Skocz do zawartości

stereo do 9000


nowicjusz1

Recommended Posts

Mam Marantza, który ma chyba najgorszą aplikację do sterowania na świecie, ale i tak da się na nim puścić muzykę. Odtwarzacz sieciowy to nie smartfon. Funkcjonalność ma znaczenie, ale nieporównywalnie mniejsze od jakości dźwięku. Wybierać sprzęt Hi-FI kierując się głównie jakością aplikacji, to kiepskie rozwiązanie. No chyba, że jesteś gadżeciarzem, a nie audiofilem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 11:31, Kraft napisał:

S4Home trochę nieuczciwie porównujesz R-N803 z innymi wzmacniaczami. Yamaha kosztuje poniżej 4000 zł, a np. PM8005 lub NAD368 plus WXAD10 około 5000 zł, więc trudno mówić, że kupując Yamahę się dokłada. 

Zrozumiałem dokładać kosztem innego amplitunera np niższego rn602. Nie wzmakow

Minasy 4 porównywaliśmy. Powiem tak jest lepiej ale.musze przegrysc kwestie ceny, jej wzrostu.

Venere 2.5 są ok. Na prawdę dobre kolumny mocny przekaz taki bezpośredni. Focale dużo ciepłej gęściej i jaśniej na górze, minasy w tym wszystkim najbardziej spójne. Xt8f że świetnym stosunkiem cena jakość. 

Dodał bym jeszcze rubicony 6 lub 8 od dali. 

Zapraszam do wypożyczenia kolumn pod system naima do domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft To zabawne, że automatycznie zasugerowałeś, że wybór urządzenia z nieporównywalnie lepszą aplikacją od razu oznacza gorszą jakość dźwięku. Jeden z moich klientów ostatnio sprzedał Marantza NA8005 na rzecz Node'a właśnie ze względu na granie. Jeszcze jeden klient pozbył się swojego DAC'a Hegla, i słucha Node'a prosto z jego wyjść analogowych, bo jest lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 01:01, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

@Kraft To zabawne, że automatycznie zasugerowałeś, że wybór urządzenia z nieporównywalnie lepszą aplikacją od razu oznacza gorszą jakość dźwięku. Jeden z moich klientów ostatnio sprzedał Marantza NA8005 na rzecz Node'a właśnie ze względu na granie. Jeszcze jeden klient pozbył się swojego DAC'a Hegla, i słucha Node'a prosto z jego wyjść analogowych, bo jest lepiej.

Tak zrozumiałem Twój wpis o Node, że polecasz go, bo ma najlepszą aplikację. O dźwięku wprost nie wspomniałeś, więc wydało mi się stosowne wspomnieć, że wybieranie tylko na podstawie aplikacji jest (audiofilskim) błędem.

PS czy ten klient od Marantza NA8005 dobrze się czuł?;) Może po prostu potrzebował gotówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam serdecznie,

Wracam po roku, dopiero udało mi się skończyć remont. Wypadałoby zabrać się za złożenie sprzętu do końca, a tu kasa pusta :(.

Do Naima który ma stać w salonie muszę się chwilę jeszcze wstrzymać z zakupem kolumn, bo nie chcę kupować byle czego i za pół roku wymieniać na docelowe.

Pomyślałem sobie, że i tak muszę kupić coś grającego do gabinetu. Pierwsze myśli skierowałem na mikro zestawy Denona i PianoCrafta. 

Jednak po 2 dniach szperania po forach myślę,że lepszym rozwiązaniem będzie zakup Pioneera xc-hm86D lub Yamahy R-N602 i dołożenia kolumn podstawkowych?

Znalazłem na stronach promocyjne zestawy np. Pioneer + magnat Quantum 723 - cena 3100Pln 

                                                                                + JBL Arena 130 - cena 2600Pln

                                                                                 + Indiana Line Tesi 261 - cena 2800pln

Taki zestaw miałby stać docelowo w gabinecie, jednak puki nie kupię kolumn do Naima wstawiłbym go do salonu.

Pytanie czy korzystniej ustawić kolumny na regale za plecami biurka, czy w narożnikach po drugiej stronie pokoju i czy na pewno mają to być podstawkowe?

Problemem może być, że pomieszczenie ma dwie ściany okien i dodatkowo podwójne drzwi szklane między pokojami. Załączam zdjęcia.

W całym mieszkaniu mam wykonaną izolację sufitu i podłogi wełną 12cm.

Załączam rzuty pokoi, w salonie w narożnikach zaznaczyłem gdzie mam wyciągnięte przewody do kolumn.

Proszę o jakieś propozycje bo po roku czasu już prawie wszystko zapomniałem co wcześniej przez chwilę udało mi się przyswoić :)   

Nie chciałbym przekraczać kwoty 3000pln, może coś poradzicie.

Nie ukrywam, że spieszy mi się bardzo, bo stary sprzęt zostawiłem przy sprzedaży mieszkania i mam grobową ciszę w domu ;)

SKMBT_C36018080608350.pdf

gabinet 1.JPG

gabinet 2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha lepiej by zagrała od Pioneera czy nie ma to specjalnej różnicy?

W tych bocznych oknach będą zamontowane żaluzje, może to trochę pomoże?

S4, może masz jeszcze jakieś ciekawe propozycje zestawu w podobnym budżecie? Coś bym wziął na odsłuch.. :)

System na pewno musi mieć rozbudowane funkcje sieciowe, cd niekoniecznie. Kolumny na pewno podstawkowe? 

 

Czy z naimem xs2 zgrałyby się Kef-r500?

Wystarczyłyby do nagłośnienia salonu?

 

Edytowano przez nowicjusz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za rady. finalnie zdecydowałem się wysupłać kasę na zestaw do salonu, bo gabinet przy tempie prac stolarza to może za 3 miesiące będzie gotowy.

Do naim xs2 i naim cd5xs domówiłem focal aria 926 i pioneer n30ae.

Mam nadzieję że wszystko się ładnie zgra w pokoju. Przy odsłuchu w sklepie było bardzo ok. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...