Skocz do zawartości

Pomoc w budowie pasywnych basow do istniejacych kolumn


Recommended Posts

Witam i pozdrawiam, wraz z pierwszym wpisem :-)

Chcial bym zasiegnac rady i pomocy w zbudowaniu pasywnych kolumn basowych do zestawu kolumn 5.1 ktore juz posiadam, aby wzmocnic dol w przednich glosnikach. Nosilem sie z mysla o zmianie calego zestawu kolumn, ale po przesluchaniu paru kompletow w budzecie ktory posiadam (4000zl) doszedlem do wniosku ze nie znajde chyba nic lepszego. Pomyslalem wiec ze moze po prostu dolozyc glosniki basowe do calego zestawu, jako ze brakuje mi dynamiki i "uderzenia" pomiedzy subem a tym co daja przednie kolumny.

Wiec po kolei, moj zestaw i pomieszczenie to:

- dedykowane 25m2 (4,5x5,5x3)
- zrodlo: Xiaomi Mi Box
- amplituner: Arcam AVR500 ktory posiada opcje bi-ampingu, wiec dysponuje ewentualnymi 2 x 120W do osobnych basow
- przod: Avance Omega 509 MKII
- centralny: Avance Omega 504 MKII
- tyl: Avance Omega 506 MKII
- sub: Avance SUB 500

Moje doswiadczenie w temacie jest takie ze wiele lat temu przez 3 lata zajmowalem sie zawodowo naglasnianiem aut i dosc czesto z moim ojcem ktory od wielu wielu lat ma zaklad stolarski budowalismy obudowy do subow pod wymiar. Zrobienie porzadnej obudowy i montaz glosnikow/okablowania nie jest wiec dla mnie problemem, problemem jest dobranie odpowiednich glosnikow i wykonanie zwrotnic aby to odpowiednio zgrac.

Tak wiec szukam opinii czy ma to w ogole sens, oraz jesli tak to rekomendacji glosnikow basowych (i ewentualnie rozmiaru/rodzaju obudowy) aby przejely funkcje basu od Avance 509. Oraz kogos wartego polecenia kto odplatnie zaprojektowal by zwrotnice (bez wykonania) aby to wszystko zgrac w calosc, czyli odciac nieco dolu w 509tkach i dac caly dol na osobne basy. Moj budzet na glosniki i zwrotnice to okolo 1000zl, przeznacznie to tylko i wylacznie kino domowe jako ze do stereo mam osobny system.

Pozdrawiam :-)

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...