Skocz do zawartości

Nowe stereo do 6 tysięcy


damian25

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Drodzy forumowicze

Jakieś 2 miesiące temu nabyłem stereo Dali zensor 3+ marantz mcr-511. Generalnie jestem z tego bardo zadowolony. Grają świetnie, natomiast ze względu na spory przypływ gotówki chciałbym pójść trochę wyżej w stereo.

 

1 Sprzęt może być nowy albo używany

2. Kwota do 6 tysięcy, ewentualnie może 6500zł jeśli będzie warto.

3. Sprzęt, który mam dali zensor 3+ marantz mcr 511, przeniosę do sypialni, więc nie ma żadnego towarzyszącego sprzętu/

4. Pokój o wymiarach 4,1mx 2,7m= 11m2. Pokój mały, dlatego chciałbym kolumny podstawkowe. Nie mam miejsca na podłogowe niestety. Poza tym uważam, że nie ma sensu do takiego pokoju dać podłogowych. POniżej rysunek pokoju. Kolumny stoją na brzegach komody i tak miałby być ustawiony nowy zestaw. Amplituner pomiędzy kolumnami.

pokoj.png.7afc6c8f7d756b4aadd3d085afa86f67.png

5. Sprzęt, który kupię chciałbym, żeby był już na kilka lat.

6. Funkcje jakie oczekuję: bluetooth, usb, podłączenie do telewizora

7. Mieszkam w Elblągu, ale podróżuje po Polsce. Pracuje jako handlowiec, w przyszłym tygodniu będę w Tychach.

8. Muzyka to trance, electro house i disco

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma możliwości ustawienia jednej kolumny po prawej stronie drzwi (druga kolumna na komodzie, w połowie długości mebla)? Wtedy będziesz miał dobrą stereofonię słuchając muzyki na kanapie. Jeśli kolumny będą stały na komodzie, to sporo stracisz na brzmieniu, a przy takiej kwocie warto żeby inwestycja w sprzęt odpowiednio zaprocentowała. 

Jaką wysokość ma komoda?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

Czy nie ma możliwości ustawienia jednej kolumny po prawej stronie drzwi (druga kolumna na komodzie, w połowie długości mebla)? Wtedy będziesz miał dobrą stereofonię słuchając muzyki na kanapie. Jeśli kolumny będą stały na komodzie, to sporo stracisz na brzmieniu, a przy takiej kwocie warto żeby inwestycja w sprzęt odpowiednio zaprocentowała. 

Jaką wysokość ma komoda?

Generalnie mógłbym tak jest ustawić, tylko musiałbym dokupić jedną podstawkę do kolumny :)

43 minuty temu, Kraft napisał:

Czy nie ma możliwości ustawienia jednej kolumny po prawej stronie drzwi (druga kolumna na komodzie, w połowie długości mebla)? Wtedy będziesz miał dobrą stereofonię słuchając muzyki na kanapie. Jeśli kolumny będą stały na komodzie, to sporo stracisz na brzmieniu, a przy takiej kwocie warto żeby inwestycja w sprzęt odpowiednio zaprocentowała. 

Jaką wysokość ma komoda?

Komoda ma wysokość 85 cm i szerokość 140cm. Co myślisz o takiej wysokości???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Ustawienie kolumn nie jest najlepsze, myślę że warto przemyśleć, może coś przemeblować. Ale to już kwestia porozmawiania.

Wracając do naszego zestawu, spójrz proszę na amplituner sieciowy Onkyo TX-8270. To praktycznie w pełni wyposażone urządzenie, które dodatkowo posiada wejścia HDMI, pozwalające na połączenie wszystkich urządzeń audio-video. Optymalnym zestawem kolumn będzie Focal Aria 906 lub Pylon Audio Diamond Monitor. To dwie kolumny, które oferują szybki, dynamiczny, swobodny dźwięk. Będzie to dźwięk spójny z Twoimi preferencjami.

Jako alternatywa spójrz proszę na elektronikę Pioneer A-50DA z odtwarzaczem N-30AE oraz zestaw kolumn Monitor Audio Silver 2. To trochę droższa konfiguracja, jednak zapewniająca lepszą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej zestawami na miejscu w naszym salonie masz dostępne dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 tys nie zrobisz zmiany całego systemu audio,  nie ma też co robić tego na siłę.  Owszem warto myśleć o  wzmacniaczu i odtwarzaczu sieciowym, ale nie o nowych kolumnach w zastępstwie Dali 3 , racjonalniej do tego Marantza 511 kupiłbym jakieś używane monitory, albo nowe, ale tanie pokroju Magnat supreme , Koda, Wafle,  itp., ale Dali 3 ciężko będzie przeskoczyć w tym budżecie.

Policzmy odtwarzacz sieciowy to jakieś min 1,6-2,2 tys, wzmacniacz z wejściami optycznymi i coaxialnymi kolejne 1,7-2,4 zł i zostaje Ci około 1500zł na kolumny, a gdzie kasa na odtwarzacz CD. Zachęcam by wypożyczyć i porównać coś w stylu Marantz pm 6005, plus sieciowy Marantz NA 6005, razem jakieś 4,2 tys zł , będzie sporo lepsza dynamika, przestrzeń, względem mcr 511, niemniej kolumn  lepszych za 1500 nie kupisz niż Dali zensor 3, są ok. Można posłuchać  i porównać także Yamaha a-s501, plus sieciowa NPS Yamaha 303 ( szkoda że nie ma już modelu sieciowego z odtwarzaczem CD, mianowicie cdn 500 miał wi-fi, usb itd, bo jedyny sieciowy z CD czyli model cdn 301 niema bezprzewodowego wifi i usb (kiepsko), a modele cd-nt 670, 470 są mniejsze gabarytowo), ciekawy model to też Yamaha MusicCast WXC-50 jest całkiem minimalistyczny. Wzmacniacz Yamaha zagra nieco drapieżniej i dynamiczniej niż Marantz 6005, jednak przy kolumnach Dali 3 będzie to jeszcze granie nie z tzw męczących, bardzo ostrych.

Oczywiście możesz rozglądać się za lepszymi kolumnami od Dali 3,  ale wtedy raczej już używane. Wspomniane Monitor Audio z serii silver2 / RX  2 są dobre, pytanie tylko czy odpowiednie do danej elektroniki i gustu, bo nie z każdym wzmacniaczem, pasują raczej do tych ciemniej grających.  Zaś jak koniecznie nowe inne kolumny niż te co masz to wzmacniacz używany- tylko czy będzie miał no wejście optyczne( może będzie, bo bywają czasami w sumie używane 2, 3 latki )

Możesz też spróbować amplitunerów sieciowych stereo typu Onkyo TX 8150, Yamaha RN 602, Pioneer sxn 30, przeskok i tak będzie bardzo duży, do Twojej muzyki raczej nie polecam, (choć może masz inny gust) Onkyo i bratniego Pioneera bo grają nieco detalicznie i szybko, Yamaha 602 ma lepszą plastyczność średnicy, dociążenie dołu, i przestrzeń w górze pasma ( przynajmniej jak tak to odebrałem).

Oczywiście możesz spróbować innych opcji wzmacniaczy, także używanych, plus innej marki odtwarzacz sieciowy. Będąc w salonie np yamahy popatrz na ciekawie wyposażony model np. NAD C338.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Ustawienie kolumn nie jest najlepsze, myślę że warto przemyśleć, może coś przemeblować. Ale to już kwestia porozmawiania.

Wracając do naszego zestawu, spójrz proszę na amplituner sieciowy Onkyo TX-8270. To praktycznie w pełni wyposażone urządzenie, które dodatkowo posiada wejścia HDMI, pozwalające na połączenie wszystkich urządzeń audio-video. Optymalnym zestawem kolumn będzie Focal Aria 906 lub Pylon Audio Diamond Monitor. To dwie kolumny, które oferują szybki, dynamiczny, swobodny dźwięk. Będzie to dźwięk spójny z Twoimi preferencjami.

Jako alternatywa spójrz proszę na elektronikę Pioneer A-50DA z odtwarzaczem N-30AE oraz zestaw kolumn Monitor Audio Silver 2. To trochę droższa konfiguracja, jednak zapewniająca lepszą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej zestawami na miejscu w naszym salonie masz dostępne dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Sądzę, że najlepszym sposobem, żeby się na coś zdecydować byłby odsłuch. Za dwa tygodnie jadę na południe Polski, więc nie będzie problemu żeby zjechać z autostrady i zajechać do CIebie i odsłuchać kilku zestawów. Nie ukrywam, że liczę na jakąś fajną ofertę :). Dodam, iż brzmienie moich zensor 3 mi bardzo odpowiada, chciałbym pójść chyba w tym kierunku. Może dali opticon 2? Ale nie wiem, czy budżetu wystarczy

20 godzin temu, Kraft napisał:

Wysokość komody ujdzie. Podaj jeszcze jej głębokość? A gdzie masz telewizor?

Glębokość 42 cm

 

1 minutę temu, damian25 napisał:

Sądzę, że najlepszym sposobem, żeby się na coś zdecydować byłby odsłuch. Za dwa tygodnie jadę na południe Polski, więc nie będzie problemu żeby zjechać z autostrady i zajechać do CIebie i odsłuchać kilku zestawów. Nie ukrywam, że liczę na jakąś fajną ofertę :). Dodam, iż brzmienie moich zensor 3 mi bardzo odpowiada, chciałbym pójść chyba w tym kierunku. Może dali opticon 2? Ale nie wiem, czy budżetu wystarczy

 

 

Głębokość 42 cm

telewizor mam na komodzie też, ale jest nieduży 32 cale. Kolumny stoją po bokach telewizora.

20 godzin temu, jacek75 napisał:

Za 6 tys nie zrobisz zmiany całego systemu audio,  nie ma też co robić tego na siłę.  Owszem warto myśleć o  wzmacniaczu i odtwarzaczu sieciowym, ale nie o nowych kolumnach w zastępstwie Dali 3 , racjonalniej do tego Marantza 511 kupiłbym jakieś używane monitory, albo nowe, ale tanie pokroju Magnat supreme , Koda, Wafle,  itp., ale Dali 3 ciężko będzie przeskoczyć w tym budżecie.

Policzmy odtwarzacz sieciowy to jakieś min 1,6-2,2 tys, wzmacniacz z wejściami optycznymi i coaxialnymi kolejne 1,7-2,4 zł i zostaje Ci około 1500zł na kolumny, a gdzie kasa na odtwarzacz CD. Zachęcam by wypożyczyć i porównać coś w stylu Marantz pm 6005, plus sieciowy Marantz NA 6005, razem jakieś 4,2 tys zł , będzie sporo lepsza dynamika, przestrzeń, względem mcr 511, niemniej kolumn  lepszych za 1500 nie kupisz niż Dali zensor 3, są ok. Można posłuchać  i porównać także Yamaha a-s501, plus sieciowa NPS Yamaha 303 ( szkoda że nie ma już modelu sieciowego z odtwarzaczem CD, mianowicie cdn 500 miał wi-fi, usb itd, bo jedyny sieciowy z CD czyli model cdn 301 niema bezprzewodowego wifi i usb (kiepsko), a modele cd-nt 670, 470 są mniejsze gabarytowo), ciekawy model to też Yamaha MusicCast WXC-50 jest całkiem minimalistyczny. Wzmacniacz Yamaha zagra nieco drapieżniej i dynamiczniej niż Marantz 6005, jednak przy kolumnach Dali 3 będzie to jeszcze granie nie z tzw męczących, bardzo ostrych.

Oczywiście możesz rozglądać się za lepszymi kolumnami od Dali 3,  ale wtedy raczej już używane. Wspomniane Monitor Audio z serii silver2 / RX  2 są dobre, pytanie tylko czy odpowiednie do danej elektroniki i gustu, bo nie z każdym wzmacniaczem, pasują raczej do tych ciemniej grających.  Zaś jak koniecznie nowe inne kolumny niż te co masz to wzmacniacz używany- tylko czy będzie miał no wejście optyczne( może będzie, bo bywają czasami w sumie używane 2, 3 latki )

Możesz też spróbować amplitunerów sieciowych stereo typu Onkyo TX 8150, Yamaha RN 602, Pioneer sxn 30, przeskok i tak będzie bardzo duży, do Twojej muzyki raczej nie polecam, (choć może masz inny gust) Onkyo i bratniego Pioneera bo grają nieco detalicznie i szybko, Yamaha 602 ma lepszą plastyczność średnicy, dociążenie dołu, i przestrzeń w górze pasma ( przynajmniej jak tak to odebrałem).

Oczywiście możesz spróbować innych opcji wzmacniaczy, także używanych, plus innej marki odtwarzacz sieciowy. Będąc w salonie np yamahy popatrz na ciekawie wyposażony model np. NAD C338.

Dziękuję bardzo za obszerne wyjaśnienie mojego tematu. Nie ukrywam, że brzmienie dali zensor 3 już teraz mi odpowiada, powiedziałbym, że jest świetnie.

Trochę spadł mój entuzjazm, bo sądziłem, że za 6 tysięcy kupię cośs dużo lepszego jeszcze, ale no jest jak jest. Wiem, że bardzo opłaca się kupować używany sprzęt, ale po rozmowie z żoną doszliśmy do wniosku, że zależy Nam na nowym sprzęcie- nie chcemy żadnych rys na sprzęcie itd. Chodzi o kwestie estetyczne. Najlepiej białe kolumny jak dali zensor 3 i już nawet mam na oku kolumny, które w pierwszej kolejności chciałbym przesłuchać- Dali opticon 2. CO o tym sądzisz? Powiedz proszę z czym to najlepiej połączyć?? Ten marantz pm 6005 i marantz na 6005 byłyby dobre? Wiem, że trochę przekroczyłbym budżet, ale powiedzmy, że możemy coś naciągnąć. Uważam, że jeśli mam wydać 6 koła za sprzęt, z którego nie będę zadaowolony, to wole max 8 tys zł i żeby była petarda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się zagęszcza. A ile masz miejsca na komodzie żeby postawić wzmacniacz? Czy może komoda ma półkę, ale wtedy jaką wysoką? Nie wszystko wszędzie wejdzie.

I nie załamuj się. Na pewno kupisz coś dużo lepszego i będzie petarda, tylko ze spokojem. Trzeba poszukać optymalnego rozwiązania.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory za 4 tys to już spory wydatek i ryzyko, zwłaszcza jeśli jest się zadowolonym z obecnych, mających dobra opinię. Trzeba mieć też na uwadze, że o ile sprzęt wyższej klasy owszem jest lepiej wykonany, ma najnowsze i droższe rozwiązania i w skali bezwzględnej gra lepiej to nie zawsze takie granie jest optymalnie dopasowane do przeciętnego Kowalskiego ( sorry za kolokwializm, każdy jest przecież niezwykły) , bo brzmienie takich lepszych klocków bywa zazwyczaj ( nie zawsze) bardziej liniowe, naturalne. Nieraz słychać opinie " takie to drogie, a gra bez życia" . Opticonów 2 nie słuchałem słuchałem mniejszych 1 i podłogowych bodaj 8, drugich nie ocenię bo na AudioShow w sali Dali i marantza coś było z akustyką i puszczaną muzyką- coś mi do końca nie grało jak na drogi sprzęt, natomiast model 1 grał właśnie nieco nijako. Być może nie dorosłem do liniowości i neutralności w brzmieniu i lekkie wybrzuszenia w okolicy dołu i góry jak i ocieplenie średnicy wywołuje  mój nieco większy  uśmiech niż w wypadku linii poziomej charakterystyki i tzw muzyczna prawda, bo cóż to znaczy? Ja np. mało słucham muzyki poważnej, nie rozróżniam fortepianu marki Steinway od Yamahy, czy Kawai , choć cenię brzmienie instrumentów akustycznych, a z gitarami idzie mi już lepiej, bo lubię rocka, dobre wokale. Ty zaś piszesz, że sporo słuchasz trance, electro house i disco, więc czy jest sens szukać tam muzycznej prawdy, liniowości i naturalności, ktoś ją tam słyszał, widział ?

Jak chcesz dołożyć kasę ( choć nie musisz, bo się zmieścisz) to zamiast optikonów 2 i marantza pm 6005 i sieciowego NA6005 , zostań przy zensorach 3 i kup tylko nieco droższy, a lepszy model wzmacniacza Marantz pma 7005, plus sieciowy NA6005.

Entuzjazm nie powinien Ci spadać, podłącz zwyczajnie te Dali 3 pod jeden, drugi i trzeci lepszy wzmacniacz, tzn w ogóle wzmacniacz jako taki bo teraz to jak pisałem 511 to dobra mini wieża, ale wciąż mini wieża. Różnica będzie duża i w dobrym kierunku, zapewne większa i z lepszą relacją cena /poprawa niż z optikonami. Żeby nie było uważam, że kolumny są bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem systemu, jednak największe braki do nadrobienia masz w kwestii ogólnie nazwijmy to "piecyka". Po drodze tańszymi i może odpowiedniejszymi kolumnami do takiej muzyki byłyby jakieś monitory Focala , Cantona serii chrono, Monitor Audio silver/RX , kto wie, chyba Ci się nie spieszy bo masz na czym grać, jak się trafi to posłuchaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie, możesz oczywiście liczyć na bardzo dobrą ofertę, powołaj się tylko proszę na forum. Na miejscu u nas masz ogromny asortyment urządzeń i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach posłuchać i porównać przy dobrej kawie.  Proszę tylko 2-3 dni wcześniej napisz na priv orientacyjną godxinę, zarezerwuję salę odsluchową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przy takiej kościele oraz muzyce polecam silvery 2 lub heco celan gt 302.

Do tego onkyo 8270 lub wzmacniacz magnat ma 600 oraz odtwarzacz sieciowy Yamaha wxad 10.

Jeśli planował byś wycieczkę to zapraszam także do nas. W przeciwnym razie mogę podesłać ci system do testów domowych :)

Sprawdzisz dokładnie przy swojej akustyce. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...