Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi Ci chyba o impedancję wyjściową wkładki, a nie gramofonu. Każda wkładka ma swoją charakterystyczną impedancję wyrażoną w kohm. Nie wiem jaką dokładnie masz zamontowaną wkładkę, więc nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.  A dlaczego pytasz w ogóle o to? Masz jakiś problem z połączeniem gramofonu ze wzmacniaczem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jestem laikiem w tej kwestii wiec szukam podpowiedzi. Wszystko ładnie gra. Tylko głośniki są 6 ohm 60W a unitra ma 8ohm. Używam systemu oryginalnego unitry z igła 5E mam też system ortophona Concorde z taką samą igła. Zależy mi na polepszenie dźwięku. Dziękuję bardzo za informacje 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o dopasowaniu głośników do wzmacniacza. Jeżeli wzmacniacz ma adnotację, że obsługuje kolumny 8 ohm, to znaczy, że nie można do niego podpinać kolumn o mniejszej impedancji. Grozi to uszkodzeniem wzmacniacza, szczególnie przy głośniejszym słuchaniu. 

Co do wkładki, to wybierz, która Twoim zdaniem gra lepiej. Ortofon to wkładka do miksowania płyt, myślę że Unitra może być lepsza (o ile ma igłę w dobrym stanie). Własny słuch to zazwyczaj najlepszy doradca, więc porównaj obie wkładki i będziesz wiedział co gra dla Ciebie lepiej ?

Jeżeli natomiast myślisz na poważnie o polepszeniu dźwięku, to zmień kolumny. To one mają największy wpływ na jakość tego co słyszysz. Określ kwotę jaką miałbyś na nowe kolumny i coś postaramy się wymyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dosyć oszczędny w słowach... Żeby móc dobrze dobrać kolumny musisz podać jeszcze przynajmniej kilka informacji - metraż pomieszczenia, to czy mają to być kolumny podłogowe czy podstawkowe, rodzaj dźwięku jaki preferujesz, itd. Druga sprawa to akustyka i odpowiednie umieszczenie kolumn w pokoju. Było o tym sporo na forum, warto poczytać bo już samo odpowiednie ustawienie może poprawić dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis że są to kolumny Sony też nie wiele mówi...oby nie jakieś z miniwieży, czy od kina domowego, bo faktycznie gorzej być nie może ;)  I faktycznie jakieś zadbane krajowe z epoki mogą być od takowych lepsze, choć za 600-800zł można zapewne kupić sporo lepsze zachodnie paru zacnych marek.

Co do ich 6 ohm może tak, może nie, raczej nie, pewnie to impedancja nominalna, czyli średnia, czyli wahająca się od 4 do 8 ohm. Przy niższych rejestrach spadająca do 4 i powodująca niedomagania w tej kwestii i grzanie się wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...