Skocz do zawartości

stereo do 9000


nowicjusz1

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałem prosić Was o radę w sprawie wyboru zestawu stereo. Nie mam zadnego doświadczenia w tej materii. Dotychczas miałem jakieś plastikowe kino domowe Harman Cardon chodzące pod Pioneerem vsx 817. Naprawdę słabo to brzmi. W związku z przeprowadzką chciałbym poprawić nieco komfort odsłuchu muzyki i filmów. Stawiam na zestaw 2 kolumny + wzmacniacz/ amlituner stereo. Sprzęt ustawiony będzie w pokoju 33m3, wys. sufitów 2,2m. Gatunki głównie słuchane : funky, soul, disco, jazz, czasem trochę rocka.

Proponowane zestawy:

YAMAHA R-N602 +CD-S300 +B&W 683

NAD C368 + B&W 683 S2

ONKYO TX-8270 + C-7030 + KLIPSCH RP-280F

Marantz PM6006 + CD6006 + NA6005 + Monitor Audio Silver 8

Chętnie poznam opinie,

Edytowano przez nowicjusz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo padną jakieś propozycje. Od siebie napiszę że każdy z tych zestawów będzie miał diametralnie inne brzmienie, więc dobrze jak byś miał sporo czasu na odsłuchanie który bardziej Ci pasuje. W domu wyłapiesz więcej róźnic niż w salonie. Dla mnie Yamaha gra dość specyficznie, i na dłuższą metę z B&W może być (nie musi odrobinę męczące). Moi obecni faworyci to Nad czy Arcam z brzmieniem ciut subtelniejszym od Japończyków.

Poza tym na pewno przeczytasz że wzmacniacz stereo jest wyraźnie lepszy od amplitunera. Ważne jest też źródło bo od niego całkiem sporo zależy brzmienie zestawu.
Kiedyś szedłem w funkcjonalność i wygląd, teraz stwierdzam że lepszy brzydszy i mniej funkcjonalny ale lepiej grający sprzęt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki, mam nadzieję że oprócz sprzedawców również biorcy tych produktów mają jakieś doświadczenia i spostrzeżenia.

Ważne dla mnie jest , żeby sprzęt łączył się z telefonem, komputerem itp. oraz dobrze wspołpracował z tv.

Dlatego też rozpatruję ampli, jeżeli jednak mam to przypłacić zdecydowanie gorszym odbiorem muzyki wolę wybrać zestaw jak np. PM6006 + CD6006 + NA6005 + Monitor Audio Silver 8 (cena 9k)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc po uwagę Twoje potrzeby oraz budżet z zaproponowanych przez Ciebie ciekawymi propozycjami wydają się być Onkyo na Klipsch oraz Marantz na Silverach 8.

NAD 368 tak ale nie na Bowersach.

Obok tych systemów polecał bym jeszcze odsłuch wspomnianych Quantum 755, które na prawdę prezentują teraz bardzo wysoki współczynnik cena jakość.

A do NADa Także Silvery 8 lub Opticony 6 od Dali.

Możesz też podejść do sprawy inaczej, tańsza elektronika a lepsze kolumny.

Wtedy Silver 10 lub Tannoy XT8 F oraz Yamaha AS 701 czy CXA60 od Cambridge i sieć z Yamahy WXAD10.

Zapraszam Cie na odsłuch oraz wypożyczenie sprzetu u nas na domowe testy. Tylko one dadzą Ci prawidłowy obraz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, na pewno podjadę na odsłuch ale chciałbym być już trochę bardziej ukierunkowany.

Silver 8/Klipsh/B&W lepiej zgra się z Marantz 6006 (warto dopłacić 500pln do 7005?) czy z nad368? 

Onkyo Tx-8270 lub Yamaha R-N602 (warto dopłacić do YAMAHA MUSICCAST R-N803D?) z B&W 683s2 lub silver8 zagrają znacząco gorzej od wyżej przytoczonych?

Tak naprawdę e pierwszej kolejnoći muszę zdecydować czy wyeliminować amplitunery stereo, które w pierwszym odruchu wydawały mi się najlepszym wyborem.

B&W 683 S2 z czym by mogły dobrze się zgrać. Rozumiem że te zestawienie nie jest najlepszym pomysłem? http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c368-bw-683-s2.html

Polecane tu http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/psb-imagine-x2t.html będą lepszymi kolumnami od B&W lub silver8?

 

Edytowano przez nowicjusz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj tak jak radzą koledzy,

Onkyo na Klipsch oraz Marantz na Silverach 8,

nawet NAD 368  na Bowersach i potem Silverach,

Silver 10 lub Tannoy XT8 F oraz Yamaha AS 701 czy CXA60 od Cambridge,

i PSB Imagine X2T jak Ci starczy czasu ;)

a będziesz mniej więcej wiedział o co chodzi - każde kolumny, amplitunery czy całe zestawienia będą miały jakieś wady i zalety, możesz w dwóch różnych sklepach to zobaczysz że akustyka pomieszczenia też ma spore znaczenie i jeszcze lepiej będziesz wiedział co Ci się podoba ;)

Jak Ci się któreś bardzo spodoba to wtedy albo kupisz od razu albo wypożyczysz żeby się upewnić :)

Co do różnicy między model wyższy czy niższy to koledzy muszą się wypowiedzieć, brzmienie podobne przy czym wyższy zwykle jest ciut lepszy nawet w odsłuchu można wyłapać różnicę - czasem warto dopłacić, ale jak wiadomo wszystko ma gdzieś swoje granice ;)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest dla mnie najładniejsza z nich wszystkich, ale czy brzmieniem Ci się spodoba? Yamahę też posłuchaj zobaczysz jak się różni od reszty stawki , co do kolumn to poprosisz w sklepie żeby dobrali na podstawie tego co Ci sie podoba lub nie w pozostałych zestawieniach np razem z bowersami mogą mieś podkreśloną górę pasma czy też basy, na początku jest to fajny efekt ale może męczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę posłuchać i całkowicie zmieniłem zdanie, tzn. zrozumiałem że wygląd nie gra :)

Przesłuchałem:

B&W 683 na ampli Yamaha n602 i nad 375 - na nadzie zdecydowanie lepiej ale generalnie słabo

MA Silvery 10 na nad 368 - bardzo dużo basu, ale to chyba wina małego pokoju odsłuchu

Klipsch 280F - dyskoteka

Focal Aria 926 na zestawie marantza 7005 + CD6006 + NA6005 - przeciętnie , nie wiem czy nie wina wzmacniacza, płasko bez sceny, jakoś mnie nie przekonał mimo iż wydawał mi się faworytem 

Focal chorus na zestawie marantza 7005 + CD6006 + NA6005- całkowicie bez emocji

Pylon Diamond 28na zestawie marantza 7005 + CD6006 + NA6005 - bardzo dobre kolumny, długo nie mogłem się zdecydować czy mniej mi podeszły od Dali.

Dali Opticon 6 na zestawie marantza 7005 + CD6006 + NA6005 - i tu już było fajnie, bardzo instrumaentalne, bardzo przestrzenne, może bez dużego kopa ale no.1 na marantzie

Minas Anor 2,5 na jakimś mocnym wzmacniaczu - wygrało wszystko! może poza budowaniem przestrzeni jak w Dali, ale może mi się tylko wydaje. Naprawdę bardzo dynamiczne i dźwięczne kolumny.

Żeby jakkolwiek spróbować się zmieścić około założonego budżetu sprzedawca poleca mi do Anor-ów jednak jakiś mocniejszy wzmacniacz i tani cd z funkcją streamingu.

Mam odsłuchać następnym razem na Rega Brio-R 2017 i NAIM NAC 122. 

Co sądzicie o tych wzmacniaczach? Wystarczą do sprawnego napędzenia? Nie chcę za chwilę załować że coś nie współgra dobrze i szukać nowego.

Polecano też na forum Tannoy Revolution XT 8F. Warto jeszce poszukać i przesłuchać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM7005 uchodzi za grający mało efektownie. Z pewnością lepszy jest droższy PM8005. Jeśli zrezygnujesz z CD i ograniczysz się tylko do odtwarzacza sieciowego, to na zestaw z 8005 wydasz tyle samo, a zagra lepiej. Druga opcja to zakup 8005 i kupno CD z funkcją odtwarzacza sieciowego. Tu również w tej samej cenie uzyskasz lepszy dźwięk. Marantz nie ma jednak takiego CD, więc będziesz musiał zestawić dwie różne marki. Niektórzy tego nie lubią. Tannoy Revolution XT8F na pewno warto posłuchać. To bardzo ciekawe kolumny. Jeśli będziesz miał okazję posłuchaj PM8005 z Pylonami Diamond, Dali Opticon i Tannoyami. Mi wszystkie te zestawienia bardzo się podobały. Rega Brio-R nie ma porażającej mocy. Jeśli lubisz słuchać głośno, to do 33 m2 może być za słaba. Ekonomiczną opcją może być zakup Yamahy R-N803D (to mimo podobnego wyglądu to bardziej zaawansowany sprzęt niż R-N602), ale nie ma jej jeszcze w ofercie, więc na odsłuchy trzeba jeszcze parę tygodni poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiem się nt sprzętu bo go nie znam ale z doswiadczenia czasem dopiero w domu jak już ochłoniesz słyszysz jak to na prawdę gra :P ja najpierw miałem kolumny, potem dobierałem wzmacniacz a potem źródło, wszystko w domu, za każdym razem coś w brzmieniu się zmieniało więc z czasem metodą prób i błędów doszedłem do brzmienia takiego jakie mi się podoba, ale to jeszcze nie koniec bo w przyszłości mnie czeka wymiana kolumn ;) ... to taka zabawa trochę w budowanie zestawu, pewnie u niektórych trwa ona bez końca ;) trochę inaczej jest jak trzeba wybrac wszystko na raz a sprzęt nie najtanszy więc nie ma miejsca na pomyłkę i pewnie spora presja :P posłuchałbym jeszcze faworytów w innym sklepie w innym pomieszczeniu, czasem dadzą inne źródło - możesz coś pokombinować bo może wyjść różnica :) 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warto jeszcze odsłuchać XT8F ale żadne z tych kolumn Minasów nie pokonają. To wybitne kolumny w swojej cenie.

Mamy je także na stanie. Ale ciekawie Ci opowiedział o wzmaku. Bo o ile lepszy wzmak to się zgodzę ale mocniejszy? Tu ju żnie do końca. Te kolumny są projektowane pod wzmacniacze lampowe o mocy 20W.

Do Rn803 na pewno bym nie dokładał. Lepiej wziąć inny wzmak i opcję WXAD10, a już na pewno pod minasy, Opticony czy też XT8F.

Spróbuj do nich Cayina MT35S, Rokana K3, Marantza PM8005, NADa 368.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja to raczej normalna, od ręki jest za 3900:

http://allegro.pl/okazja-arcam-a38-fmj-wyprzedaz-rewex-plock-i6919545919.html

Pisałeś coś o naimie. To mi się wydaje okazja (jeśli wszystko ok i jest to: cd5 xs + nait xs-2 to koło 10 000 zł jest to rynkowo warte jako używka):

https://www.olx.pl/oferta/nait-xs-cd5-xs-CID751-IDluQmc.html#628dbd9720

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady!

Kupiłem zgodnie z podesłanym linkiem olx zestaw Nait XS + CD5 XS + listwa + kable Naim. 

Sprzęt użytkowany bardzo sporadycznie przez starszego Pana, wg. rozmówcy stał i się kurzył. W pon. powinienem mieć na miejscu. Zakupiłem z możliwością sprawdzenia przed zapłatą.

Cena za wszystko 7000Pln, także super!!! Stary Wilk, dziękuję!!!

Jeżeli wszystko będzie ok zostaje dobór kolumn. Byłem już praktycznie zdecydowany na Minas Anor 3, ale słyszę że wyszedł już nowy model 4.

Ktoś miał przyjemność obcowania z nimi?

Chcę jeszcze sprawdzić z naimem :

KEF R700 - słyszałem świetne opinie

Focal Aria 936 - będzie lepiej niż w 926?

Audiovector QR3 - podobno dobrze się zgrywają z naimem, ale czy nie będą za słabe na moje pomieszczenie?

Sonus faber venere 2.5 - też świetne opinie

Minas Anor 4 - jeżeli jeszcze lepsze niż poprzednik, to może być to..

Tannoy Revolution XT 8F - dobre opinie i mieszczą się w budżecie

Pylon Diamond 28 - przy wcześniejszym odsłuchu były ok i mieszczą się w budżecie

Audio Academy Rhea - też podobno dobre?

Myślicie, że wato dołożyć do tych droższych modeli i mieć spokój na lata?

Do tego muszę dokupić odtwarzacz strumieniowy, myślałem o Pioneer N-50A. Co o tym sądzicie?

Budżet już mocno przekroczony, ale jeżeli mam być zadowolony na lata dołożę.. :)

Edytowano przez nowicjusz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odtwarzacze sieciowe, to gigantem dla mnie jest Bluesound Node2. Duże, starodawne streamery z ekranem i pilotem typu N50 nie mają funkcjonalnie szans z nową falą streamerów obsługiwanych przez aplikacje. Polecam się zapoznać z tym, jak działa Bluesound. Jak się raz spróbuje, to już nie chce się wracać. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...