Skocz do zawartości

Stereo do 1000 zł


BeYourself

Recommended Posts

Witam,
Przeglądając różne wątki i fora natrafiłem na wiele tematów, w każdym inne odpowiedzi, daty głównie sprzed 2015r. Trochę się w tym wszystkim pogubiłem, dlatego założyłem własny.
Chciałbym zakupić jakiś w miarę przyzwoity sprzęt grający (kolumny + wzmacniacz), nie ma znaczenia dla mnie czy nowy czy używany, cena jak w temacie - chciałbym się zmieścić w okolicach 1000 zł.
W zamyśle pod sprzęt podpięty ma być pod TV (49PUS6561) - muzyka, rzadziej filmy, czasami także chciałbym włączyć jakąś muzykę z laptopa czy z telefonu, wiadomo. 

Pokój prezentuję w załączniku, 16m2.
Zważywszy na jego wygląd, zdaję sobie sprawę z tego, że montaż kolumn będzie nieco utrudniony, stąd też pytanie, czy kolumny ustawione w górnych rogach pokoju będą spełniały swoją funkcję w poprawnym emitowaniu dźwięku (względem położonych na ziemi) czy lepiej wybrać podstawkę i ustawić przy szafkach rtv? A może najlepiej ustawić kolumny z tyłu pokoju?

Pozdrawiam i czekam na propozycje!

21169147_10208144919780880_1018071955_o.jpg

21147107_10208144919580875_384727817_o.jpg

Edytowano przez BeYourself
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym ustawieniem. Z tyłu nie. Kolumny muszą być z przodu. Można by się pokusić o ustawienie jednej na prawym boku szafki a drugiej w miejscu palemki. Jeśli jednocześnie przesuniesz "wypoczynek" trochę w stronę okna, to może być jako tako. Ewentualnie pozostaje ustawienie kolumn na szafce pod TV, ale będzie trochę wąsko i chyba nisko (jakie wymiary ma szafka?). Wieszanie kolumn na ścianie to śliski temat. Przeszukaj forum, to coś o tym znajdziesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle, na ile zdążyłem przeczytać dziś o wieszaniu kolumn na ścianach i poprawnej akustyce, chyba należy uznać, że opcja ustawienia kolumn na szafce czy przy niej będzie bardziej rozsądna.

Szafka ma wymiary:  143,5 x 33,5 x 55,5 [cm] (S,W,G) 

Ściana na której powieszony jest TV natomiast ma 179 cm szerokości. Na czym stoję? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję, że ustawienie kolumn podstawkowych na standach po bokach szafki może być ryzykowne funkcjonalnie. Będą stały koło ciągów komunikacyjnych narażone na przypadkowe strącenie. Może jakiś wąskie podłogówki (15-17 cm) ustawione po bokach szafki się sprawdzą. Są stabilniejsze od kolumn podstawkowych i ryzyko mniejsze. Tylko budżet masz mały, a kolumny wolnostojące są droższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 22:39, Kraft napisał:

Trochę się boję, że ustawienie kolumn podstawkowych na standach po bokach szafki może być ryzykowne funkcjonalnie. Będą stały koło ciągów komunikacyjnych narażone na przypadkowe strącenie. Może jakiś wąskie podłogówki (15-17 cm) ustawione po bokach szafki się sprawdzą. Są stabilniejsze od kolumn podstawkowych i ryzyko mniejsze. Tylko budżet masz mały, a kolumny wolnostojące są droższe. 

Czy +300 zł w budżecie coś zmieni? Wiesz, chciałbym mieć w miarę przyzwoite audio, nic więcej nie potrzeba ponad to :-)

21 godzin temu, S4Home napisał:

Denon pma860 i tannoy m2.

Są takie podstawki pod kolumny które dają je pod kątem. Na sąsiednim forum kolega ma takie do kefow r300. Podobno się sprawdzają. I nie wygląda to źle. 

Jak niska jest ta szafka pod TV?

Dziękuję bardzo za propozycje, jeśli chodziło o to jak nisko jest szafka pod TV to jest to 90 cm, bo wymiary szafki podane są powyżej :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeYourself - myślę, że @Kraft ma rację w kwestii wyboru kolumn podłogowych zamiast podstawkowych. Raz że będą stabilniejsze niż kolumny na podstawkach, a dwa to to, że możesz je przesuwać w celu optymalnego ustawienia (czego nie zrobisz z kolumnami podstawkowymi umieszczonymi na szafce). Kolumny ustawiłbym na bokach szafki, przy dłuższym odsłuchu mógłbyś je wysuwać do przodu. Jeśli powiększyłbyś delikatnie budżet o te 300zł, to można by szukać kolumn podłogowych takich jak Tannoy M3 albo Pylon Pearl. Po ich zakupie zostałoby Ci jakieś 500-600 zł na przyzwoity wzmacniacz i okablowanie, a za to myślę, że spokojnie byśmy coś dobrali do kolumn.

Kolumny mógłbyś z czasem delikatnie "podrasować', wymieniając kabelki wewnętrzne i chociażby kondensatory w torze głośnika wysokotonowego. Koszt niewielki, a podniósłbyś trochę jakość dźwięku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew :) W takim razie jeśli nie dziś, to na dniach przeszukam portale aukcyjne i dokonam zakupu takich głośników. Co do wzmacniacza, rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie jakiegoś z wejściem optycznym? Przeglądając starsze wątki doboru wzmacniacza do M3'ek nie zauważam, żeby takowe się pojawiały, jedynie m.in starsze denon'y. Co proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zwracałbym sobie teraz głowy wejściem optycznym. Jak kupisz, któreś z wymienionych kolumn to poszukamy do nich odpowiedniego wzmacniacza. Myślę, że przydałoby się raczej coś grającego szczegółowo niż "misiowato". Może jakiś Rotel, a może coś z Onkyo... Jak znajdę chwilkę to poszperam jutro na portalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pumpurek Czy to fiio d03k? Czytałem o nim i z tego co wyczytałem, przydałby mi się :-) Co do kolumn, to nie było mnie kilka dni w mieście, ale zdążyłem w tym czasie osłuchać u znajomego kolumny na jakimś wzmacniaczu od SONY, jak dla mnie - laika, brzmienie ogólnie się podobało, oraz zakupiłem własne, które właśnie dziś wypakowałem :-) Teraz zostaje jeszcze dobór odpowiedniego wzmacniacza. @Audio Autonomy, czy coś w stylu ONKYO TX-8211 będzie odpowiednie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu kolumn!

@BeYourself, koniecznie to musi być amplituner? Tak jak już pisaliśmy wcześniej, lepszym rozwiązaniem byłby raczej tradycyjny wzmacniacz stereo. Wymienionego przez Ciebie Onkyo nie znam, ale wydaje mi się, że można coś lepszego kupić. Ile zostało Ci kasy na wzmacniacz i kabelki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy, niekoniecznie, po prostu nie miałem zbyt wiele czasu, a nie chciałem wyjść na kompletnego ignoranta, dlatego szukałem sobie po forach czegoś z onkyo i m3'kami, to się między innymi na coś takiego natknąłem :-) Przewodzików nie wliczałem w koszt, bo mam sporo różnego rodzaju chinch'y, głośnikowych, jedynie optycznego nie mam. Tak do 500 zł chciałbym za wzmacniacz dać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się znaleźć chwilę czasu (choć ostatnio słabo z nim u mnie...) i przeszukać ogłoszenia. Jak znajdę coś co by się mieściło w budżecie i pasowałoby do Twoich kolumn, to dam Ci znać.

P.S. O przewody też warto zadbać i kupić coś lepszego niż zwykłe kabelki za parę złotych. Na początek możesz jednak wykorzystać to co masz, a z czasem wymienisz na coś ciekawszego, co doszlifuje brzmienie zestawu w zamierzonym przez Ciebie kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle... kończy się niedługo aukcja Rotela 935BX. Jeżeli nikt nie poszaleje z licytowaniem się, to powinieneś się zmieścić w swoim budżecie. Wzmacniacz fajnie się zgrywa z Tannoyami, mocy tez mu nie powinno zabraknąć.

Można by jeszcze pomyśleć o jakichś starszych NADach, ale w tej chwili nie znalazłem nic ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...