi na niewystarczające dla mnie niskie tony. W porównaniu do Magnatów dźwięk trochę taki słaby, bas płaski bez głębi i mocy. Srednie i wysokie bardzo ładne tylko brak mocy na dole. Jednak dzisiaj zrobiłem naprawdę szczegółowe porównanie z Magnatami na kilkunastu utworach i muszę przyznać że mam wrażenie że te kolumny mają niesamowity potencjał, który jest jednak ograniczany przez mój wzmacniacz. Kolumny dają bardzo ładną scenę - dźwięk jest przestrzenny otacza Cię dookoła, ale nie masz problemu ze wskazaniem kierunków dźwięków poszczególnych instrumentów. Sczegółowośc i detala wymiatają przy Magnatach. Kolumny oceniłbym jako jasne ale napewno nie ostre i suche.

Problem tylko w tym że brak mi mocy niskich tonów - w magnatach czuć tą stopę w perkusji, w Heco nie.

Czy Heco 1000 tak grają czy to jednak za słaby wzmak ?

 

Teraz nie wiem co robić - początkowo zdecydowałem się na Magnaty, jednak czuję że Heco nie pokazał wszystkiego - tym bardziej że jednak słychać że pioneer a 656 to najsłabszy punkt zestawu i jednak będę szukał nowego wzmaka - koniecznie z pilotem bo wstawanie z kanapy kręcenie gałką mnie dobija ;)

Jakieś porady sugestie - brać magnaty czy heco i szukać wzmaka który wyciągnie z nich wszystko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A 656 na pewno nie należy do słabowitych wzmacniaczy i gra dość ciemnym dźwiękiem. Do tego jego bas nie należy do zbyt dynamicznych. Ma opinie ciepłego misia. Dlatego jeśli chcesz więcej basu z heco 1000, to musisz używać regulatorów barwy. Jeśli heco zbyt dużo jeszcze nie grały to jest szansa że basu będzie nieco więcej, ale nie liczyłbym na zbyt wiele. Zmieniając wzmacniacz można na pewno oczekiwać więcej detali i przestrzeni, na silniejszy rytm, jednak na dużo bardziej basowe granie bym nie liczył. Dlatego chyba pozostaje dalej szukać lepszych kolumn, z ewentualnie innym wzmacniaczem. Być może z drugiej ręki ...

Pioneer A 656 nie jest dobrym partnerem dla magnat quantum 677. Te kolumny potrzebują wzmacniacza bardziej detalicznego z silniejszym wykopem i jaśniejszym brzmieniu lub przynajmniej bardziej neutralnego. Nie nalezą do zbyt wymagających, lecz takie połączenie jakie masz jest dla nich niekorzystne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz , ale takie dywagacje są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Heco i Magnaty są tak naprawdę 4 ohmowe momo że obaj producenci starają się kręcić ze niby jakoś tam są 8 ohmowe. Średnica membrany niema nic wspólnego z siłą wzmacniacza. Wysokoskuteczne kolumny współpracujące z kilkuwatowymi wzmacniaczami mogą mieć membrany o większej średnicy. :) A ten wzmacniacz jest przewidziany do kolumn 4 ohmowych bez najmniejszego problemu. 3 basowe membrany 170 mm powinny mieć nieco większa powierzchnię niż 2 x 200 mm i to również o niczym nie świadczy. W jednych kolumnach wychylenia membran sa większe a w innych mniejsze. Ważny jest skutek.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to nie jest tak ze ten bas jest slaby w heco - teraz puszczam troche dyskotekowe kawałki i jest dobrze
Tyle tylko ze po nasluchaniu sie magnatow tego basu brakuje. Z drugiej strony magnaty wogole grają glosniej niz heco - przy ustawienu galki na godz 9.00. Ale jednak scena heco mnie urzekla.
Wiem ze pionek mocy ma dosc ale mam nieodparte wrazenie ze heco nie pokazuja wszystkiego przy nim. Chyba nie pozostanie nic innego jak sprobowanie na mocniejszym wzmaku - chyba czesto poleca sie do heco nada 356...
tylko skad ja teraz wezme jeszcze wzmak do odsluchow



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten Pioneer jest dobrze dobrany do Heco 1000 , mnie wzmacniacze NAD-a jakoś nigdy nie urzekły. Sprawdzają się zwykle z kolumnami o wyraźnych podbarwieniach. Za to ten wzmacniacz jest wyjątkowo źle dobrany do Magnatów Quantum. To właśnie takie połączenie sprawia że brzmią zbyt kluchowato. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten Pioneer jest dobrze dobrany do Heco 1000 , mnie wzmacniacze NAD-a jakoś nigdy nie urzekły. Sprawdzają się zwykle z kolumnami o wyraźnych podbarwieniach. Za to ten wzmacniacz jest wyjątkowo źle dobrany do Magnatów Quantum. To właśnie takie połączenie sprawia że brzmią zbyt kluchowato. 


Ok a co Twoim zdaniem pasowałoby do tych Heco 1000 - moze uda mi sie jeszcze z innym wzmakiem je odsluchac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Heco 1000 pasuje ten Pionieer lub może jakiś wzmacniacz Musical Fidelity. A jak daleko stoją od tylnej ściany ? Przybliżając je do niej mozesz liczyć na więcej basu. Kolumny tego producenta są często budowane do takiego ustawienia. Jak już pisałem, na więcej basu bym nie liczył w związku ze zmianą wzmacniacza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Heco 1000 pasuje ten Pionieer lub może jakiś wzmacniacz Musical Fidelity. A jak daleko stoją od tylnej ściany ? Przybliżając je do niej mozesz liczyć na więcej basu. Kolumny tego producenta są często budowane do takiego ustawienia. Jak już pisałem, na więcej basu bym nie liczył w związku ze zmianą wzmacniacza.


Są odsunięte o ok 30 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to można je jeszcze troszkę przysunąć i sprawdzić efekt.


Przesuniecie za duzo basu nie dodalo ale troche pogorszyło scenę

Slucham od rana róznych kawałków i coraz bardziej utwierdzam sie przy heco - zdecydowanie lepsza stereofonia scena i przestrzennosc niz w quantumach
Co do basu - ja chyba dotychczas bylem przyzwyczajony do basu takiego dudniacego - cos jak w klubie gdy stoisz na zewnatrz
Dla mnie bas musialbyc troche taki chamski
Dlatego poczatkowo heco mnie nie zadowalało

Jednak im dluzej slucham heco to doceniam sama glebie tego basu i jego szlachetniejszy wymiar
W heco bas schodzi o wiele nizej niz w magnatach - to chyba jest jednak to czego szukam.

Ale za wzmakiem i tak bede sie rozgladal - ten pionek kupiony byl tak naprawde by móc na spokojnie szukać czegoś nowszego i lepszego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysuwanie do ścian niestety pogarsza budowanie przestrzeni. A do mniejsze ilości basu jak widzisz można przywyknąć. Quantumy tez zagrały by lepiej z lepiej dobranym do nich wzmacniaczem i to one więcej by zyskały na lepiej dobranym do nich wzmacniaczu. Pioneer którego masz nie należał do tanich wzmacniaczy gdy był sprzedawany w sklepie. Jeśli chcesz wyciągnąć więcej z Heco 1000 to powinieneś sięgnąć po bardziej wyrafinowaną elektronikę i wtedy w rozsądnej cenie pozostanie tylko szukanie wśród wzmacniaczy używanych, takich które w sklepie były dużo droższe od Twojego Pioneera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie coś słyszałeś ? Generalnie Pylony Sapphire 25 mają opinie kolumn do ustawienia dość blisko tylnej ściany aby wspomóc ich bas. A dudniący bas z subwoofera jest zwykle wynikiem jego złej regulacji, lub kiepskiej jakości, a na ogół złego gustu jego właściciela ( czego wynikiem jest właśnie zła regulacja ).  Możliwości takiej regulacji sprawiają że łatwiej jest zapanować nad basem w pomieszczeniu. Niestety baaardzo często jest to wada bo zamiast działać in plus ktoś che słyszeć nadmiar niskich składowych. A tak utrwalasz głupie poglądy wzięte głownie z ludzkiej głupoty.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie audio na odsłuchu ,ale potwierdzili to też inni ex użytkownicy , po prostu pylon przesadził z obudową , jest za duża i tworzy rezonanse = dudnienie ;) Sapphire 23 mimo mniejszego basu to ogólnie grał przyjemniej (mniejsza obudowa)

Z subem to taka podpowiedź dla autora wątku , zawsze może kiedyś dokupić i wspierać się 2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim wzmacniaczem grały te kolumny ? że tak dudniły.

Ja bym taką sytuację przypisywał dość wysokiej dobroci głośników niskotonowych użytych w tych kolumnach. Dlatego do ich napędzenia powinno się używać wzmacniaczy o dość twardym basie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdecydowaniu sie na heco 1000 i kilku dniach odsluchow rozgladam sie za lepszym wzmacniaczem. Brakuje mi dynamiki wokale brzmia srednio, bas jest rozny zaleznosci od utworu, napewno bardzo ladnie i nisko schodzi sa czasem jesnak utwory gdzie go mi delikatnie brakuje

Mam parę typow pytanie do Was czy to trafne połączenia

Atoll in100se
Roksan k2
Rotel 1520

Co sądzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sądzę ,iż to zależy od utworu - tak jak pisałeś , różny mastering , tak więc jak Ci mało basu , użyj pokrętła



Heje - wszystko sie zmienia w miare sluchania
Teraz po delikatnej korekcie ustawienia basu jest wystarczajaco
Niedosyt pojawił sie na wokalach i srednicy
Albo ja sie poprostu juz czepiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...