Skocz do zawartości

Słuchawki do filmów


Recommended Posts

Witam, panowie rozglądam się za słuchawkami do oglądania filmów. Mają one jak najbardziej odzwierciedlić wrażenia słuchania w normalnym kinie 5.1. Muszą być pełnowymiarowe wokółuszne zamknięte. Wstępnie zastanawiam się nad Sony MDR-HW300K i kwota 1700zl to max jaki mogę wydać na owe słuchawki. Czy ktoś już miał styczność z tymi słuchawkami i może się podzielić wrażeniami? Czy są one warte swojej ceny? Zaznaczam że słuchawki mają być w 85% do filmów. Filmy oglądam przeważnie ze ścieżką dźwiękową dts-hd i chciałbym również taką ścieżkę wykorzystać w słuchawkach.  

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)  

 

Edit: słuchawki które miałem na myśli to Sony MDR HW700DS a nie hw300k. Zły model wkleiłem :) 

Edytowano przez PullUp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jedyne co mogę Ci powiedzieć, to to, że słuchawki 5.1, 7.1 czy 16.1 to potężna ściema. Fikcja. To nie działa. Możesz albo wkupić się w marketing i mieć teoretyczny, udawany surround na głowie, albo wybrać porządne słuchawki stereo, do których ewentualnie downmixował byś sygnał z dolby/dts do stereo, co nie jest problemem, bo zrobi to każdy szanujący się odtwarzacz.

Gwarantuję, że przy wysokiej jakości słuchawkach stereo efekt będzie lepszy. Nie ważne, czy mówimy o filmach, grach, czy tym bardziej muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Szczecin dziękuję za zainteresowanie tematem. Na sąsiednim forum właśnie to samo mi napisali i obecnie jestem również tego zdania. Obecnie jestem nastawiony na Audio-Technica ATH-MSR7 Czy to dobry wybór? Ktoś może powiedzieć o nich co nieco? Co prawda czytałem trochę opinii i recenzji na ich temat, ale dodatkowych informacji nigdy za wiele. Czy w przedziale cenowym do 1000zł znajdę coś lepszego co lepiej sprawdzi się w filmach? Podkreślam że potrzebuję słuchawki wokółuszne zamknięte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSR7 to słuchawki mobilne. Zdecydowanie bardziej polecam model ATH-A990Z, bądź A1000Z, jeżeli możesz dołożyć do słuchawek, które zostaną z tobą większość życia. :)

Obie konstrukcje miażdżą MSR7 pod względem jakości dźwięku i komfortu, ale oczywiście, w odróżnieniu od MSRów, nie zagrają z telefonami/tabletami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, odkopię trochę temat, żeby nie tworzyć nowego.
Myślę nad zakupem słuchawek bezprzewodowych i zastanawiam się nad czymś z dźwiękiem przestrzennym w budżecie do... 500 zł? Niestety temat okazuje się być dość skomplikowany, a o konkretne informacje w necie nie łatwo i często się one wykluczają. 
Otóż chciałbym móc podłączyć to zarówno do TV jak i PC - aby mieć surround podczas oglądania SW jak i grając w Overwatch.
Wiadomo, że chodzi o virtual surround, bo chciałbym chociaż akceptowalną jakość audio utrzymać.
Mój sprzęt to: TV SONY KDL 50W755C i amplituner DENON AVR-X520BT (dekoder Horizon UPC podłączony do TV i kablem Toslink do ampli). Niestety żadne z tych urządzeń nie ma możliwości podłączenia słuchawek bezprzewodowych. Potrzebuję zatem transmitter BT. I teraz pojawiają się pytania:
1. Technologie surround dla słuchawek jakie znalazłem to: Dolby Headphone, DTS Headphone: X, Dolby ATMOS, Windows Sonic. Niemniej aby ich użyć potrzeba oprogramowania lub specjalnego sprzętu. Tego drugiego nie mam, a to pierwsze jest, ale tylko dla PC. Coś jeszcze powinienem zgłębić?
2. Dla komputera sprawa wydaje się prosta: oprogramowanie + wbudowany BT i powinno działać. Ewentualnie, jeżeli wbudowany BT jest słaby/stary, to zewnętrzny transmitter na USB z aptX, v4.0+. Wystarczy?
3. Dla TV sprawa się komplikuje. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem byłby transmitter BT z wejściem optycznym i procesorem dźwięku, który przekoduje DTS/DD na jeden z sygnałów virtual surround. Mam rację? Czyli np. SONY MDR DS6500 by się sprawdziły. Niestety są drogie, w zasadzie już niedostępne, no i nie podłącze ich do laptopa... Nie ma innej opcji na to? Naprawdę na rynku nie ma bezprzewodowych słuchawek surround do kina domowego??
4. A może takie słuchawki: Turtle Beach ELITE 800 by działały z TV? Jest wejście toslink i wygląda na to, że transmitter koduje do DTS Headphone:X (bo konsola PS4 tego nie ma wbudowanego). Pytanie czy takie słuchawki zadziałają z Windows Sonic/ATMOS po podłączeniu do laptopa?
5. Jeżeli udało by się znaleźć rozwiązanie dla zwykłych słuchawek, to myślałem nad: MEEaudio Air-Fi Matrix2
6. Czy to prawda, że w słuchawkach BT jak chciałbym też używać mikrofonu w grach, to pojawia się problem z jakością dźwięku? Czy to tylko kwestia starego BT, a na v4.0+ działa ok?
Ktoś coś podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...