Skocz do zawartości

Cambridge Audio Azur 340A SE potencjometr (gdzie dobry serwis Trójmiasto)


Crow

Recommended Posts

Witam

Mam problem polegający na tym, że po włączeniu wzmacniacza w przypadkach 50/50 nie gra któraś kolumna. Na dobrą sprawę nie jestem pewien czy nie chodzi cały czas o konkretnie jedną z nich (prawą). Żeby "wyłączona" kolumna zaczęła grać muszę pokręcić głośnością na wzmacniaczu przód/tył. Czasem wystarczy niewielki obrót a czasem trzeba pokręcić dość mocno. Od razu zaznaczam, że potencjometr nie powoduje trzasków podczas zmiany głośności.

Dziś rano pierwszy raz poruszałem głośnością ale w foobarze na komputerze a nie na wzmacniaczu i też załapało. Kolumna zaczęła grać. Gdy obydwie kolumny grają to przez cały dzień nic się z dźwiękiem nie dzieje złego. Bardzo, bardzo, bardzo rzadko (raz na miesiąc/dwa) kolumna potrafi się wyłączyć ale pomaga zabieg opisany powyżej.

Dzieje się to już od 4 lat i zaczynam mieć już tego pomału dosyć.

Połączenie wygląda tak: komputer (foobar) -->> optyk -->> DAC Styleaudio Carat Ruby 2 -->> 2x kabel audio -->> wzmacniacz
Wszystko jest w takiej samej konfiguracji od dobrych 6 lat.

Potencjometr jest już zużyty?
Gdzie znajdę dobry serwis, który będzie w stanie go wymienić? Trójmiasto i okolice. Z tego co się orientuję autoryzowany serwis jest aż w Krakowie http://www.audiocenter.pl
 

Edytowano przez Crow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z tego co piszesz stawiałbym na zimny lut, lub zanieczyszczony potencjometr, ale raczej na to pierwsze.

Ja miałem jakiś czas temu identyczną sytuację w jednym z moich wzmacniaczy. Zaniosłem do elektronika i właśnie to stwierdził. To nic groźnego, ale naprawić trzeba, bo faktycznie takie zachowanie wzmacniacza może irytować.

Poszukaj serwisu u siebie, albo najlepiej popytaj wśród znajomych, może ktoś z nich zna jakiegoś elektronika.

Daj znać jak coś ustalisz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja mieszkam w Skierniewicach, ale moja przyjaciółka pochodzi z Gdańska i przy okazji odwiedzin zawiozłem mojego Sansui do tego Pana. Jak nie masz daleko (a z tego co widać to masz kilka kilometrów), to mogę Ci podesłać numer do Pana Przemka na PW. Zadzwonisz i zapytasz co i jak. Wiem że miał przenosić zakład w inne miejsce, więc musiałbyś zapytać o adres.

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starsze klocki Sansui, rocznik 78, więc staruszki. Są w świetnym stanie bo o nie dbam i nie dałbym byle komu grzebać w tym sprzęcie. Kiedyś miałem problem z trzaskami w jednym z kanałów, a że mój znajomy elektronik podupadł na zdrowiu, musiałem szukać pomocy gdzieś indziej.

Tak dostałem kontakt do Pana Przemka od kolegi z Klubu Sansui. Minus, że nie po drodze, ale się udało.

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz już jestem pewien... w 99% jest przyciszona prawa kolumna.

A to odpowiedzi z serwisów:

"Z opisu ciężko coś wywnioskować , trzeba poczekać na cykliczne powtarzanie usterki ."

"Witamy,

Uszkodzenie dotyczyc moze płyty głownej lub też ukladu zasilania z panelem sterowania końcówkami mocy - pomiędzy tymi układami nie ma napięcia. Mozemy sprobowac naprawić uszkodzony układ,  jeśli problem nie ustąpi to trzeba bedzie sprawdzić koszt zakupu nowego układu (po jej symbolu). Sprawdzenia dokonujemy w ciagu 1 dnia od dostarczenia sprzetu do glownego serwisu [...]. Nastepnie kontaktujemy sie celem uzgodnienia dalszych działań."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...