Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do PC


Signum

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Przymierzam się do kupna zestawu amplituner + kolumny do swojego komputera. Na początek chciałbym zestaw stereo, z czasem może rozszerzę do 5.1. 

1. Pomieszczenie - póki co jest to pokój o powierzchni około 16m^2, ale w niedalekiej przyszłości będę się przeprowadzał do innego mieszkania. W kazdym razie powierzchnia nie powinna przekroczyć 20m^2.

2. Do czego zestaw będzie wykorzystywany - właściwie do wszystkiego ;) głównie muzyka (zwłaszcza elektroniczna, ale nie tylko), filmy i gry. Lubię dobry, głęboki ale nie męczący bass i raczej "cieplejsze" brzmienie.

3. Chciałbym kupić raczej nowy zestaw, nie używany.

4. Nie zależy mi na funkcjach sieciowych amplitunera, bo i tak będzie praktycznie zawsze podpięty pod kompa. Mile widziany bluetooth, jakby mnie naszło na słuchanie z telefonu. Za to na pewno musi mieć wejście i wyjście HDMI, tak żebym mógł podpiąć monitor i nie podłączać ampli do zintegrowanej karty dźwiękowej w komputerze z wiadomych względów (ale HDMI to chyba standard w nowszych amplitunerach?).

5. Chciałbym się zmieścić w budżecie 2000zł.

Jeśli chodzi o amplituner, to póki co wytypowałem Yamahę RX-V381. Co do kolumn, to nie mam za bardzo pomysłu... Prośba o pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje pod względem wyposażenia oraz przede wszystkim brzmienia, zdecydowanie namawiałbym Cię na amplituner marki Denon. Idealnym modelem, spełniającym wszystkie Twoje wymagania, dodatkowo oferujący dźwięk raczej spokojniejszy, cieplejszy będzie AVR-X520BT

Natomiast w kwestii kolumn w rachubę wchodzą konstrukcje podstawkowe oraz podłogowe. Z dobrych monitorów na pewno zaproponowałbym Indiana Line Nota 260X. To wystarczająco mocne, dynamicznie grające kolumny, oferujące lekko ocieplony, miękki dźwięk. To idealne połączenie z amplitunerem Denon. Drugą opcją jest polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor, która także sprawdzi się brzmieniowo w Twoim systemie. Warte rozważania są także kolumny Wharfedale Diamond 220.

Natomiast w przypadku konstrukcji podłogowych idealną opcją będzie STX Electrino 150.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie faktycznie skoncentruję swoją uwagę na amplitunerze Denona :) 

Natomiast mój błąd, że nie sprecyzowałem o jakie kolumny mi chodzi. Zdecydowanie chciałbym kolumny podłogowe. Zaproponowane przez Ciebie STX-y wykraczają dosyć dużo poza budżet niestety...

Poczytałem trochę i wytypowałem jeszcze kilka:

1. Magnat Supreme II 1002 - pytanie czy moc tego amplitunera nie będzie tu zbyt mała?

2. KODA AK-48F - wyglądają ciekawie, jednak nie ma zbyt wiele informacji o nich w internecie

3. Taga Harmony TAV-606F v.3 - choć to chińska firma to z tego co widzę te kolumny są dosyć popularne i aż podejrzanie wychwalane... może warto?

4. STX F-200 - tutaj zgaduję że brzmienie nie jest raczej ciepłe?

5. Quadral QUINTAS 6500F - budżet lekko przekroczony, ale widzę że zbierają pozytywne opinie w tej cenie. Jak na razie mój faworyt :) Co o nich myślicie? I czym się różnią od modelu 6650? Tylko umieszczeniem bass-reflexu?

 

@Q21 gdzie można Was odwiedzić na odsłuch? :) 

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to ma byc do muzyki to zdecydowanie lepsza opcja jest zestaw stereo, bedzie gral duzo lepiej,

Kino domowe 5.1 to tylko do filmow, muzyka nie zagra.

Proponowalbym zestaw uzywany - kupisz taniej i jakos bedzie lepsza. Ewentualnie uzywany wzmacniacz i nowe kolumny jezeli musisz miec rzeczy nowe :)

Przydal by ci sie tez jakis DAC, za jakies 100 PLN mozna juz kupic.

Nie zapomnij tez o kablach, bardzo duzo daja jezeli chodzi i dzwiek, Melodika ma bardzo dobry stosunek ceny do jakosci, sam uzywam i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie tędy droga.

Po pierwsze piszesz że zależy ci na sieci a podajesz model który jej nie ma. Denon także!

Po drugie idziesz w stereo na bazie amplitunera kina, nie!!

Po 3 kupisz amplituner za 1300 zl a na kolumny dasz 700 zł?

Bardzo bardzo słabo. 

Nie będę cię oszukiwał bo nie o to chodzi. W tej cenie nie dostaniesz nowego sprzętu którego szukasz. Albo dostaniesz i będzie to dno. 

Idź w stereo. Zapomnij o HDMI. 

Lub idź w HDMI i zapomnij o nowym. 

Twój wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

W takim razie jaki byście polecali wzmacniacz stereo do kolumn frontowych Quadral Quintas 6500? Kwota do 1000zł, najlepiej nowy, ale używany też wchodzi jednak w grę.

Idealnie gdyby dało się jeszcze podpiąć subwoofer :) 

 

PS. Napisałem że NIE zależy mi na funkcjach sieciowych :) bez bluetootha też się obejdę.

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne, być może głupie pytanie :) Jak podłączyć Denona PMA720 do komputera? Nie chcę wykorzystywać zintegrowanej karty dźwiękowej (mam tylko wyjścia analogowe). Rozumiem że wypadałoby kupić osobną kartę? Na płycie głównej mam tylko slot PCIe, brak zwykłego PCI.

Subwoofera też raczej nie podłączę?

Edit: @eryk2kartman wspominał o DAC-u. Jaki wybrać w takim razie? Nie ukrywam że chciałbym jak najtaniej, budżet i tak już jest mocno przekroczony. 

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w tej cenie to zdecydowanie lepsza opcja bedzie uzywany wzmacniacz. Jezeli lubisz cieply dzwiek to bym szedl w HK680/690.

Co do podlaczenia wzmacniacza do kompa - jezeli karta muzyczna ma wyjscie analogowe to super, uzyj zwyklych RCA.

Jezeli nie ma analogowego to odrazu powiem ze uzywanie mini Jack--> 2xRCA to slaba opcja, dlatego proponowalem DAC.

DAC przetwarza digital sygnal na sygnal analogowy, roznica w odsluchu jest bardzo duza. Z najtanszych jest DAC Fiio cena kolo 120 pln -osobiscie nie sluchalem i odrazu kupilem Cambride Audio DAC Magic - cena kolo 600PLN a roznica w brzmieniu jest niesamowita, nie moglem uwierzyc ze to komp tak ladnie gra.

 

Nie zapomnij tez o dobrych kablach glosnikowych, Melodika ma dobry stosunek cena/jakosc.

 

a tak przy okazji to co bedziesz sluchal na tym sprzecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca dobrze się wyraziłem, w zintegrowanej karcie dźwiękowej mam tylko wyjścia mini-jack. Tak więc potrzebuję DACa. Ale nadal nie bardzo rozumiem jak go podłączyć do komputera. Powiedzmy że kupuję ten który polecasz, na przykład http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-konwerter-dac-taishan-wysylka-0zl-i5560458718.html  Problem w tym że w komputerze nie mam ani wyjścia Digital Coaxial ani Digital Optical. Jak to ogarnąć? Może jakiś DAC na USB?

Jeśli chodzi o tego HK680\690, ciężko go dostać w dobrym stanie. Z "komisu" wolałbym nie kupować. Czego będę słuchał - sęk w tym, że właściwie wszystkiego, w końcu to komputer :) Muzyka (właściwie każda, może oprócz klasycznej), filmy i gry.

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC podlaczasz do komputera przez USB, kabel USB A-B a z DAC zwyklymi kablami RCA do wejscia na wzmacniaczu.

Kupujac DAC upewnij ze ze ma takie wejscie z PC zeby dalo sie go podlaczyc :)

 

A na wzmacniacz to uwazam ze warto poczekac, jezeli chcesz HK. Sam posiadam HK PM655 i jestem bardzo zadowolony, chociaz ciagle mam oko na HK 680/690 jak sie trafi to kupie :)

DAC ponizej ma wiekszosc dostepnych wejsc,

https://www.cambridgeaudio.com/products/hifi-and-home-cinema/dacmagic-100

Mysle ze jak porozmawiasz z S4Home to Ci go zalatwia w dobrej cenie :)

 

Moze lepsza opcja by bylo kupic jakis wzmacniacz powiedzmy za 400-500 pln i DAC Magic, potem jak trafisz 690 powiedzmy to sprzedasz ten co masz i kupisz tamten. Zbyt wiele na tym nie stracisz. A DAC Magic Ci zostanie :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się model DAC Fiio D3 przyjmuje sygnał optyczny i coaxialny ( np. TV, odtwarzacze DVD, CD ) ale nie po usb, bo to służy do zasilania. Modelem Fiio który byłby tu trafniejszy to FiiO Q1 ( przy okazji , a może bardziej- mobilny wzmacniacz słuchawkowy). Podobnie funkcjonalnie ma AudioQuest DragonFly . Ciekawą opcją byłby tu w podobnej cenie polecany kiedyś  DAC uNOSTROMO V6  http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-unostromo-detail .

W świetle użyteczności tych pierwszych ( w zasadzie 1 wejście dla PC) sugerowany droższy Dacmagic 100 ( ale bywają używane) jest bardziej  funkcjonalny, bo oferuje wejście optyczne , coaxialne i oczywiście usb asynchroniczne dla PC.

Do pierwszego postu mała uwaga, amplituner kinowy grający z dwoma kolumnami to nie zestaw stereo:10_wink:. To też nie zestaw kinowy... Nie jest to zestaw stereo bo amplituner kinowy ogranicza jakość( tani dość mocno, ale droższy też), a zestaw kinowy też to nie jest bo mimo amplitunera KD masz dwie kolumny, więc z efektów 5.1 lipa. Co do kolumn to za 800zł ciężko kupić coś nowego  dobrego,  solidnego, a z dwojga złego wybrał bym stx f200, gra neutralnie( dla niektórych minus), więc sporo końcowego stylu narzuci styl brzmienia konkretnego wzmacniacza. Jak wolisz fundament w postaci większej ilości niższych tonów to supreme 1002. Aha i kolumny nie mają mocy tylko wytrzymałość na nią więc 1002 nie są za mocne, bo i jak. Kolumny mogą mieć trudną, czyli niską impedancję, zwłaszcza dla mało wydajnych prądowo amplitunerów kinowych.

Jest jeszcze parametr efektywność- dB, kolumna mająca np. 91dB zagra głośniej ( na tym samym ustawieniu pokrętła volume) niż taka z efektywnością 88dB i to nie zależnie jaką ma " moc ", oczywiście kupować należy kolumnę która dobrze brzmi, tworzy duet brzmieniowy z wzmacniaczem , a nie taką co ma więcej dB, czy jakąś magiczną "moc" .

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej opini uwazam ze lepiej zainwestowac w lepszego DACa bo to element kotry zostanie na lata i na pewno bedzies z niego zadowolony.

a wzmacniacz za 400-500 PLn wcale nie oznacza ze gra zle, moze popatrz co jest w ofercie w twojej okolicy i umow sie na odluch, bedziesz bardzo pozytywnie zaskoczony jak 30 letni amp gra:)

Nie zapomnij o dobrych cablach.

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko o fajny dac w małej kwocie. Jeśli kupisz używany wzmak za 1000 zł to znowu dac będzie słabym ogniwem. 

Cambridge by się sprawdził ale rozumiem że to dużo w porównaniu do wzmaka. Gdyby jednak..... To pisz do mnie.

W przeciwnym razie Dragonfly lub lepiej ale zadko spotykany hrt music streamer lub musical fidelity vdac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę zaoferować używany zestaw w praktycznie idealnym stanie, w takim budżecie warto odsłuchać Mission M73, do nich jeżeli to ma być kino domowe to coś z wyższej półki jak np. Arcam AVR250. Komplet amplituner i kolumny są w stanie idealnym, całość kosztuje 1500zł i gwarantuję że będziesz bardziej zadowolony niż ze sprzętu nowego w tej cenie, a stan tych sprzętów Cię w pełni usatysfakcjonuje. Pozdrawiam Mariusz Blak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz już całkowicie zgłupiałem i nie wiem. Kolumny frontowe Quadral Quintas 6650F grają fajnie i czysto ale niestety basu nie mają WCALE na niezbyt dużym poziomie głośności, przy głośniejszym niby jakiś bas się pojawia, ale nie schodzą nisko w ogóle. Testowane na amplitunerach Denon AVR-X520BT i AVR-X1300W oraz na wzmacniaczu Denon PMA520. We wszystkich przypadkach grają podobnie, no może na wzmacniaczu ciut mocniej. Wniosek jest taki, że szukam całkowicie innych kolumn głośnikowych. Takich, które potrafią zejść naprawdę nisko z basem, nawet przy niedużej głośności. Wiem że subwoofera nic nie zastąpi, ale sprawdzaliśmy z kolegą niby słaby amplituner X520BT z kolumnami Canton SP 706 i to jest bez porównania - tam bas był głęboki i mocny. Fakt że Canton to kolumny z trochę wyższej półki, ale żeby aż taka różnica była w przenoszonej częstotliwości? Tańsze kolumny nie zagrają nisko?

Krótkie pytanie: czy w cenie +- 1300zł dostanę dwie kolumny głośnikowe które potrafią grać niskim i mocnym basem? Mogą być nawet używane.

 

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nie wymieniają pochopnie kolumn bo:

Quadral 6500 ma akurat dużo basu

Podłączanie ich amplitunerow kina domowego nie ma większego sensu. Z kolei pma520 to przeciętny wzmak w swojej cenie.

Kolejna sprawa jeśli testowales na 3 urządzeniach i na żadnym nie osiągnąłeś satysfakcji z basu mimo pewnych korekcji to problem leży w akustyce. I wtedy wymieniając nawet na wielkie komody z dwoma 20kami na basie nic nie zrobisz. 

Więc sprawdź najpierw to!!

Inne ustawienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, chodziło o Quadral 6650 ale to chyba (?) bez większej różnicy. Słuchałem ich najpierw w sklepie z jakimś słabym amplitunerem Pioneera i podobało mi się ich brzmienie chociaż faktycznie basu brakowało, ale doradzili mi kupienie Denona X520 (akurat go nie mieli na stanie i nie było jak odsłuchać), podobno miała być znaczna poprawa. Kupiłem na Allegro Quadrale i Denona bo było taniej. Okazała się lipa. Nauczka żeby nie kupować "na słowo". 

EDIT: Podłączyłem jeszcze raz PMA-520AE. Wylączyłem source direct i włączyłem loudness. Pojawił się nawet jakiś basik :) Ale to nadal nie to czego się spodziewałem. Bas jest taki pudełkowy, dudniący i zmulony. Nie jest głęboki, gra raczej tym trochę wyższym pasmem. To zapewne wina źrodła dźwięku, bo niestety póki co leci przez minijack-rca z komputera lub telefonu :D Tak wiem za chwilę mnie za to zlinczujecie. Zastanawiam się na ile sytuacja się poprawi jak podłączę jakiegoś DACa i lepszy wzmacniacz (bo widzę że ten PMA520 jest trochę hejtowany). @S4Home myślicie że można w tych kolumnach liczyć na trochę potężniejszy i niski bas? Wiadomo że to nie subwoofer, ale chciałbym wiedzieć czego się spodziewać po tych kolumnach, jak nisko mogą zejść? Wierzcie lub nie, ale nawet moje stare komputerowe Logitechy Z4 grają niższym basem (oczywiście na niedużym poziomie głośności :D)

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postanowiłem że kupuję AudioQuest DragonFly Black, zobaczymy jaka będzie różnica. Zgaduję że potrzebuję też dobrego kabla MiniJack-RCA? Bo zwykły kabel firmy Hama to będzie profanacja prawda? :) 

A skoro przy kablach już jesteśmy: do kolumn QQ6650 mam kabel Excellent 2,5mm - doradzili mi go w sklepie. Jest odpowiedni?

Ostatnie pytanie: biorę do testów Denona PMA720, czy nie jest on lekkim przegięciem? Mam na myśli to, że kosztuje tyle samo co para QQ6650 czyli 1300zł... Rozglądałem się za używanymi (również wspomnianym hk680), ale niestety ciężko znaleźć coś co nie ma 20 lat i nie jest poobijane, kto wie czy nie naprawiane przez mało fachowe łapy.

Edytowano przez Signum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel do glosnikow jest jak najbardziej ok.

Wszystko wlasnie sie tak zaczyna, ze okazuje sie ze glupie kable kosztuja wiecej niz wzmacniacz:) potem DAC kosztuje wiecej niz kolumny itp, takie bledne kolo troche(nie mowie ze nie ma roznicy w dzwieku i brzmieniu), jak kupisz lepsze glosniki to okaze sie ze wzmak jest slaby itd :)

Nie napalaj sie zabardzo, warto poczekac wydaje mi sie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...