Skocz do zawartości

TEAC H 300 + SIEMENS RW 555. Jakie monitory do tego?


agaj666

Recommended Posts

Pokój mały, ok.12 m2. Muza typu The Beatles, Led Zeppelin, G. O'Sullivan... Niekoniecznie b.głośno. Ponieważ pokój jest mały i zagracony ( i nic się z tym nie da zrobić) kolumny muszą stać na regale. Tak, wiem, to zbrodnia ale nic się na to nie poradzi. Mogą również stanąć na wysokości ok 110 cm. Jedna w regale, (wnęka 32 x 35 cm) a druga luzem na biurku, w narożniku pokoju. Bas reflex zdecydowanie z przodu musi być. Budżet na kolumny 400 zł. Znalazłem takie coś: 

MISSION 761
Koda AV 702S
Magnat M2
DENON SC-300
MB Quart 190
Yamaha NS-G30
ELTAX MONITOR III
Dali 2B
Dali 102
JBL TLX 2
Denon SC-M7
Canton Fonum 90
CANTON GLE 50
Canton LE 400
Canton GLE 100
Canton Carat 100

 

Co zostawić, co wywalić? 

 

Edytowano przez agaj666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja z powyższych propozycji wybrałbym Dali i Cantona. Dali 102 to ciekawe kolumny, br z przodu (ja miałem 103).

Canton to konstrukcja zamknięta, ale seria GLE jest warta uwagi. Jak masz możliwość odsłuchania obu modeli to polecam, jeżeli nie to ciężko mi doradzić ale wziąłbym raczej Cantony.

 

Dnia 20.08.2017 o 11:56, S4Home napisał:

Konia z rzędem temu kto zna wszystkie te modele :)

Więc możesz poszukać jeszcze więcej i po wymieniać dalej.

S4Home, żenująca odpowiedź. 

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra, sprzęcik skompletowany. Póki co kolumny to Klipsch B2 Synergy. Grają nawet, nawet ale mam problem z czym innym. 
Na wzmacniaczu TEAC H300 Mk III + CD Teac do kompletu, pokrętło głośności jest ustawione niemalże na minimum, a jest ...za głośno. Nie ma mowy o odkręcenu gałki w lewo, bo robi się b. głośno. Chodzi o ruch gałką 2-3 mm. Ciężko jest słuchać cicho. Co jest przyczyną? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, które kupiłeś mają dosyć wysoką skuteczność (wg. producenta 92dB) i to może być powodem Twojego problemu. W CD nie masz możliwości regulowania sygnału wyjściowego? Jeżeli nie, to nie pozostaje nic innego jak przyzwyczajenie się do słuchania głośno :)

Sprawę można jeszcze rozwiązać w następujący sposób - zamontować dzielnik rezystorowy na wejściu wzmacniacza. W ten sposób zmniejszamy sygnał wchodzący do wzmacniacza. Możemy wtedy operować potencjometrem głośności nie tylko na początku skali. Ma to o tyle duże znaczenie (poza wygodą użytkowania), że potencjometry na początku i na końcu skali mają największe nierówności między kanałami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zamontować dzielnik rezystorowy na wejściu wzmacniacza". Teorię względności Einsteina też mam w jednym palcu ;)

Powiedzmy, że ogarniam gałko i guzikologię na sprzęcie ale reszta to czarne voodoo :)

To prosty plejerek, nie ma nic do regulowania sygnału. 

Mogę też zmienić kolumny ale na jakie? 88dB albo mniej? 

Edytowano przez agaj666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci pomóc w przerobieniu wzmacniacza. Zapewniam Cię też, że nie ma to nic wspólnego z Einsteinem :)

Kolumny też można zmienić, tylko szkoda by było skoro masz dopiero co kupione te B2. Najlepiej jakbyś sprawdził na pożyczonych kolumnach, czy będzie wystarczająca poprawa przy kolumnach o skuteczności np. 87-88dB. Jeżeli Klipsch nie kłamie i faktycznie B2 mają 92dB, to pięć decybeli mniej powinno zrobić odczuwalną różnicę w głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się aby taki problem był w B2. Ok są wysoko skuteczne ale nie popadajmy w panikę że nie da się kręcić.

CD Direct wciśnięty? Czy CD ma możliwość regulacji wyjścia?

Kolejna sprawa to możliwe że potencjometr uszkodzony.

Nie spotkałem się z zestawieniem żadnym w audio takim aby nie można było dojść swobodnie do godziny 9 na wzmaku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie da do 9 kręcić. Nie chcę słuchać na włączonym CD Direct.

Przeprowadziłem eksperyment. Podłączyłem tuner Teac od kompletu i telefon. W tunerze można zrobić głośno tak do połowy skali, a po podłączeniu telefonu rozkręciłem gałkę do oporu i wtedy dopiero zrobiło się głośno. 

Edytowano przez agaj666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...