Skocz do zawartości

Spotify premium/Tidal- jakość dźwięku a żródło odtwarzania


Recommended Posts

Cześć

Nurtuje mnie pytanie czy sluchając muzyki z ww aplikacji na tym samym sprzęcie stereo, ale z różnych źródeł będzie różnica w jakości dźwięku? Mam na myśli amplituner ze spotify bądź z tv bądź z laptopa podłączonego kablem hdmi do tv czy z telefonu? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor, telefon czy też laptop ze swoją słabą kartą muzyczną to słabe źródła, więc różnice pomiędzy nimi mogą być niewielkie lub żadne. Jednak jeżeli porównasz to do czegoś lepszego np. laptop + DAC, to tutaj już różnica będzie mocno słyszalna.

Jeżeli chodzi o porównanie jakości dźwięku z tv, laptopa lub komórki, to najlepiej jak sam sobie to sprawdzisz i ocenisz różnicę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów i pytań tego typu było na Forum tym i innych już sporo, lukasz można zrobić jeszcze prościej co też odpowie na Twoje pytanie, mianowicie zrobić sobie z np. 4 kopie kilku piosenek i umieścić je właśnie w smartfonie, w usb TV, czy jak piszesz z PC do TV(po co po drodze TV?) i jakoś tam dalej do wzmacniacza/amplitunera, tablecie, itd., oraz w dedykowanym ( do muzyki) czy to odtwarzaczu sieciowym, odtwarzaczu CD, amplitunerze stereo z opcją usb i porównać puszczając w tym samym czasie. Przełączasz tylko źródło i od razu słyszysz, słyszysz różnicę ;)

Gdyby nie było słychać różnicy, byłoby to dziwne, jednak rzeczywistość jest jaka jest.  W Twoim wypadku najlepsza jakość spotify będzie z amplitunera, opcje z PC poprzez TV i dalej, czy z tel. będą gorszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Twój amplituner obsługuje spotify czy tidal ( masz w opcjach wejścia źródła  mozliwość wyboru np spotify), to bez wzgledu na to czy wybierasz muzyke z telefonu czy laptopa ( a urzadzenie odtwarzające w spotify masz wybrane jako Twój amplituner) To striming muzyki idzie bezpośrednio z amplitunera, nie z telefonu czy laptopa, tak wiec w tym przypadku źródło z którego wybierasz muzykę nie ma znaczenia ( ponieważ tak naprawdę w tym przypadku telefon czy laptop robią tylko za pilot zdalnego sterowania) i jakość muzyki jest wysoko bo idzie bezpośrednio z amplitunera. 

Co innego jak masz starszy model amplitunera który nie ma wbudowanego spotify, wtedy jak puszczamy muzykę na telefonie ze spotify i udostępniamy ją np przez bluetootch do amplitunera to w tym przypadku jest bardzo duzy spadek jakości. 

Edytowano przez wojciech_k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...