Skocz do zawartości

Recommended Posts

ruszam dalej po pauzie...

Onkyo E702A9 all-in-one PC z Blu-ray
MSI ma swojego Wind Top AE2010, a Onkyo? Nie pozostaje dłużne konkurencji! Widoczny powyżej komputer osobisty Onkyo E702A9 ma być lekarstwem na brzydkie komputery stacjonarne. I to takim, które wyleczy wszelkie dolegliwości.
Po pierwsze komputer będzie posiadał napęd Blu-ray 4x. W połączeniu z 21,5 calowym ekranem LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli może to być więc ciekawa alternatywa dla osób, które wcale nie mają ochoty instalować w domu ogromnego telewizora.
Pozostałe specyfikacje to między innymi:

* procesor Core 2 Duo E7400,
* 2 GB pamięci RAM,
* 500 GB miejsca na dysku twardym,
* wbudowany tuner telewizyjny,
* kamera 1,3 Megapiksela,
* bezprzewodowa myszka i klawiatura.

Wszystko to póki co tylko w Japonii za 179 000 jenów czyli nie mało bo jakieś 6800 złotych.


źródło: New Launches

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

BenQ GP1 - mały projektor za górę złota
Wielka szkoda, że za nowy projektor BenQ GP1 nie będziemy płacili złotem w równowartości jego wagi. Urządzenie ma zaledwie 640 gramów.

Niestety będzie kosztowało 600 dolarów około 2300 złotych).

Premiera tego malca została przewidziana na przyszły miesiąc. GP1 jest podświetlany diodami LED, więc znakomitej jasności nie mamy co marzyć (około 100 ANSI lumenów). Ciekawe są za to możliwości wyświetlanego obrazu. Jak na takiego malca 80 cali w rozdzielczości 858 x 600 pikseli robi wrażenie.

Będą też:

* złącza VGA, Composite, USB,
* wbudowane głośniki,
* wejście na iPoda,
* cicha praca nie przekraczająca 31 dB.

Tylko czy nie lepiej za podobne pieniądze kupić zwykły projektor?

źródło: IDG

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie mniejszy znaczy lepszy
W większości nowinek z zakresu elektronicznych gadżetów dominują sformułowania: mniejszy, szybszy, tańszy i bardziej ekologiczny. Z trzema ostatnimi sformułowaniami nie trudno się nie zgodzić, ale kwestia wielkości w segmencie telewizorów to juz inna para kaloszy. Kupując telewizor chcemy aby wielkość ekranu była jak największa większa. Kupujemy telewizory o coraz większej i większej przekątnej ekranu chcąc uczestniczyć w wyimaginowanych zdarzeniach jak najpełniej. Obserwując sprzedaż telewizorów nawet tych najtańszych możemy zauważyć przesunięcie zainteresowania w stronę telewizorów o większej przekątnej. Spadek cen wynikający z rozwoju technologii wytwarzania i rosnącego popytu na płaskie ekrany pomimo kryzysu sprzyja tendencji zwiększania przekątnej ekranu.

Wśród dostępnych obecnie monstrualnych ekranów prym wiedzie 150 calowy Panasonic Life Screen, zaraz zanim jest 110 calowy telewizor projekcyjny JVC i 108 calowy Sharp Aquos. Telewizorów 100-103 calowych jest juz mnóstwo możemy wybierać pomiędzy LCD Smasunga i LG, a plazmami Panasonica I LG. Niestety na te monstra trzeba przeznaczyć trochę więcej gotówki bo za wspomniane telewizory będziemy musieli zapłacić od 50 000 do 150 000 dolarów.

źródło: T3Gadget

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
103-calowa plazma Bang & Olufsen
Chcecie postawić w swoim pokoju 103 plazmowe cale od Bang & Olufsen? Nie ma sprawy! Tylko przygotujcie 93 050 dolarów czyli jakieś 305 tysięcy złotych. AUĆ!
Telewizor wygląda rewelacyjnie (ma się rozumieć!), a przekątna musi robić kosmiczne wrażenie. Oczywiście by coś tak ogromnego nie szpeciło trzeba mieć pokój o wymiarach jakichś 80 metrów kwadratowych. Inna sprawa, że jeśli ktoś jest w stanie wydać ponad 300 000 złotych na telewizor, to zapewne na brak przestrzeni mieszkalnej też nie narzeka.
Aktualnie telewizor Full HD jest pokazywany w USA. Będzie dostępny wyłącznie na specjalne zamówienia. Klient będzie mógł wybrać nie tylko rodzaj formy zapłaty (nadzorowany przez bank przelew, gotówka przywieziona ciężarówką, sztaby złota, działka na Marsie), ale nawet i kolor! WOO! Cena od razu wydała mi się mniejsza! Dostępne będą wersje czarne, srebrne, niebieskie i szare… zaraz, chwileczkę! Ktoś płaci 93 050 dolarów za telewizor i ma do wyboru tylko cztery wersje kolorystyczne?! O rany! Myślałem, że za taką cenę B&O pozwoli samemu zaprojektować obudowę i jeśli tylko klientowi się zachce, to umieścić na niej nawet i piktogramy sikających ludzi. Może jeśli dołożymy 10 tysięcy…
Aha! Wspomniane 93 050 dolarów to tylko za wersję wieszaną na ścianie. Jeśli wolicie zmechanizowaną podstawkę, cena podskakuje do 111 805 zielonych. Nawet już mi się nie chce obliczać ile to złotówek.
źródło: prnewswire

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcja 3D z jednego projektora
Firma RealD wprowadziła niedawno do sprzedaży zestawy do projekcji 3D bazujące na jednym projektorze. W skład zestawu poza projektorem wchodzi przełączalny filtr polaryzacyjny synchronizowany z wyświetlanym obrazem. Stosowana w urządzeniu technika Linear Polarization Z Screen jest autorską metodą RealD.
Oferta dostępnych w zestawach projektorów nie jest wielka : NEC NC800, Christie Mirage HD i Lightspeed Design HD DepthQ. Do prawidłowego działania wymagany jest jeszcze ekran o nie depolaryzujący powierzchni tzw. “silver screen”, firma poleca ekrany takich firm jak Harkness, MDI czy Stewart.

źródło: Businesswire

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panasonic walczy o 40″ OLED

Sony jest nadal zainteresowane OLED-ami i bardzo dobrze, bo konkurencja też nie śpi. Panasonic podzielił się, że światem swoim planem związanym z nową technologią. W skrócie - 40-calowy telewizor w przyszłym roku.

Firma połączy siły z Sumitomo Chemical aby jak najsilniej zajść za skórę rynkowym przeciwnikom. Nowy partner ma w ciągu najbliższych 18 miesięcy przygotować do produkcji 40-calowy wyświetlacz OLED. Oczywiście nie wiadomo o jakiej rozdzielczości, grubości i innych parametrach, ale hej! Bądźmy dobrej myśli. Kiedyś w końcu te duże ekrany Full HD OLED muszą się zacząć pojawiać.

Inna sprawa czy dwie firmy dadzą radę. Konkurencja póki co nie pokazuje nic dużego, ale małe wyświetlacze OLED zalewają już powoli rynek (w komórkach tego typu ekran nikogo już nie dziwi). Panasonic chce rzucić klientów na kolana odrazu czymś dużym, ale osobiście spodziewam się opóźnień w stosunku do tych śmiałych planów.

źródło: techdigest · oled-display.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość augmentowa. Nowy pomysł na HDTV?
Telewizory HD nawet bardzo duże i z jeszcze wyższą rozdzielczością niż dzisiaj zawsze będą tylko oknem do innego świata. Nasze przejście do rzeczywistości wirtualnej jest tutaj słabsze niż na przykład po nałożeniu hełmu VR czy poruszaniu się po specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Najlepszym przykładem na to jak dzisiejsze, tradycyjne ekrany są prymitywne, jest rzeczywistość augmentowa. Połączenie tego co realne i sztuczne.

Czy w przyszłości podobne rozwiązania znajdą zastosowanie także w HDTV?

Połączenie realnego obrazu z cyfrowo generowanymi treściami to idealne rozwiązanie na przykład do stworzenie nowoczesnego przewodnika GPS. Połączenie komórki z GPS-em z odpowiednim oprogramowaniem mogłoby zaowocować pokazywaniem nam nie tylko kierunków, ale i opisów miejsc. Wyobraźcie sobie, że szukacie restauracji w okolicy. GPS mówi Wam gdzie ona jest, a po dojściu na miejsce pokazuje też menu, zdjęcia z sali, filmy. Oczywiście można to wyświetlić na ekranie komórki, ale po podłączeniu do niej zewnętrznego, noszonego na głowie wyświetlacza możemy też te same informacje widzieć “na własne oczy”.
To tylko czyste dywagacje fantastyczno-naukowe, ale być może za kilkaset lat ludzie będą używali 6 zmysłów. Poza pięcioma podstawowymi dodane zostanie jeszcze zespolenie z maszyną przedstawiające widzianą rzeczywistość w zupełnie nowej odsłonie. Dzisiaj patrząc na obraz w galerii sztuki podziwiamy ruchy pędzla malarza, kolory, detale. W przyszłości, za pomocą ekranu w okularach lub soczewce kontaktowej może będziemy w tym samym czasie zapoznawać się z życiorysem autora i wymieniać uwagi z innymi odwiedzającymi.

Ale wróćmy na ziemię. W chwili obecnej podobne pomysły kończą się na prezentacjach multimedialnych i zabawnych filmikach znalezionych na You Tube
Czy jednak HDTVmaniacy mają szansę uszczknąć trochę augmentowej rzeczywistości też dla siebie? Pozytywnie nastrajają wzmożone prace nad panelami 3D. W ostatnich kilku latach widzieliśmy istny wysyp pomysłów i rozwiązań mających wnieść nieco wypukłości do naszych paneli. Kilku producentów pracuje też nad systemami sterowania telewizorem za pomocą gestów
Wydaje się, że do garnka wystarczyłoby wrzucić jeszcze tylko mini wyświetlacze zakładane na głowę, odpowiedni soft i voila! Możemy podczas oglądania filmów korzystać z usług BD Live w taki sposób by nie był to tylko głupi dodatek, ale coś praktycznego.

Kilka pomysłów:

* informacje o aktorach wyświetlane w przestrzeni między nami, a ekranem,
* opcje odtwarzacza i telewizora wiszące w powietrzu i obsługiwane gestami,
* listy dialogowe pod telewizorem,
* menu Blu-ray rozwijające się poza granice telewizora,
* animacje pokazujące dźwięk przestrzenny otaczający nas ze wszystkich stron.

Filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=5JZLWMHrenY
http://www.youtube.com/watch?v=Mk1xjbA-ISE
http://www.youtube.com/watch?v=ZKw_Mp5YkaE



źródło: Fot. Leonard Low - Commons Wikimedia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 years later...
  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...