Skocz do zawartości

Cambridge Audio Azur 340A SE potencjometr (gdzie dobry serwis Trójmiasto)


Crow

Recommended Posts

Witam

Mam problem polegający na tym, że po włączeniu wzmacniacza w przypadkach 50/50 nie gra któraś kolumna. Na dobrą sprawę nie jestem pewien czy nie chodzi cały czas o konkretnie jedną z nich (prawą). Żeby "wyłączona" kolumna zaczęła grać muszę pokręcić głośnością na wzmacniaczu przód/tył. Czasem wystarczy niewielki obrót a czasem trzeba pokręcić dość mocno. Od razu zaznaczam, że potencjometr nie powoduje trzasków podczas zmiany głośności.

Dziś rano pierwszy raz poruszałem głośnością ale w foobarze na komputerze a nie na wzmacniaczu i też załapało. Kolumna zaczęła grać. Gdy obydwie kolumny grają to przez cały dzień nic się z dźwiękiem nie dzieje złego. Bardzo, bardzo, bardzo rzadko (raz na miesiąc/dwa) kolumna potrafi się wyłączyć ale pomaga zabieg opisany powyżej.

Dzieje się to już od 4 lat i zaczynam mieć już tego pomału dosyć.

Połączenie wygląda tak: komputer (foobar) -->> optyk -->> DAC Styleaudio Carat Ruby 2 -->> 2x kabel audio -->> wzmacniacz
Wszystko jest w takiej samej konfiguracji od dobrych 6 lat.

Potencjometr jest już zużyty?
Gdzie znajdę dobry serwis, który będzie w stanie go wymienić? Trójmiasto i okolice. Z tego co się orientuję autoryzowany serwis jest aż w Krakowie http://www.audiocenter.pl
 

Edytowano przez Crow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z tego co piszesz stawiałbym na zimny lut, lub zanieczyszczony potencjometr, ale raczej na to pierwsze.

Ja miałem jakiś czas temu identyczną sytuację w jednym z moich wzmacniaczy. Zaniosłem do elektronika i właśnie to stwierdził. To nic groźnego, ale naprawić trzeba, bo faktycznie takie zachowanie wzmacniacza może irytować.

Poszukaj serwisu u siebie, albo najlepiej popytaj wśród znajomych, może ktoś z nich zna jakiegoś elektronika.

Daj znać jak coś ustalisz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja mieszkam w Skierniewicach, ale moja przyjaciółka pochodzi z Gdańska i przy okazji odwiedzin zawiozłem mojego Sansui do tego Pana. Jak nie masz daleko (a z tego co widać to masz kilka kilometrów), to mogę Ci podesłać numer do Pana Przemka na PW. Zadzwonisz i zapytasz co i jak. Wiem że miał przenosić zakład w inne miejsce, więc musiałbyś zapytać o adres.

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starsze klocki Sansui, rocznik 78, więc staruszki. Są w świetnym stanie bo o nie dbam i nie dałbym byle komu grzebać w tym sprzęcie. Kiedyś miałem problem z trzaskami w jednym z kanałów, a że mój znajomy elektronik podupadł na zdrowiu, musiałem szukać pomocy gdzieś indziej.

Tak dostałem kontakt do Pana Przemka od kolegi z Klubu Sansui. Minus, że nie po drodze, ale się udało.

Edytowano przez zieluwid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz już jestem pewien... w 99% jest przyciszona prawa kolumna.

A to odpowiedzi z serwisów:

"Z opisu ciężko coś wywnioskować , trzeba poczekać na cykliczne powtarzanie usterki ."

"Witamy,

Uszkodzenie dotyczyc moze płyty głownej lub też ukladu zasilania z panelem sterowania końcówkami mocy - pomiędzy tymi układami nie ma napięcia. Mozemy sprobowac naprawić uszkodzony układ,  jeśli problem nie ustąpi to trzeba bedzie sprawdzić koszt zakupu nowego układu (po jej symbolu). Sprawdzenia dokonujemy w ciagu 1 dnia od dostarczenia sprzetu do glownego serwisu [...]. Nastepnie kontaktujemy sie celem uzgodnienia dalszych działań."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...