Skocz do zawartości

Kolumny oraz wzmacniacz do 1000zł


Didiax

Recommended Posts

Witam, jestem kompletnie zielony w sprawach audio a przeglądając forum nie znalazłem informacji które by Mnie interesowały.

Licząc na pomoc osób które rozpoznają marki sprzętu audio poszukuję kolumn podłogowych oraz dostosowanego do nich wzmacniacza.

Komplet chciałbym kupić w granicach 1000zł.

Słucham głównie muzyki dyskotekowej oraz imprezowej (disco/techno) więc poszukuje coś z mocnym, ale to naprawdę mocnym bassem. 

Jedyny kontakt jaki miałem z głośnikami to niedawno kupione Manda SPK5008 które kilka godzin temu zwróciłem z racji głośnego wentylatora oraz szumów przy cichej muzyce. Gdyby nie za słaby wzmacniacz do 3 głośników bassowych byłbym z nich zadowolony.

Zależy mi aby przy wyłączonej muzyce nie odczuwać dyskomfortu przy komputerze.  Mówię tutaj o wentylatorach czy "szumach". 

Wymiary pokoju to 4x5.

Zastanawiam się nad Kruger&Matz Journey 5.0 ale przeraża mnie ich mała moc. (CLICK)

Myślę także nad Mini-wieżą LG CJ45, niby mają te 720W ale bass nie jest zadowalający (CLICK) 

Więc teraz czy ktoś mógłby zasugerować Mi sprawdzone produkty ? 
Proszę o nie potępianie wątku ani Mnie za kolejny post z serii "a za ile kupie" ponieważ naprawdę siedzę w internecie grzebiąc po forach ale nic nie mogę znaleźć.

Jeżeli będzie potrzebne więcej informacji z chęcią je udzielę.

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę Cię ,,oświecę,, bo widzę że na temat mocy sprzętu masz zupełnie BLADE pojęcie. Zastanawiasz się nad wieżą LG bo ,,uwiodła,, cię jej moc. Teraz się zastanów - skoro ta wieża pobiera 80 W z sieci to w jaki sposób jest w stanie wytworzyć ponad 700W mocy na wyjściu? Jeśli prawdziwa moc tej wieży będzie się mieściła w 20W na kanał to będzie duży sukces. Ta opisana moc to zwyczajny CHWYT MARKETINGOWY. No i jeszcze jedno - ważniejsza jest efektywność kolumn niż ich moc w watach. A żeby jeszcze bardziej Cię uswiadomić to mogę Ci z pełną odpowiedzialnością napisać, że kolumny o prawdziwej mocy 50-80W z dobrą skutecznościa zagrają kilkakrotnie głosniej ilepiej niż te od tej wieży. Nie będe Ci nic doradzał na temat konkretnego sprzętu, natomiast proponuję wybrać sie do najbliższego marketu ze sprzętem i porównać brzmienie takich wynalazków z brzmieniem nawet niezbyt drogich kolumn. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Trochę poczytałem na temat sprzętu audio i masz rację.
Na jakimś forum przeczytałem, że czym większa średnica głośników niskotonowych tym lepszy bass?
Zależy mi na intensywnym basie przy dobrej jakości dźwięku. 

Chciałbym także zapytać w jakie firmy kolumn oraz wzmacniacza kierować?
Sporo na allegro jest aukcji firmy VOICE KRAFT. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł to raczej nowego sprzętu @Didiax nie kupuj. A nawet o używane kolumny podłogowe w tym budżecie będzie ciężko - sugeruję kolumny podstawkowe.

Niestety ponieważ doświadczeni koledzy nie piszą już na forum to pewnie nikt nic sensownego Ci nie poradzi. Ale możesz przejrzeć stare wątki z radami - może coś ciekawego znajdziesz?

Ze swej strony wklejam link do fajnych kolumn podstawkowych Mission M32i - wprawdzie z Niemiec ale cena (50 EUR) jest niezła (do tego 100zł za kuriera z Niemiec).

Mission M32i LINK

PS. Magnat Supreme 802 to nawet za darmo bym nie wziął. Coś co kosztuje jako nowe 800zł nie może zagrać. Co najwyżej fajna półka pod kwiatki. :8_laughing:

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okej, dziękuje bardzo za pomocne odpowiedzi. Rozumiem że w takich pieniądzach nie dostanę idealnego efektu studyjnego ale liczę, że forumowi zawadiacy pomogą mi w doborze sprzętu. 
Ogólnie trochę przyglądałem się Altusom i głośnikom Tonsila, czy ktoś może się wypowiedzieć o tych dwóch firmach ? Jest wiele opini pozytywnych jak i negatywnych w internecie i prosiłbym o podanie najlepszych głośników w stosunku jakości do ceny.
Pozdrawiam.

 

[Edit]
Czy w głośnikach Mission M32i dostanę taki bass jak w dużych głośnikach ?

Edytowano przez Didiax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 14:10, Didiax napisał:

Słucham głównie muzyki dyskotekowej oraz imprezowej (disco/techno) więc poszukuje coś z mocnym, ale to naprawdę mocnym bassem. 

4 godziny temu, Didiax napisał:

Rozumiem że w takich pieniądzach nie dostanę idealnego efektu studyjnego ale liczę,

 

Didiax niestety nie tylko masz małe pojęcie, doświadczenie ( nic w tym złego, bo  każdy kiedyś zaczyna) , ale trochę nie odrobiłeś lekcji ( w sensie poczytania jakiś tematów, testów etc i nie pisz że jest inaczej;))  bo najpierw w poście piszesz, że słuchasz disco i lubisz jakiś "bass", a w kolejnym poście obawiasz się, że nie dostaniesz jakiegoś efektu studyjnego( czy jakości studyjnej). Brzmienie studyjne to zupełnie inna para kaloszy wobec brzmienia "dyskotekowego".

Miotasz się (nadal ten brak oczytania) bo znów z jednej strony myślisz, że dobre niskie tony ( nie bass) dadzą ci duże membrany głośników(myślałeś  pewnie o Altus'ach, czy VK), z drugiej miałeś nadzieję, że bas da ci to"moc" np mini wieży LG,, ale o tym koledzy już napisali... Generalnie sama wielkość membran nie daje lepszego basu, aż ta prosto niej jest, bo tanie konstrukcje z budowane z cienkiego paździerza z małymi magnesami nawet na głośniku 20-25cm, zagrają gorzej w niskich tonach, niż dobra solidna konstrukcja(niestety to kosztuje więcej) na głośnikach 16cm.

Generalnie jeśli zależy Ci na głośnym graniu zestawu to nie moc kolumn, a ich efektywność . Kolumna 200W o efektywności 85dB, zagra 2 razy ciszej od 150W 92dB. Inna rzecz, że do takiego pokoju wzmacniacz pokroju Denon pma 520, 510 z kolumnami np. Mission m32i , Mission m74, m 73 , a może trafisz jakąś tańszą serię firmy Quadral, Dali itp byłoby super, niemniej  w 20m raczej kolumny podłogowe. Niema też co też fixować się na "magiczną moc"  kolumn nie to najważneijsze:$, bo odtwarzając muzykę z powyższego przykładowego prawdziwego zestawu, mimo pozornej (dla ciebie) skromnej mocy i tak nawet w połowie skali volumne może być tak głośno, że nie do wytrzymania(granica bólu)...a z taką głośnością, nie mówiąc o dynamice i jakości, plastikowa wieża LG nigdy nie zagra .

Tanich kolumn aktywnych( z wbudowanym "wzmacniaczykiem") z czystym sumieniem nie polecam, mają swe minusy jakościowe, choć taki Kruger journey przy tym LG to i tak klasa lepiej.

Co do basu w Altusach (pytanie jakich 75, 110?) to dobrego basu, ani tam dużo, ani dobrze nasyconego.  Co do pytania czy w m32i jest lepszy bas niż w dużych głośnikach, tyle że w m32 jest już spory głośnik, a skrzynia mimo że niewielka( acz głęboka) jest podobnej wagi niż niejedne tanie podłogowe  ...Nawet w mniejszych m31i jest więcej basu, finezji i jest lepszy niż jakiś altusach 75/110 czy mildtonach. W tej kwocie tylko używki i to leciwe jakiś wzmacniacz ewentualnie amplituner stereo w granicach 300-400zł typu Denon, Onkyo, Yamaha itd i za maksymalnie więcej 600-800zł kolumny( ale odpowiedniej markowej "kolumniarskiej" firmy) i tak będzie ciężko, ale jak się przyłożysz i poszukasz to trafisz dobre oferty. Co do plastic fantastic LG z subem to możesz posłuchać, oczywiście niema 700W, tak jak niema dźwięku studyjnego, czy nawet hifi, ale na łupania umc-umc może się nadawać dla wybranej grupy klientów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 12.09.2017 o 10:23, audiowit napisał:

Slyszalem altusy i midltony. Wierz mi tam jest syk, a o basie można pomażyć. Mission to przy nich wzor wyrafinowania.

 

Dnia 12.09.2017 o 16:27, S4Home napisał:

Zgadzam się.

Z m32 dostaniesz dobry bas, ale chyba nie taki o który ci chodzi

 

Dnia 12.09.2017 o 10:10, jacek75 napisał:

Didiax niestety nie tylko masz małe pojęcie, doświadczenie ( nic w tym złego, bo  każdy kiedyś zaczyna) , ale trochę nie odrobiłeś lekcji ( w sensie poczytania jakiś tematów, testów etc i nie pisz że jest inaczej;))  bo najpierw w poście piszesz, że słuchasz disco i lubisz jakiś "bass", a w kolejnym poście obawiasz się, że nie dostaniesz jakiegoś efektu studyjnego( czy jakości studyjnej). Brzmienie studyjne to zupełnie inna para kaloszy wobec brzmienia "dyskotekowego".

Miotasz się (nadal ten brak oczytania) bo znów z jednej strony myślisz, że dobre niskie tony ( nie bass) dadzą ci duże membrany głośników(myślałeś  pewnie o Altus'ach, czy VK), z drugiej miałeś nadzieję, że bas da ci to"moc" np mini wieży LG,, ale o tym koledzy już napisali... Generalnie sama wielkość membran nie daje lepszego basu, aż ta prosto niej jest, bo tanie konstrukcje z budowane z cienkiego paździerza z małymi magnesami nawet na głośniku 20-25cm, zagrają gorzej w niskich tonach, niż dobra solidna konstrukcja(niestety to kosztuje więcej) na głośnikach 16cm.

Generalnie jeśli zależy Ci na głośnym graniu zestawu to nie moc kolumn, a ich efektywność . Kolumna 200W o efektywności 85dB, zagra 2 razy ciszej od 150W 92dB. Inna rzecz, że do takiego pokoju wzmacniacz pokroju Denon pma 520, 510 z kolumnami np. Mission m32i , Mission m74, m 73 , a może trafisz jakąś tańszą serię firmy Quadral, Dali itp byłoby super, niemniej  w 20m raczej kolumny podłogowe. Niema też co też fixować się na "magiczną moc"  kolumn nie to najważneijsze:$, bo odtwarzając muzykę z powyższego przykładowego prawdziwego zestawu, mimo pozornej (dla ciebie) skromnej mocy i tak nawet w połowie skali volumne może być tak głośno, że nie do wytrzymania(granica bólu)...a z taką głośnością, nie mówiąc o dynamice i jakości, plastikowa wieża LG nigdy nie zagra .

Tanich kolumn aktywnych( z wbudowanym "wzmacniaczykiem") z czystym sumieniem nie polecam, mają swe minusy jakościowe, choć taki Kruger journey przy tym LG to i tak klasa lepiej.

Co do basu w Altusach (pytanie jakich 75, 110?) to dobrego basu, ani tam dużo, ani dobrze nasyconego.  Co do pytania czy w m32i jest lepszy bas niż w dużych głośnikach, tyle że w m32 jest już spory głośnik, a skrzynia mimo że niewielka( acz głęboka) jest podobnej wagi niż niejedne tanie podłogowe  ...Nawet w mniejszych m31i jest więcej basu, finezji i jest lepszy niż jakiś altusach 75/110 czy mildtonach. W tej kwocie tylko używki i to leciwe jakiś wzmacniacz ewentualnie amplituner stereo w granicach 300-400zł typu Denon, Onkyo, Yamaha itd i za maksymalnie więcej 600-800zł kolumny( ale odpowiedniej markowej "kolumniarskiej" firmy) i tak będzie ciężko, ale jak się przyłożysz i poszukasz to trafisz dobre oferty. Co do plastic fantastic LG z subem to możesz posłuchać, oczywiście niema 700W, tak jak niema dźwięku studyjnego, czy nawet hifi, ale na łupania umc-umc może się nadawać dla wybranej grupy klientów

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, temat można zamknąć. Skorzystałem z pomysłu @jacek75 Denon pma 520 oraz Magnat Quantum 505.  Sprawuje się świetnie :)
Szanuję za wyrozumiałość zamiast nagonki na zupełnie niedoświadczonego użytkownika.
Pozdrawiam !

Wyszło prawie drugie tyle ~  1750zł ( nówkę Denon'a za 850zł i używki z olx Quantumy 900zł) ale myślę, że było warto

Edytowano przez Didiax
Aktualizacja (cenowo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! :) Miej też na uwadze, że każdy nowy "nabytek" audio musi się wygrzać. Dźwięk będzie się zmieniał wraz z upływem czasu. Może być to nagła zmiana lub powolny proces rozciągnięty w czasie. Ja nazywam to "otwieraniem się dźwięku". Będziesz mógł zaobserwować np. lepiej kontrolowane tony niskie, lepsze nasycenie w średnicy czy większa szczegółowość wysokich itd. Zazwyczaj nowy sprzęt potrzebuje ok. 100-200 godzin by zaczął grać jak powinien.

Bądź cierpliwy i życzę Ci dużo radości z odsłuchów!  Postaraj się zadbać o akustykę. Zawsze można coś zmienić, by zestaw grał lepiej :). Napisz nam o swoich wrażeniach odsłuchowych za jakiś czas. Cieszę się, że nie kupiłeś plastikowego zestawu z marketu tylko w miarę przyzwoite stereo.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 1Ender napisał:

Gratuluję zakupu! :) Miej też na uwadze, że każdy nowy "nabytek" audio musi się wygrzać. Dźwięk będzie się zmieniał wraz z upływem czasu. Może być to nagła zmiana lub powolny proces rozciągnięty w czasie. Ja nazywam to "otwieraniem się dźwięku". Będziesz mógł zaobserwować np. lepiej kontrolowane tony niskie, lepsze nasycenie w średnicy czy większa szczegółowość wysokich itd. Zazwyczaj nowy sprzęt potrzebuje ok. 100-200 godzin by zaczął grać jak powinien.

Bądź cierpliwy i życzę Ci dużo radości z odsłuchów!  Postaraj się zadbać o akustykę. Zawsze można coś zmienić, by zestaw grał lepiej :). Napisz nam o swoich wrażeniach odsłuchowych za jakiś czas. Cieszę się, że nie kupiłeś plastikowego zestawu z marketu tylko w miarę przyzwoite stereo.

Pozdrawiam

Dziękuje za cenne rady. Nie miałem o tym pojęcia. A czy w tym przypadku lepiej nie dawać od razu przysłowiowo "w palnik" i lepiej je oszczędzać zwłaszcza jeżeli chodzi o natężenie niskich tonów ?
(Nie mówię, że tak robię bo słucham muzyki na przyzwoitym poziomie ale warto mieć to na uwadze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie. Z nowych audio miałem tylko daca. Nie było tam regulacji głośności :) Zawsze kupowałem i kupuje tylko i wyłącznie sprzęt używany. Myślę, że koledzy coś więcej napiszą o tym zagadnieniu, które Cię nurtuje.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...