Skocz do zawartości

Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy


Kraft

Recommended Posts

11 minut temu, wpszoniak napisał:

Niestety zaprzeczę: każda konwersja wprowadza zmiany na tyle duże, że ma wpływ niezależnie od tego jaka ich liczba by nie była. Zaprzeczam też tezie, że trudno usłyszeć każdą (nie tyle kolejną co inną, na przykład: z materiału analogowego do 16 bitowego z próbkowaniem 96kHz lub jeszcze inną) konwersję, a na to aż za dużo przykładów na naszym forum podawałem, by teraz je tu sprowadzać doi nieistotnych.

Czyżby? Do dlaczego w wielu odtwarzaczach CD (może także w Twoim) dokonuje się dodatkowej konwersji (upsamplingu) do wyższych częstotliwości próbkowania i rozdzielczości bitowej? Czyżby projektanci nie czytali Twoich artykułów i nie wiedzieli, że to pogarsza dźwięk? Tak więc już w samym odtwarzaczu CD możemy mieć dwie konwersje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Czyżby? Do dlaczego w wielu odtwarzaczach CD (może także w Twoim) dokonuje się dodatkowej konwersji (upsamplingu) do wyższych częstotliwości próbkowania i rozdzielczości bitowej? Czyżby projektanci nie czytali Twoich artykułów i nie wiedzieli, że to pogarsza dźwięk? Tak więc już w samym odtwarzaczu CD możemy mieć dwie konwersje.

A ja napisałem "pogarsza"? Nie. Napisałem "zmienia"! A to daje różnicę zasadniczą. Natomiast w dalszej części mojej wypowiedzi, gdy użyłem porównania 16 bitowego z próbkowaniem 96kHz do MP3'ki, odnosiłem do skrajnego przypadku, który nie miał nic wspólnego z moim ulubionym CD (zresztą też tam nie porównywałem jakości źródła dźwięku).
Konkludując- używasz argumentów w dyskusji... No, dość nieeleganckich. Ma sens taka dyskusja?
Pozdrawiam, WP
 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna jest ta nadaktywność osób, które... nie zamierzają w tym teście brać udziału. Nie wiem... Panika?
Przy okazji relacji z konwencji założycielskiej partii Wiosna żadne media, ani prawicowe ani lewicowe, nawet nie zająknęły się o wydarzeniu odbywającym się ledwie kilometr dalej. Otóż w komórce lokatorskiej niejakiej Apolonii Psiapsiuszyńskiej odbyła się konwencja założycielska nowej partii pod nazwą Zmartwychwstanie Marynowanego Ogórka. Dlaczego media o tym milczą? Panika?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzarro72 napisał:

Przy okazji relacji z konwencji założycielskiej partii Wiosna żadne media, ani prawicowe ani lewicowe, nawet nie zająknęły się o wydarzeniu odbywającym się ledwie kilometr dalej. Otóż w komórce lokatorskiej niejakiej Apolonii Psiapsiuszyńskiej odbyła się konwencja założycielska nowej partii pod nazwą Zmartwychwstanie Marynowanego Ogórka. Dlaczego media o tym milczą? Panika?

Hi hi hi.... Ale mnie rozbawiłeś (do rozpuku)! Takie poczucie humoru do mnie trafia! (jako, że każde tu słowo ma swoje znaczenie to zostawię całą Twoją wypowiedź, niech czytają co najmniej dwa razy!)... Ha ha ha!!!!
Pozdrawiam Ciebie WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do nas inteligentny forumowicz :).

Ale Wojtku, Wojtku Ciebie muszę trochę zmartwić. W koncu przełamałem granicę w ktorej pc audio zaczeło lepiej grać od mojego cd.

przyznaję, że ostatnimi czasy tej konfiguracji przeznaczyłem wiecej czasu no ale w cd to oprócz wymiany lampy na najlepsze jakie znam i są mi dostępne to zabardzo już nic nie mogę zrobić...

Przepraszam, mogę wymienić cd na absurdalnie drogie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

W koncu przełamałem granicę w ktorej pc audio zaczeło lepiej grać od mojego cd.
Przepraszam, mogę wymienić cd na absurdalnie drogie....

Nie zmartwiłeś mnie, bo to nie ja doświadczyłem.... (hi hi hi... Przepraszam, ale nadal mi się chce śmiać)
Pozdrawiam Ciebie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home, o to bym się nie obawiał. Na szczęście test ma zasięg globalny, więc na pewno uzbiera się reprezentatywna grupa uczestników. Jestem ciekawy korelacji wyników z cenami poszczególnych playerów i cenami sprzętu na którym próbki były odsłuchiwane, bo to też będzie uwzględnione w wynikach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pboczek napisał:

Obstawiam, że różnice się zatrą

A niby dlaczego mają się zatrzeć? Wieźmy jakiś przykładowy parametr brzmienia, np. stereofonię. Załóżmy, że player A będzie odtwarzał stereofonię na poziomie -5 (o 5 umownych jednostek gorzej niż oryginalne nagranie), dla playera B będzie to -10, dla C -15 i dla D -20.  Załóżmy dalej, że konwersja i ponowne odtwarzanie powodują kolejną zmianę jakości stereofonii, powiedzmy -15. Czego więc będziemy słuchać podczas testu? Sygnałów -20 [-5+(-15)], - 25, -30 i - 35. Jeśli jakaś różnica była na wyjściach analogowych playerów, to powinna być również w pliku testowym i powinniśmy ją usłyszeć. Nawet jeśli ulegnie jakiemuś zniekształceniu, to takiemu samemu dla wszystkich testowych próbek, więc pomijalnemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za nic nie mogę pojąć czemu mają służyć te idiotyczne spory miedzy tymi co słyszą a tymi co nie słyszą, tymi co wierzą a tymi, którzy nie wierzą. Czy nie jest to chęć udowodnienia sobie z jednej strony, że pierdyliony złotówek wpakowane w system miały jakiś sens, a z drugiej zazdrość dotycząca własnie tego sprzętu za pierdyliony piniędzy ? Nie jestem znawcą - ba zasadniczo jestem laikiem w kwestiach audio - ale wierzę, że na każdym pułapie cenowym można dostać sprzęt, który będzie spełniał NASZE (podkreślam NASZE) oczekiwania i nie musimy się go ani wstydzić ani udowadniać cokolwiek innym na siłę. W praktycznie każdej dziedzinie życia zawsze można lepiej, ładniej, szybciej, mocniej. Zamiast więc kłócić się o jakieś pierdoły proponuję włączyć muzykę i cieszyć się nią a nie systemem, który gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002, Twój zarzut zazdrości jako motywacji pewnych wpisów na forum wydaje mi się zupełnie nietrafiony. Motorem napędowym wielu działań jest odwieczna dążność człowieka do poznania istoty rzeczy. I w tym upatrywałbym popularności takich tematów, jak niniejszy. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Nic takiego nie miałem na mysli. Ma to działać w jedną stronę.

Ale mozesz sobie myśleć co chcesz. I tak Twojego podejscia do mnie nie zmienię, swojego postrzegania audio również nie zamierzam weryfikować.

 

Dobrze byłoby żebyś zmienił swój stosunek do nowych uczestników forum i nie traktował ich z góry.  

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Zamiast więc kłócić się o jakieś pierdoły proponuję włączyć muzykę i cieszyć się nią a nie systemem, który gra.

A dlaczego nie mielibyśmy się cieszyć i jednym i drugim, tak z osobna, jak i w połączeniu, a przy okazji jeszcze dowiedzieć czegoś nowego? 

18 minut temu, Kraft napisał:

Motorem napędowym wielu działań jest odwieczna dążność człowieka do poznania istoty rzeczy.

Nic dodać nic ująć - w samo sedno ?

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...