Skocz do zawartości

stereo do 20.000


nowicjusz1

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Ten temat jest kontynuacją postu : stereo do 9000.

Dzięki cennym uwagom zmieniłem wcześniejsze wybory i oczekiwania co do zestawu. Zmienił się i budżet.

Pomieszczenie jest w kształcie litery L - salon 35m2 i kuchnia z jadalnią 18m2. Wysokość sufitów - 3,2m.

Muzyka różna z przewagą soul, faunky, jazz, disco .

Kupiłem zgodnie z podesłanym linkiem olx zestaw Nait XS-2 + CD5 XS + listwa + kable Naim. 

Sprzęt użytkowany bardzo sporadycznie przez starszego Pana, wg. rozmówcy stał i się kurzył. W pon. powinienem mieć na miejscu. Zakupiłem z możliwością sprawdzenia przed zapłatą.

Cena za wszystko 7000Pln, także super!!! Stary Wilk, dziękuję!!!

Jeżeli wszystko będzie ok zostaje dobór kolumn. Byłem już praktycznie zdecydowany na Minas Anor 3, ale słyszę że wyszedł już nowy model 4.

Ktoś miał przyjemność obcowania z nimi?

Chcę jeszcze sprawdzić z naimem :

KEF R700 - słyszałem świetne opinie

Focal Aria 936 - będzie lepiej niż w 926?

Audiovector QR3 - podobno dobrze się zgrywają z naimem, ale czy nie będą za słabe na moje pomieszczenie?

Sonus faber venere 2.5 - też świetne opinie

Minas Anor 4 - jeżeli jeszcze lepsze niż poprzednik, to może być to..

Tannoy Revolution XT 8F - dobre opinie i mieszczą się w budżecie

Pylon Diamond 28 - przy wcześniejszym odsłuchu były ok i mieszczą się w budżecie

Audio Academy Rhea -też podobno dobre?

Myślicie, że wato dołożyć do tych droższych modeli i mieć spokój na lata?

Do tego muszę dokupić odtwarzacz strumieniowy, myślałem o Pioneer N-50A. Co o tym sądzicie?

Budżet już mocno przekroczony, ale jeżeli mam być zadowolony na lata dołożę.. 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Edytowano przez nowicjusz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać najnowszych ProAców Response DT8. Na prawdę robią robotę, i nie wymagają dużych ilości watów do zabawy. 

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/d20r-5684.html

Alternatywnie będziemy mieli za dobre pieniądze wychodzące z oferty ProAc Studio 148, ale to już trochę spokojniejsze granie. Też warto posłuchać.

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/proac-studio-228.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze z ciekawości. Twój zestaw to Nait XS + CD5 XS czy Nait XS-2? Który rocznik kolocków? Od pierwszego właściela i z polskiej dystrybucji? Z czym grały do tej pory u tego Pana?

Co do kolumn czyta się, że ludzie chwalą sobie połączenie naima z Eposami i Vandersteenami. Na rynku wtórym za dużego wyboru nie ma w Polsce.

Eposy mają opinie produktów z rewelacyjnym stosunkiem cena jakość jako nowe (często w recenzjach piszą, że grają jak konkurencyjne 2-3 razy droższe).

Chętnie posłuchałbym na twoim miejscu połączenia z Epos elan 35 (jednak jako drobry i dość trudno dostępny produkt cenowo za wiele nie spadły - nowe kosztowały 6000 zł/ para, używki poniżej 3000 też bywały):

http://allegro.pl/epos-elan-35-i6937497882.html

link do recenzji:

http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/1470-epos-elan-35.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorac pod uwagę Twoje preferencje, najbardziej stawiałbym na polską konstrukcję Audio Academy Rhea. To świetne połączenie z elektroniką Naim. Przy zachowaniu świetnej dynamiki, szczegółowości, jest plastyczność, dobre wypełnienie, dociążenie. Namawiam na odsłuch, natomiast prawie wszystkie podane przez Ciebie konstrukcje mamy w salonie na miejscu, zapraszam serdecznie na odsłuchy. W jednym miejscu, w jednych warunkach posłuchasz i porównasz wiele modeli.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nowe kolumny zapłacisz jak za zboże. Kolumny żadko się psują. W tej samej cenie kupisz 2,3 klasy lepsze, używane. Tym bardziej, że masz niezly budżet(przypomnij ile Ci zostało). Jeśli chodzi o polskich producentow to mogę doradzić Ci kilka manufaktur.

Zaczołem się zastanawiać nad tym naimem i tak. W/g mnie trochę mała moc jak na pomieszczenie. Musisz zastosować wysokoskuteczne kolumny, najchętniej 8 ohm. Mogłbyś też narysować pomieszczenie zeby nie było wtopy z ustawieniem. No i nic nie wiemy o Twoich preferencjach brzmieniowych. Tzn jaki dzwięk lubisz? Miekki twardy, jasny, czy lubisz bas itd.

Edytowano przez audiowit
Nie zapominajmy rownież o firmie proac. Też doskonałe polączenie z Naim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo moje pytanie trochę wpasowuje się w klimat tego :)

(przynajmniej jeśli chodzi o Devialety ok 25tys. Zł Stereo)

Uslyszalem opinie ,że Devialet Pahnatom Gold dzięki zastosowanym w nim technologiom, jest w stanie dopasować swoje brzmienie do układu pomieszczenia dzięki umieszczonym tam procesorom.....na ile jest to prawdą?

i czy wogole istnieją takie głośniki które dobrze czują się w bliskich odległościach od ścian bocznych i tylniej? Pytam z ciekawości bo nawet na YouTube usłyszałem ,że bywają bądź byaly kolumny przeznaczone do ustawienia rogowego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...