Skocz do zawartości

Wzmacniacz/Ampli do 1600pln


Mid4s

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Z racji tego, że się przeprowadziłem nadarzyła się okazja by pomyśleć nad złożeniem zestawu audio do salonu.

I tutaj zaczynają się schody gdyż kompletnie nie znam się na sprzęcie :/. 

Zacznę od tego, że taki zestaw służyłby do oglądania filmów jak i słuchania muzyki. Procentowo 60% filmy, 40% muzyka - lubię ciepłe tony. Zestaw były w salonie  do 25m2.

Odległość kolumn od miejsca odsłuchu to ok. 3.5m, odległość kolumn od siebie to ok. 2m

Chciałbym zacząć od kupienia wzmaka/ampli do 1600pln Mam kolumny które sam robiłem dawno temu i które zamienię na nowe ale trochę później.

Bardzo proszę o pomoc bo nie chciałbym by potem ktoś na forum pisał, że dlaczego kupiem ten badziew jak za te pieniądze mogłem mieć to czy tamto.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pierwsza sprawa to wybór, czy ma to być urządzenie dwukanałowe, czy wielokanałowe. Jeśli chcesz poprzestać tylko na dwóch kolumnach, w danym budżecie kupisz lepiej brzmiący amplituner stereofoniczny. Spójrz np. na Yamaha R-N402D czy najnowszy Yamaha R-N303D. Natomiast jeśli planujesz w przyszłości rozbudowę do systemu wielokanałowego, bardzo dobrą opcją będzie Denon AVR-X1300W lub jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, najnowszy model Denon AVR-X1400H lub Onkyo TX-NR656

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem sprzęt ma służyć głównie do filmów 60%, Muzyka 40%

Ostatecznie mój wybór padł na Yamaha rx-v679. Udało mi się kupić na 3 letniej gwarancji sprzęt powystawowy (bardzo krótko stał na wystawie) za 1500 pln.

Mam nadzieję, że dobrze wybrałem?

Czy ta Yamaha gra na podobnym poziomie co Onkyo 656?

Teraz będę zastanawiał się z jakimi kolumnami będzie mu po drodze. I tu pojawia się problem. Póki co chciałbym frontowy zestaw i przyznam, że najbardziej pasowałyby mi 2 przednie kolumny bez dodatkowego subufera. Czy są takie kolumny które zastępowałyby ten dodatkowy sub? Czy po prostu powinien być? Na te 2 kolumny nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 1500pln.

Edytowano przez Mid4s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że yamahy nie maja ciepłego a raczej metaliczny dźwięk. W związku z tym, że ja lubię ciepłe i niskie brzmienie basu zastanawiam się nad kolumnami które w jakiś sposób mogłyby mi to zrekompensować. Czy te Noty albo Dali mają taki dźwięk?

Edytowano przez Mid4s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...