Skocz do zawartości

Audio do salonu


Mistrzu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mistrzu powiem tobie tak przestań kręcić gałkami i daj temu pograć,najlepszy dźwięk będzie i tak bez korekcji,chyba że lubisz Dysko to musi cykać i pukać 



Niee zle to sprecyzowalem - korekta ustawienia kolumn spowodowala poprawe basu - galek nie ruszam, mam caly czas wlaczony direct




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chciałbym odświeżyć wątek

Od dwóch miesięcy cieszę się skompletowanym stereo. Konfiguracja wygląda następująco:
Wzmak cambridge audio 840a
Kolumny heco 1000
Cd - glownie jako dac do Tidala - Hk 970

Jestem zadowolony z brzmienia ale zastanawiam sie co ulepszyć
Mysle że chciałbym usłyszeć lepsze wokale, bardziej dynamiczny i barwny dźwięk. Co podpowiecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mistrzu napisał:

Chciałbym odświeżyć wątek

Od dwóch miesięcy cieszę się skompletowanym stereo. Konfiguracja wygląda następująco:
Wzmak cambridge audio 840a
Kolumny heco 1000
Cd - glownie jako dac do Tidala - Hk 970

Jestem zadowolony z brzmienia ale zastanawiam sie co ulepszyć
Mysle że chciałbym usłyszeć lepsze wokale, bardziej dynamiczny i barwny dźwięk. Co podpowiecie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podstawowa spraw - co rozumiesz przez "bardziej dynamiczny dźwięk" - bo ludzie naprawde bardzo różnie pojmuja takie sformłowanie

I ile kasy chcesz przeznaczyć na dodatkową zabawkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie potrafie jeszcze tak fachowo opisywac dzwieku ale postaram sie :

Chcialbym lepsza separacje dzwieków teraz jak slucham mam wrazenie ze przy wiekszej ilosci instrumentow one graja jakby „wszystkie razem” - chcialbym zeby graly „obok siebie” i jednoczesnie ze sobą

 

Zauwazylem ze bardzo lubie odsluchiwac nagran z koncertow wiec pytanie czy to nie kwestia nagrania

 

Ponadto po zmianie wzmaka z pioneer a656 na azura 840a wyraznie wokaly wysunely sie do przodu jednak ciagle mam niedosyt

 

Na pioneerze bylo jednak miekko, cambridge jest taki troche sterylny - myslę że dotychczas mam jeszcze mało osłuchania z różnymi sprzętami boję się jednak żeby nie przekombinować bo mam taką tendencje

 

Chcialbym uzyskac -

Lepsza stereofonie separacje

Bardziej wysuniete srednie tony dzwiek miekki ocieplony ale żywy i oddający dynamikę utworu

 

Budżet do 3000

Sprzet używany

 

 

Ps. Koncerty naprawde brzmią dobrze ...

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą słyszalna różnice da wymiana kolumn  . Tylko pytanie czy chcesz bardzo dużej słyszalnej różnicy , czy chcesz doszlifować dźwięk do własnego gustu. Bo chyba nie chcesz zupełnie zmienić brzmienia ?

 

 

Dzwiek generalnie mi odpowiada - nie jest to co prawda efekt taki ze dupsko urywa ale pewnie na to trzeba by budzetu x 10 i do tego zacząc od akustyki pomieszczenia

 

Na ta chwile chcialbym doszlifowac dźwięk jak to bardzo ładnie nazwałeś

 

Ps chociaż nagrania koncertów trochę mi dupsko urywają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to próbuj inne wzmacniacze lub inne przetworniki. Jedno i drugie ma wpływ na brzmienie. Wzmacniacz zwykle ma większy wpływ. Lecz jeśli użyjesz wzmacniacza o tylko nieco innym brzmieniu niż ten który masz to różnica będzie niewielka. Jeśli podłączysz DAC o zupełnie innym brzmieniu to różnica będzie większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACa to używasz z tego 970 prawda?

Uważam że to on jest tutaj ograniczeniem.

Wypożyczyłbym jakieś DACi na odsluch.

To jest już niestety taki etap gdzie polecanie konkretnych rozwiązań jest proszeniem się o kłopoty.

Odsłuchał bym :

VDAC90

audio-gd R2R 2

WOLF2 rozszerzony + zasilacz + ew. konwerter USB/COAX

Arcam rdac - raczej nie . Według mnie jest zbyt beznamiętny ale ja miałem pierwszą wersję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fafniak napisał:

Arcam rdac - raczej nie . Według mnie jest zbyt beznamiętny ale ja miałem pierwszą wersję

Oj tu się absolutnie nie zgodzę. Beznamiętny. ? 

Powiem tak. Mamy wciąż ten przetowrnikach i nadal go używany jako wzrocoey do porównania innych. To konstrukcja wiadomo musi się trafić źle słowo, ale wyborna. Jak ehodzila do sprzedaży to zatrzęsła rynkiem dacow. Moim zdaniem a porównywałem z wieloma dacami to wciąż oo tylu latach i po tylu edycjach dobry wybór. 

 

Wracając do wymiany. Heco 1000 i Cambridge 840 to dobre połączenie. Być może koledzy mają rację od zaczęcia wymiany właśnie od daca. Może od akustyki. Bo to zrobisz najtaniej i najszybciej zobaczysz rezultaty. 

Kolumny zupełnie inaczej zagrają z 840 lub nadem 375 na przykład. 

Podjedz do nas to tak na luzie pogadamy i ci pokażę. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... dyskutować nie ma jak bo w tej chwili już go nie mam. Ale wrócił do sklepu właśnie z tego powodu.  Trochę dawno to było. Może miałem uszkodzona wersje? Wiem že potrafił przyciąć w czasie grania co było dość dziwne. Ale głównym zarzutem było właśnie kompletnie takie beznamiętnie granie.

Ale jak twierdzisz że jest dokładnie odwrotnie, to przy twoim doświadczeniu i przerzuconych klockach, rdac powinien pojawić sie na liście do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu się absolutnie nie zgodzę. Beznamiętny. ? 
Powiem tak. Mamy wciąż ten przetowrnikach i nadal go używany jako wzrocoey do porównania innych. To konstrukcja wiadomo musi się trafić źle słowo, ale wyborna. Jak ehodzila do sprzedaży to zatrzęsła rynkiem dacow. Moim zdaniem a porównywałem z wieloma dacami to wciąż oo tylu latach i po tylu edycjach dobry wybór. 
 
Wracając do wymiany. Heco 1000 i Cambridge 840 to dobre połączenie. Być może koledzy mają rację od zaczęcia wymiany właśnie od daca. Może od akustyki. Bo to zrobisz najtaniej i najszybciej zobaczysz rezultaty. 
Kolumny zupełnie inaczej zagrają z 840 lub nadem 375 na przykład. 
Podjedz do nas to tak na luzie pogadamy i ci pokażę. 
 
Piotrek



Musze do Was sie w koncu wybrac ale caly czas mi nie po drodze.

W koncu te heco 1000 to od Was i dotychczas bardzo duzo mi pomogliscie przy wyborze kolumn i calej reszty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
DACa to używasz z tego 970 prawda?
Uważam że to on jest tutaj ograniczeniem.
Wypożyczyłbym jakieś DACi na odsluch.
To jest już niestety taki etap gdzie polecanie konkretnych rozwiązań jest proszeniem się o kłopoty.
Odsłuchał bym :
VDAC90
audio-gd R2R 2
WOLF2 rozszerzony + zasilacz + ew. konwerter USB/COAX
Arcam rdac - raczej nie . Według mnie jest zbyt beznamiętny ale ja miałem pierwszą wersję


Hej dzieki za konkrety- gdzie mozna wypozyczyc te dac-y

Patrzylem na stronie s 4home i oprocz arcana nie mają powyższych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Wypożyczyłem dwa wzmaki do odsłuchów (dzięki S4home)

- roksan k3

- nad 375

 

Jestem po weekendowych odsłuchach i mam nastepujace przemyślenia:

- roksan mnie rozczarował, spodziewałem sie barwnego dzwieku dynamiki, super stereofonii

Tymczasem w porownaniu do nad 375 i mojego camrigde’a szału nie było

 

Nad 375 - tutaj juz lepiej, bardzo pozytywnie, moze czasem zbyt dudnił bas ale to przez ustawienie kolumn blisko sciany

 

Ale reasumujac zaden z nich nie rowna sie temu co cambridge 840a robi z wysokimi tonami - tutaj jest po prostu super, przeklada sie to na dobra separacje dzwiekow i stereofonię, na wyższych poziomach głośności cambridge troche ustepuje nadowi - ten jest bardziej poukładany

Ale w normalnym sluchaniu 840a jest dla mnie bardziej wyrafinowany

 

Chyba narazie nie bede kombinowal i zostane przy ca

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że sprawdziłeś. Dzięki temu mąż obraz tego co szukać jeśli szukać. 

Możliwe też że dość długo słuchałeś już 840:)

Mamy taką tendencje do przyzwyczajania się. Jednak 9/10 osób wybierze Roksana jako ten zdecydowanie lepszy. 

Ale właśnie po to forsuje te odsłuchy aby być jednym :) swoim wyborem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W camridge brakuje mi troche tego basu ale chcialbym jednoczesnie zachowac tą szczegółowość wysokich tonów

Ale odnosnie roksana to powiem szczerze , że dwie inne osoby które ze mną tego słuchały też wybrały go jako tego najsłabszego z całej trójki - może to też kwestia pomieszczenia?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pościg za króliczkiem ciąg dalszy

 

Dla przypomnienia zestaw obecnie wyglada tak:

Heco music style 1000

CA 840

Źródło Hk 970 jako Dac - do tego Chromecast i muza z Tidala

 

Chce wymienic wzmacniacz

Ogolnie z Cambridge jestem bardzo zadowolony ale chce spróbować czegoś nowego

 

Przeglądając allegro nasuneły mi się:

Hegel h 80- nie za slaby do tych heco?

Naim Nait 5si

Pioneer a 70

Atoll in 100se

Ewentualnie nad 375bee lub roksan kandy k2

 

 

Która z powyższych to będzie krok do przodu w moim systemie?

Czytałem opisy grania tych sprzętów ale wiadomo - ocenie dopiero jak poslucham dluzej u siebie ale na tym etapie prosiłbym o Wasze porady

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...