Skocz do zawartości

Stereo yamaha / onkyo / - tonsil


Adam7_87

Recommended Posts

12 godzin temu, Adam7_87 napisał:

Co myślicie o tym, czy to będzie grało, czy to ma sens?

 

Nikt nie odpowiada, bo twoje pytanie nie ma istotnych i potrzebnych informacji, aby coś mądrego doradzić...bo chyba czytałeś co musi zawierać pytanie ( tzw Pierwsze Posty).

Takie dane jak metraż pokoju, gust muzyczny, oczekiwania brzmieniowe, inne źródła itd to takie minimum, bo wróżek tutaj niema. Jak miałeś amplituner kinowy za 2,5-3k to amplituner stereofoniczny, jak np. te będzie grał lepiej. O tych dwu  amplitunerach jest sporo opisów na Forum, jaki testów porównawczych fachowców w prasie branżowej. Niemniej na podstawie informacji, że chcesz grać z Zeusami, można wnioskować, że na jakości Ci nie zależy i że masz spory salon. Więc równie dobrze możesz  popatrzeć na tańsze, niższej klasy amplitunery, Zeusy są słabym ogniwem systemu audio, chyba że celem jest robienie Łubudubu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam juz sie poprawię, pisałem to pomiędzy karmieniem dziecka

Wiec tak

Pokój mam 6x6m

Łącznie z Żoną to słuchamy prawie wszystkiego

Od polskiego starego rocka, po rege, house, pop, r&b

Ogólnie ja lubię bass, 

 

Napisalen o tym zestawieniem amp +zeus dlatego bo taki zestaw sprzedają niedaleko mnie w sklepie specjalizujacym sie w audio i marke tonsil

Mam przeznaczone ~4tys zl

 

Wifi po to by mieć radio Internetowe, a BT fajnie mieć bo teraz mialem w  amp i korzystałem z tego

Edytowano przez Adam7_87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej cenie zdecydowanie lepiej zrobisz wybierając Pioneer sxn30dab który jest dokładnie tym samym dźwiękowo produktem co 8150 oraz kolumny heco 900. To granie o klasę lepsze od Zeusa. 

A jeśli dźwięk miałby byc deko jaśniejszy to quantum 677.

Zapraszam na odsłuch. Mogę także podesłać do ciebie na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

W tej cenie zdecydowanie lepiej zrobisz wybierając Pioneer sxn30dab który jest dokładnie tym samym dźwiękowo produktem co 8150 oraz kolumny heco 900. To granie o klasę lepsze od Zeusa. 

A jeśli dźwięk miałby byc deko jaśniejszy to quantum 677.

Zapraszam na odsłuch. Mogę także podesłać do ciebie na testy.

A taki zestaw Pioneer + heco w jakiej kwocie moglbym dostac u Ciebie, bo nie wiem czy mi wystarczy zaskorniakow

Drugie pytanko jak by mnie kwota przerosla i na razie zakupił bym same kolumny , a posiadam yamahe 481 będą one współpracowały również dobrze jak w Pioneer 

 

Dzięki wielkie za odp i propozycję

Pozdrawiam Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sklep z produktami Tonsila, powinni Ci wypożyczyć i sam oceń w salonie u siebie. Niemniej według mnie Zeusy to rąbanka na "dyskoteki" i tego typu klimaty, owszem basu jest sporo, pytanie tylko co z resztą pasma, zresztą jakość basu i ilość to też dwie różne sprawy. Przecież muzyka której  słuchasz nie składa się samych  basowych pomruków.

S4Home poruszył kwestię np jasności i precyzji brzmienia bo np. Pioneer/Onkyo  gra dość twardo, precyzyjnie i tutaj z  podobnie grającymi kolumnami , wspomniane Quantumy, byłbym ostrożny. Oczywiście to wszystko kwestia gustu, dlatego trzeba przed kupnem robić odsłuchy, to co dla jednych jest ostre i precyzyjne dla innych może być w sam raz, dla kogoś bas będzie dominował i zacierał resztę, dla innego będzie go mało itd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Jak masz sklep z produktami Tonsila, powinni Ci wypożyczyć i sam oceń w salonie u siebie. Niemniej według mnie Zeusy to rąbanka na "dyskoteki" i tego typu klimaty, owszem basu jest sporo, pytanie tylko co z resztą pasma, zresztą jakość basu i ilość to też dwie różne sprawy. Przecież muzyka której  słuchasz nie składa się samych  basowych pomruków.

S4Home poruszył kwestię np jasności i precyzji brzmienia bo np. Pioneer/Onkyo  gra dość twardo, precyzyjnie i tutaj z  podobnie grającymi kolumnami , wspomniane Quantumy, byłbym ostrożny. Oczywiście to wszystko kwestia gustu, dlatego trzeba przed kupnem robić odsłuchy, to co dla jednych jest ostre i precyzyjne dla innych może być w sam raz, dla kogoś bas będzie dominował i zacierał resztę, dla innego będzie go mało itd..

Doskonale Cie rozumiem, wiadome ze przed kupnem chcialbym odsłuchać glosniki na każdym amp 

Dlatego Zadałem pytanie o yamahe- onkyo i zeusy

Bo o amp wyczytalem na forum ale o zeusach nie było mowy

Nie slucham rabanki z basem na czele

Chce słyszeć wszystko

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponowałbym zrezygnować z funkcji sieciowych i innych dodatków, a wykorzystać je z urządzenia zewnętrznego. Wybór będzie dużo większy i znacznie lepszy jakościowo. W tej kwocie warto odsłuchać jeszcze Monitor Audio Silver S8 wraz z wzmacniaczem dzielonym NAD 114/214. Pozdrawiam i zapraszam do Myślenic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...