Skocz do zawartości

SONY TA-AX35 jakie głosniki do niego?


Michał Hojan

Recommended Posts

Posiadam wzmacniacz SONY - parametry na zdjęciu, podczas przeprowadzki niestety umarły mi głośniki Rotel RL 810(które idealnie z nim grały, będę próbował je naprawiać, ale pogodziłem się z najgorszym). Jako, że jestem Laikiem pytam się o radę, Jakie głośniki w przystępnej cenie najlepiej nabyć pod ten wzmacniacz. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

IMAG0602.thumb.jpg.fe49d289ee1ea5335368a3e44b52e38b.jpg

Edytowano przez Michał Hojan
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Hojan napisał:

Posiadam wzmacniacz SONY - parametry na zdjęciu, podczas przeprowadzki niestety umarły mi głośniki Rotel RL 810(które idealnie z nim grały, będę próbował je naprawiać, ale pogodziłem się z najgorszym). Jako, że jestem Laikiem pytam się o radę, Jakie głośniki w przystępnej cenie najlepiej nabyć pod ten wzmacniacz

 

Ciężko poradzić ponieważ

1) Raczej mało osób zna głośniki Rotel RL 810,( Rotel 810 to bardziej wzmacniacz chyba jest )  Ten Soniak też mało popularny... 

2)  Skoro jednak idealnie się zgrywały te elementy czyli Soniak i kolumny, to znaczy według Ciebie jak , jak grały, jakie brzmienie lubisz ?

3) Jak a to jest przystępna cena według Ciebie ?

Tak ogólnie to należałoby szukać kolumn niezbyt wymagających, czyli bardziej 6-8ohm i o w miare dobrej efektywności dB, ponieważ ten wzmacniacz nie jest ani wydajny, ani wyjątkowo mocny (https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-ax35.shtml).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 09:56, jacek75 napisał:

Ciężko poradzić ponieważ

1) Raczej mało osób zna głośniki Rotel RL 810,( Rotel 810 to bardziej wzmacniacz chyba jest )  Ten Soniak też mało popularny... 

2)  Skoro jednak idealnie się zgrywały te elementy czyli Soniak i kolumny, to znaczy według Ciebie jak , jak grały, jakie brzmienie lubisz ?

3) Jak a to jest przystępna cena według Ciebie ?

Tak ogólnie to należałoby szukać kolumn niezbyt wymagających, czyli bardziej 6-8ohm i o w miare dobrej efektywności dB, ponieważ ten wzmacniacz nie jest ani wydajny, ani wyjątkowo mocny (https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-ax35.shtml).

ad1) Rotel RL 810, to zdecydowanie głośniki. tak są niezwykle rzadkie. Siedzą w nich Duńskie Peerless'y. Soniak... no mam do niego sentyment.

ad2) Preferuję cieple głębokie brzmienie. Miękkie basy.

ad3) Wiadomo, zależy od jakości, jednak wolałbym zapłacić więcej niż mniej. Nie boję się rzeczy używanych i wiekowych, nie licząc przeprowadzek nie rzucam głośnikami. 500zł, to max. raczej mniej, dużo mniej...

Zależy mi na niezawodności, kupić dziś i za 5lat pomyśleć o wymianie, a nie bawić się w naprawienie co pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mogę ci polecić jeszcze kolumny Canton, nieco chłodniejsze niż proponowane kolumny przez Jacka75, ale grałem przez jakiś czas na Quinto 520 i byłem z nich bardzo zadowolony.

Jeżeli chodzi o propozycje, to znalazłem fajne Kefy :

http://allegro.pl/kef-caprice-ii-sp3001-rarytas-markowe-kolumny-i6923465420.html#thumb/5

   [ KEF CAPRICE II ]

Jeżeli byłbyś zainteresowany, to proponuje ponegocjować cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...